Замайване / Световъртеж

  • 9 215
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 48
На мен започна да ми става така от ноември месец,след като изпит 3 антибиотика за 1 месец...страшно е...досега съм минала всякакви лекари ,нищо ми няма.А едва стоя сама навън,аз също съм с малко дете на 1.10м.Имам сърцебиене,болки в очите и черни мушшчки,постоянно ми е замаяно.Вече 5 месеца ходене по мъките.Един казва последици от Ковид,друг депресия.Изпих една торба хапчета.Сякаш има дни в които поотшумяво леко,но след това пак същото.Главата ми тежи постоянно.При рентген се установи ,че имам два шипа,но според невролозитехне е от тях.Сега съм си взела деанксит,но не смея да го започна.Но напоследък и нервите взеха да ме тресат ,то не се издържа вече.Някой пил деанксит моля споделете какъв е ефекта.Страх ме е да не ми се замая повече или да ме трупяса да спя..

# 16
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
На моя мъж много му помогна Вертиго Хил.В началото пиеше по едно на всеки час,като поотшумя започна по рядко.Хомеопатични са.Щитовидната жлеза гледали ли сте?

# 17
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
На мен са ми изписвали Деанксит. Невролог, който дори не пожела да вникне в разказа ми. Обясних му, че като излизам навън и след известно време ми прималява и ми се подкосяват краката и че вече ме е страх да излизам, за да не ми се случи нещо. Абсолютно логичен страх. А той реши, че имам паник атаки. Идиот! Пих Деанксита съвсем малко. Точно тогава беше и адска жега и съвсем се бях влошила. Стигах по диагонал до съседните стаи. НЕ ПОМОГНА !!! Успокоителните действат в посока да не ти пука, да не ти се ангажира мозъка, но НЕ РЕШАВАТ проблема, ако не е от психическо естество.

# 18
  • Мнения: 48
При очен ходих ,пре невролог,пре ендокринолог ,при кардиолог....всеки казва антидепресанти...В интерес на истината не се чувствам в депресия,просто страх от това състояние...От денс започнах да вземам по 1 деанксит мисля да го пия 20 дни както ми е изписан ,дано има ефект

# 19
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Страх от симптомите, последван от страх, че никой доктор не казва какво ти е. Това е НОРМАЛНО. По-скоро лекарите ще ти докарат депресия... Антидепресанти докторите изписват когато не могат да открият къде е проблема. Един вид замазват положението и оправдават взетите кинти. Това е най-модерната диагноза, която измива ръцете на хората в бели престилки - депресия. И хвани тия хапченца.

Не знам дали писах в тази или в друга от десетките подобни теми. 4 невролога обиколих докато поне горе-долу се разбере какво ми има. Но никой от тях не ме излекува един вид. Продължих с опитите за лечение, но по физиотерапии, масажисти, йога и самонаблюдение най-вече. Там най-ясно разбрах причинно-следствената връзка за проблемите си. Отделно взимам хранителни добавки за кости, стави, сухожилия и мускули. Спя на анатомична възглавница, стоя на ергономичен стол пред компютъра, пазя се от течения и т.н. Аз също имам шипове на врата + дискова херния.

# 20
  • Мнения: 100
Стигнах пак до невролог този път пих арлеверт и бланд, за 2 дни мина. Още не бх спряла хапчетата и една нощ немога да стана всичко ми се въртеше. Отидох на другия ден изписаха ми дименхидринат. И така до сега всеки ден ми е замаяно и лошо. Моля ви ако някой се е сблъсквал с такова нещо нека каже от къде може да идва причината и как да си помогна... Благодаря
Минах по този път. Нищо не помага, дименхидринатът пък хич. Ниско кръвно и шипове във врата.
Като започне смуча ментови или евкалиптови бонбони исе опитвам да не мисля за това. Ако не помогне, лягам неподвижно и чакам да мине.Сега пия гинко билоба, не че помага, ама ей така да не е без хич.
Вегетативна дистония ми казват на мен никъде не съм ходила и нищо не пия веднъж ми изписаха алора още по зле ми стана ужасно е скапа ми целият живот постоянно се чуствам несигурна където и да съм явно се отключва от нещо при мен първото замайваме усетих като имах някъква инфекция в ухото пих антибиотик панцеф и така незнам изобщо какво помага

# 21
  • Мнения: 40
Здравейте, за жалост се включвам в тази тема. В четвъртък вечерта към 2 часа станах рязко, защото бебето започна да плаче и трябваше да направя мляко. Така ми се виеше свят, едва стигнах до кухнята подпирайки се по стените. Щом легнах световъртежа продължи. След 2-3 часа отново трябваше да ставам и бях със същия световъртеж. Цял ден бях като ударена от мокър парцал. И това продължава, но почти не ми се вие свят, обаче тежи ми главата, усещам стягане във врата, устата ми е суха ... Личната ми изписа бетасерк 16 мг 2х1. Днес обикалях болницате, но никъде нямаше невролог. Сега чакам идната седмица за да се запиша някъде. Как се справяте с елементарни неща от ежедневието, аз все лежа?

# 22
  • Мнения: 350
Здравейте, за жалост се включвам в тази тема. В четвъртък вечерта към 2 часа станах рязко, защото бебето започна да плаче и трябваше да направя мляко. Така ми се виеше свят, едва стигнах до кухнята подпирайки се по стените. Щом легнах световъртежа продължи. След 2-3 часа отново трябваше да ставам и бях със същия световъртеж. Цял ден бях като ударена от мокър парцал. И това продължава, но почти не ми се вие свят, обаче тежи ми главата, усещам стягане във врата, устата ми е суха ... Личната ми изписа бетасерк 16 мг 2х1. Днес обикалях болницате, но никъде нямаше невролог. Сега чакам идната седмица за да се запиша някъде. Как се справяте с елементарни неща от ежедневието, аз все лежа?
Виж кръвното, аз половин година обикалях невролози пиех лекарства и накрая се оказа ниско кръвно. Аз не можех да лежа, изляза на вън имам чувството че ще падна. От лекарствата още толкова падаше.

# 23
  • Мнения: 7
Някой има ли световъртеж, който се провокира от звуци?
Също имам инфилтрирани тимпани, някаква течност, която изтича от ушите ми след прекаран Ковид преди 6 месеца и още не е изчезнала. УНГ не ми обясниха нищо.

Общи условия

Активация на акаунт