Мнения за училища във Варна след 7-ми клас

  • 46 461
  • 433
  •   1
Отговори
# 15
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 325
Интересна тема!
Моят син също е шести клас в момента и определено ми е интересно да чета мнения за гимназиите в момента.
За момента не се е насочил към нищо конкретно, та няма да е лошо и аз да се поинтересувам за да мога да изкажа мнение, когато стигнем до там.

# 16
  • Мнения: 7
https://
Ако държите да учи що - годе качествено немски - ГПЧЕ, ако държите на английски - 1 ЕГ, ако искате френски - 4ЕГ с уговорката, че пак зависи кои преподаватели по езика ще са.
 По испански учители - има текучество в 4 ЕГ, липсват достатъчно утвърдени.
Икономическа гимназия - ако ще се подготвяте да продължите с иконом. специалности и ако сте в широк център и искате да ви е наблизо.
За МГ - то е ясно - ако имате дост. висок бал и инререс към матем., информатика, ИТ и желание да продължите в съответните специалнисти.

Немският в Първа е с доста добро качество.
file:///C:/Users/Admin/Downloads/dop_NKr_NE_190321%20(1).pdf

Да похваля и учителите по Немски в МГ - моето дете е 8-ми клас в МГ и 2-те учителки по НЕ на нашият випуск са страхотни. Освен това аз лично препоръчвам МГ от гледна точка на дистанционното обучение - за мен се справят прекрасно и наистина успяват да научат децата въпреки всичко. Разбира се, че това не важи за всички преподаватели, но преподавателите по основните предмети, поне при нас се стараят много.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 201
Линкът е с класираните ученици на олимпиадата по немски.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 691
Моето момиче сега завършва 6кл и амбициите и са да стане ветеринар. От доста време го твърди това и като гледам варианта е само 3 ПМГ. Езици не иска да учи много и е трудно но като гледам програмата за 8кл в сайта то 1-срок почти само АЕ се учи.
Книжката за кандидатстване след 7 клас която излиза всяка година я купих вчера точно с тази цел да се ориентира тя какво иска и  ......ще трябва биология и химия да се учи в 7 клас за балообразуващите оценки. Надявам се да и се получат нещата но ако не се случат с "за ветеринар" може нещо друго здравно да и хареса. Гледам да не я притискам с това какво искам аз защото тя ще си учи...

# 19
  • Мнения: 5 382
Първата година се учи интензивно език, следващата г. започват др.профилиращи предмети. Говорете с ученици , вече учещи в 3 ПМГ. И без интензивно учене на биология в училище, а с частни уроци и курсове пак може да се влезе в съответния мед.университет.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 864
Интересно ми беше да прочета за новата ИТ гимназия. Досега отзивите бяха по-скоро лоши, чух за много преместили се деца от сегашните осмокласници, недоволни от нивото на обучение.
Иначе моят син точно това иска да учи, но го спира липсата на опит и противоречивата информация за средата и нивото на преподаване по общообразователните предмети. Ще следя за още инфо.

# 21
  • Мнения: 1 402
Новата ИТ гимназия не беше ли частна до миналата година? Мисля че само настоящите осмокласници са с прием НВО. Или бъркам? Няма как да имам мнение за нещо толкова ново и мисля да не я включваме в списъка за кандидатстване.

Последна редакция: ср, 19 май 2021, 07:55 от MollyBy

# 22
  • Мнения: 1 898
Интересно ми беше да прочета за новата ИТ гимназия. Досега отзивите бяха по-скоро лоши, чух за много преместили се деца от сегашните осмокласници, недоволни от нивото на обучение.
Иначе моят син точно това иска да учи, но го спира липсата на опит и противоречивата информация за средата и нивото на преподаване по общообразователните предмети. Ще следя за още инфо.

Професионална гимназия по компютърно моделиране и компютърни системи, която е в двора на ТУ ли имате предвид? Аз съм чувала за нея само положителни отзиви. На мои приятели децата учат там и са много доволни.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 864
Да, за нея става дума.

# 24
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Е,едва ли някой,чието дете учи там ще каже нещо лошо за училището.
За мен критерий до колко е добро е и представянето на ДЗИ.От там все още няма такива,които са полoжили изпити.
Абсолютен фаворит сред гимназиите е МГ,следван от Първа и Пета.
Ето и класация на училищата според успеха им в училище за миналата година:
http://www.danybon.com/obrazovanie/top-1000-gimnazii-bg-dzi-12-class-2020/
В този сайт има още доста класации.Можете да ги разгледате и си направите сметка Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 май 2021, 14:04 от Bonanza

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 437
Е,едва ли някой,чието дете учи там ще каже нещо лошо за училището.
За мен критерий до колко е добро е и представянето на ДЗИ.От там все още няма такива,които са полoжили изпити.
Абсолютен фаворит сред гимназиите е МГ,следван от Първа и Пета.
Ето и класация на училищата според успеха им в училище за миналата година:
http://www.danybon.com/obrazovanie/top-1000-gimnazii-bg-dzi-12-class-2020/
В този сайт има още доста класации.Можете да ги разгледате и си направите сметка Simple Smile

Първа традиционно е няколко места напред преди МГ Simple Smile. Но освен на прекрасни учители, до голяма степен постиженията се дължат и на личната мотивация на децата. Иначе и двете гимназии са добри.

# 26
  • Мнения: 1 402
.

Последна редакция: чт, 20 май 2021, 13:04 от MollyBy

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 427
Стига де, темата не е за заяждания. Училищата може да варират в годините, зависи от много неща. Има ли значение коя точно от двете гимназии е на първо място и коя на второ? Начело са, това е важното.

# 28
  • Мнения: 1 402
.

Последна редакция: чт, 20 май 2021, 13:05 от MollyBy

# 29
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Е,едва ли някой,чието дете учи там ще каже нещо лошо за училището.
За мен критерий до колко е добро е и представянето на ДЗИ.От там все още няма такива,които са полoжили изпити.
Абсолютен фаворит сред гимназиите е МГ,следван от Първа и Пета.
Ето и класация на училищата според успеха им в училище за миналата година:
http://www.danybon.com/obrazovanie/top-1000-gimnazii-bg-dzi-12-class-2020/
В този сайт има още доста класации.Можете да ги разгледате и си направите сметка Simple Smile

Първа традиционно е няколко места напред преди МГ Simple Smile. Но освен на прекрасни учители, до голяма степен постиженията се дължат и на личната мотивация на децата. Иначе и двете гимназии са добри.
Нямам лични наблюдения,защото нашите деца са малки.Но на голямото му предтои кандидатстване и масово чувам  съвети от приятели ако реши да се насочва в една от двете гимназии,то това да е МГ.
Може би имаш дете в 1ЕГ и споделяш информация от първа ръка.Вероятно детето ти е попаднало на добър класен ръководител,което е от огрооомно значение и така.
Мнения всякакви и все по-объркващи, Smirk затова  и споделих класацията на гимназиите,всеки сам да реши и прецени,но някой ме коригира и изтри линка.

Общи условия

Активация на акаунт