Мнения за училища във Варна след 7-ми клас

  • 51 998
  • 462
  •   2
Отговори
# 360
  • варненка от София
  • Мнения: 4 883
За униформата се чудим по колко да вземем, за момиче става въпрос.
Мислих си 2 ризи с къс и 2 с дълъг ръкав, 3 тениски, 2 вратовръзки. 1 пуловер без ръкав и 1 с ръкави.
Незнам как мислите, достатъчно ли са?
В 8ми клас се изхвърлих като вас. Взех 4 ризи, две тениски, пуловер, фишу. От опит - носи ризите основно. По рядко тениските, защото са с къс ръкав, но дебела материя, пуловерът седи чисто нов. Фишуто изгуби, купихме вратовръзка. Ако сега поръчвам ще взема само ризи и вратовръзка или фишу, защото те са задължителни, щом ходят с риза. Другото хубаво е, че инвестицията е един път. Ще е 11 клас, нови неща не съм поръчвала. Ризите са само с дълъг ръкав, навиват се.

# 361
  • Мнения: 9 382

В 8ми клас се изхвърлих като вас. Взех 4 ризи, две тениски, пуловер, фишу. От опит - носи ризите основно. По рядко тениските, защото са с къс ръкав, но дебела материя, пуловерът седи чисто нов. Фишуто изгуби, купихме вратовръзка. Ако сега поръчвам ще взема само ризи и вратовръзка или фишу, защото те са задължителни, щом ходят с риза. Другото хубаво е, че инвестицията е един път. Ще е 11 клас, нови неща не съм поръчвала. Ризите са само с дълъг ръкав, навиват се.
  Благодаря за информацията

 А през годината може ли да се поръчва и как става

# 362
  • варненка от София
  • Мнения: 4 883

В 8ми клас се изхвърлих като вас. Взех 4 ризи, две тениски, пуловер, фишу. От опит - носи ризите основно. По рядко тениските, защото са с къс ръкав, но дебела материя, пуловерът седи чисто нов. Фишуто изгуби, купихме вратовръзка. Ако сега поръчвам ще взема само ризи и вратовръзка или фишу, защото те са задължителни, щом ходят с риза. Другото хубаво е, че инвестицията е един път. Ще е 11 клас, нови неща не съм поръчвала. Ризите са само с дълъг ръкав, навиват се.
  Благодаря за информацията

 А през годината може ли да се поръчва и как става
Виктория уникални имат магазин на ул Шопен някъде и там имат и готови неща, винаги може да си вземете нещо. Работят и събота. Вижте точния адрес в сайта им.

# 363
  • Мнения: 2 121
Дъщеря ми ще е 12 клас, само с покупката в 8 клас сме и ние, но все пак 2 ковидни години имаше, в които много не ходиха на училище. В 11 клас ризата се носеше в чантата, облича се на входа, след което се съблича, изкарва се цяла седмица така Simple Smile.

# 364
  • Мнения: 190
phoenix, гледам , че в четвърта има и заявление за баскетбол. Вие подадохте ли го и какво Ви обясниха на място?

 Не съм phoenix , но отговарям Simple Smile - задължително е и го подадохме.

Оле, моята никак няма да е доволна. Благодаря за отговора Simple Smile
😀 Да, подадохме. Това е т.нар. "спортни дейности" и ги има от 5 кл насам (мисля), просто още един час физическо на седмица. Досега нищо конкретно (баскетболно) не са правили в този час, но не знаем как ще бъде в това училище. Всъщност целият випуск има един и същи спорт, няма избор. Изглежда ми като поредната формалност в образованието.

# 365
  • Мнения: 2 045
Да се върна на темата за униформите, за френската.
Взехме я с указания за пране. Обаче трябва да се пере ръчно или евентуално на 30 градуса на някаква специална програма и НЕ може да се суши в сушилня, което е голяма греда зимата.
Някой случайно да е пробвал , въпреки указанията?
За вратовръзката пише, че не се пере по никакъв начин.

Хич не ми се рискува, защото тийнката е много висока с дълги ръце и не ми се иска да и окасеят дрехите.

# 366
  • Мнения: 9 382
Да се върна на темата за униформите, за френската.
Взехме я с указания за пране. Обаче трябва да се пере ръчно или евентуално на 30 градуса на някаква специална програма и НЕ може да се суши в сушилня, което е голяма греда зимата.
Някой случайно да е пробвал , въпреки указанията?
За вратовръзката пише, че не се пере по никакъв начин.

Хич не ми се рискува, защото тийнката е много висока с дълги ръце и не ми се иска да и окасеят дрехите.
  Прах ги на ръка аз, и няма да рискувам - първо защото са бели, и второ не съм добра гладачка Simple Smile

# 367
  • Варна
  • Мнения: 3 917
По мое мнение на всички униформи е такова качеството - зле. Вече на второ училище имаме, наистина не може да се суши. Но пера в пералня на 30, за да не се свиват ръкавите.

# 368
  • Мнения: 2 121
Аз тениските и ризите на Четвърта съм ги прала в пералня, на 30 градуса, не са се свили. На сина бяха и ще са от Трея - до гарата, там скопосах 2 в сушилня и се свиха и от тогава пера също само на 30. Има 5 броя, пера всичко в петък вечер и изсъхва за понеделник.

Последна редакция: ср, 30 авг 2023, 15:09 от BoeL

# 369
  • Варна
  • Мнения: 2 354
Блузки от Трея (тип лакоста) най-редовно пера на 40 + сушилня. Не съм забелязла да са се свили. И да има минимално свиване, то си пише, че при първо изпиране имат някаква свиваемост и си я предвиждам.
За предишното училище на дъщеря ми униформите бяха от Бонита и уж подобна материя на сегашните, но страшно много се изкривяваха шевовете след пране (не съм си сменила нито уреда, нито програмата, на която ги пускам, но разликата е голяма).

# 370
  • Мнения: 190
В предишно училище бяхме с Лакоста и там всичко се переше и сушеше без да оказва влияние върху размерите.
Но се сещам, че миналогодишните ни униформи бяха от същата фирма като на Четвърта (Виктория Уникат) и пак със същите качество и указания.
Аз не обърнах внимание на указанията и продължих в духа на Лакоста. Всичко (без вратовръзката) пера в пералнята на 40 градуса и ги простирам, не ползвам сушилня. С ризата и тениските нещата са ОК. Дългите ръкави на блузите, обаче, окъсяха още първия месец. Стори ни се странно, защото с другите дрехи нищо не се случи, а ги купихме заедно след проби... Та, сигурно тези ръкави са жертва на моето неуважение към инструкциите.
За тази година, тъй като сме със същите материали, качество и указания, мислех да продължавам в същия дух, но ето че вие ми давате идея да не забравя да сваля температурата на пране. Sparkling Heart

# 371
  • варненка от София
  • Мнения: 4 883
Да се върна на темата за униформите, за френската.
Взехме я с указания за пране. Обаче трябва да се пере ръчно или евентуално на 30 градуса на някаква специална програма и НЕ може да се суши в сушилня, което е голяма греда зимата.
Някой случайно да е пробвал , въпреки указанията?
За вратовръзката пише, че не се пере по никакъв начин.

Хич не ми се рискува, защото тийнката е много висока с дълги ръце и не ми се иска да и окасеят дрехите.

Три години вече пера на 60 градуса и суша и не са мръднали. Изобщо не съм спазвала подобни указания.

# 372
  • Мнения: 3 934
Ако не са променили материите нещо на Бонита униформите на Първа се перат на 40 гр и ппсле в сушилня на ниска Т.Единствено поизбеляха тениските за спорта, но те са супер долно качество, а по хигиенни причини ги пера на 40гр..

# 373
  • Мнения: 1 408
Здравейте! Дъщеря ми ще бъде 5 кл. тази година, но май е време вече да се ориентираме. Търсим паралелка с изучаване на руски език в училище различно от "Пушкин". Другият език не е от значение, дъщеря ми държи само на руския.

# 374
  • Мнения: 12 043
Здравейте! Дъщеря ми ще бъде 5 кл. тази година, но май е време вече да се ориентираме. Търсим паралелка с изучаване на руски език в училище различно от "Пушкин". Другият език не е от значение, дъщеря ми държи само на руския.
Освен в "Гео Милев" няма друго училище, различно от "А. С. Пушкин" с интензивно изучаване на руски език. Когато синът ми беше в 8клас,поне нямаше. Имаше някаква паралелка в "Търговската гимназия" с руски език, но не помня интензивно или разширено.
А защо не в "А. С. Пушкин ", там най-добре ще научи руски език. От" Гео Милев" нямам впечатления, но не съм сигурна, че ще е по-добре от "А. С. Пушкин".

Общи условия

Активация на акаунт