Предварителни изпити

  • 1 398
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
За специалностите,за които ще кандидатсвам балообразуващи оценки са оценките от изпита или теста по биология тоест кси,има предварителни и редовни изпити дали и предварителните важат за балообразуването?Също балообразуваща е оценката от ДЗИ по биология или български?Тъй като аз бях решила да се явя на матура по английски дали да променя решението си и да вляза на матура по биология или просто да се явя на изпит или тест в университета?
Знам,че аз трябва да го реша,но напоследък много мислих по въпроса и накрая доста се обърках и стресирах.
Просто искам да избера най-добрия вариант.
Благодаря предварително на всички,които ще отговорят.

# 1
  • Мнения: 4 518
Защо не си отидете на Български език и Литература, Английски като втора матура и Биология като трета?

# 2
  • Мнения: X
Специалността за която ще кандидатсвам е в мед.колеж и аз бях решила да влизам на ДЗИ по английски,но за специалността балообразуваща е ДЗИ по биология или български има и още варианти като тест или изпит по биология
и въпроса ми е дали да си променя решението и да вляза на ДЗИ по биология?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709

и въпроса ми е дали да си променя решението и да вляза на ДЗИ по биология?

проучваш си вариантите на балообразуване и преценяш дали си достатъчно добре подготвена за ДЗИ по биология.
Както и дали си подготвена за кси по биология. Не знам каква специалност си избрала, но често кси по биология е с различен формат и изисквания от ДЗИ.

Оценките от предварителен и от редовен изпит са равностойни. Взима се по-високата от тях.

# 4
  • Мнения: 4 518
Специалността за която ще кандидатсвам е в мед.колеж и аз бях решила да влизам на ДЗИ по английски,но за специалността балообразуваща е ДЗИ по биология или български има и още варианти като тест или изпит по биология
и въпроса ми е дали да си променя решението и да вляза на ДЗИ по биология?
Предложението ми да отидеш на трета матура по Биология е защото е важно да завършиш (явно се чувстваш сигурна в английския), но ако отидеш на трета матура и видиш, че няма да имаш хубава оценка просто предаваш празен лист и излизаш. По мое време, преди 10год., ако на трета матура имаш 2, не се пише никъде. Не знам дали не са го променили.

# 5
  • Мнения: X

и въпроса ми е дали да си променя решението и да вляза на ДЗИ по биология?

проучваш си вариантите на балообразуване и преценяш дали си достатъчно добре подготвена за ДЗИ по биология.
Както и дали си подготвена за кси по биология. Не знам каква специалност си избрала, но често кси по биология е с различен формат и изисквания от ДЗИ.

Оценките от предварителен и от редовен изпит са равностойни. Взима се по-високата от тях.
за ДЗИ по биология засега съм с мн.добър, а за КСИ нямам какво да ви кажа тъй като не съм запозната с формата на теста би било хубаво ако имаше примерен вариант в сайта на университета,но няма

# 6
  • Мнения: 4 518
Тогава отивай смело на матура по Биология и не се тревожи.
П.С.: мисля, че тази година ще направят матурите изключително лесни.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Тогава отивай смело на матура по Биология и не се тревожи.
П.С.: мисля, че тази година ще направят матурите изключително лесни.

То и миналата година така си мислехме, ама не се случи точно по този начин. Та хич да не разчита на това.
Особено като се има предвид, че почти навсякъде ще се влиза с резултати от ДЗИ.
Може да се стига по-леко до минимума точки за 3,00, за да отчетат успеха на дистанционното обучение, но със сигурност ще има яко рязане при отличните резултати.

# 8
  • Мнения: X
Специалността за която ще кандидатсвам е в мед.колеж и аз бях решила да влизам на ДЗИ по английски,но за специалността балообразуваща е ДЗИ по биология или български има и още варианти като тест или изпит по биология
и въпроса ми е дали да си променя решението и да вляза на ДЗИ по биология?
Предложението ми да отидеш на трета матура по Биология е защото е важно да завършиш (явно се чувстваш сигурна в английския), но ако отидеш на трета матура и видиш, че няма да имаш хубава оценка просто предаваш празен лист и излизаш. По мое време, преди 10год., ако на трета матура имаш 2, не се пише никъде. Не знам дали не са го променили.
мисля,че все още е така за третата матура
Тогава отивай смело на матура по Биология и не се тревожи.
П.С.: мисля, че тази година ще направят матурите изключително лесни.
надявам се да са така
Тогава отивай смело на матура по Биология и не се тревожи.
П.С.: мисля, че тази година ще направят матурите изключително лесни.

То и миналата година така си мислехме, ама не се случи точно по този начин. Та хич да не разчита на това.
Особено като се има предвид, че почти навсякъде ще се влиза с резултати от ДЗИ.
Може да се стига по-леко до минимума точки за 3,00, за да отчетат успеха на дистанционното обучение, но със сигурност ще има яко рязане при отличните резултати.
за английския съм чула,че ще има избор на ниво на матурата и за това няма да е много трудна и защо мислите че ще има рязане при отличниците?

# 9
  • Bulgaria
  • Мнения: 463
Няма такова нещо като избор на ниво за езикова матура. Нивото си е едно и също - както за ученици с първи чужд език английски от профилирани гимназии, така и за ученици с втори чужд език английски от професионални гимназии (например). При останалите езици ситуацията е идентична.

Миналата година половината от наборите ми разчитаха, че матурите ще се отменят в последния момент, други разчитаха, че ще има кандидатстудентски изпити и пренебрегваха подготовката си за ДЗИ, което им изигра много, ама много лоша шега накрая. Дори матурата да е лесна (на което не разчитай на 100%), това означава, че ще има много високи оценки и отново класирането и приемът в желаните специалности ще бъдат трудни.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Андреа, в професионални гимназии също има първи чужд език, а вторият е с много много малък брой часове.
Избор за ниво може би ще има за тези, които ще завършат по новата програма т. е. тазгодишните единадесетокласници. Но понеже не съм сигурна, не го твърдя на 100%.

# 11
  • Bulgaria
  • Мнения: 463
Наясно съм, просто "илюстрирах" примери за училища, в които се изучава интензивно език - паралелки с чуждоезиков профил и паралелки, в които езикът не е поставен на първо място (икономически гимназии, всякакви техникуми). Съответно достигнатото езиково ниво не е сходно с това на езиковите и математическите гимназии с разширено изучаване на чужд език, но въпреки това нивото на чуждоезиковите матури ще бъде еднакво за всички. Няма да има опция един да си избере ниво А1, друг С1.
Да, вероятно випуск 2022 ще бъде първият, който ще има възможност да избира ниво за езикова матура (може би - не съм чела новите изисквания и правила), но момичето, отправило запитването, предполагам, че е част от випуск 2021, който е последният по старата програма, затова са в сила правилата, които важаха и при нас (випуск 2020).

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте,не зная дали точно тук мога да задам моя въпрос,извинявам се предварително!Ще кандидатствам за медицински козметик,някой може ли да ми каже,какви са въпросите?

Общи условия

Активация на акаунт