АВГУСТ-инчета 2020 ! тема 8

  • 16 940
  • 754
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 212
Ekb_kbe, съчувствам ти, това неспане е много натоварващо за теб!
Никола почти всяка нощ се разбужда по време на някое кърмене и после не мога да го накарам да заспи понякога и над 2 часа. Става ми лошо за сън, реве ми се, искам да го зарежа и да отида да спя някъде другаде. Моля му се, кърмя го, тупкам го по дупето...голям зор и голямо изтощение е това. Това, което все още в повечето случаи помага, е да пусна да слуша водопад на спотифая. Понякога действа за минути, друг път не действа и трябва да си мине бодростта му.
И също ако съм го кърмила вече 100 пъти, слагам го по корем, пускам водопада и го тупкам по дупето. Като се изнервя и се усещам, че тупкам по-здравичко😬🙄🥺
За ваксините - вярвам в науката и искам да се ваксинирам. Много хора си мислят, че като се ваксинират не трябва да спазват мерките - маски, хигиена, дистанция и т.н., но не е така. Пак може да си преносител и да станеш косвен виновник за нечие тежко заболяване. По-скоро на това трябва да се обърне внимание, според мен, отколкото на конспиративните теории. А мен ме възмущава как хората не само си тръгнаха по заведения, ами тръгнаха по заведения без маски. От друга страна, хората с различни от ковид проблеми, които чакат операции, трябва да си чакат, защото плановите операции са отменени. Та - плановите операции са отменени, но заведенията работят...малко е като виц.

# 361
  • Мнения: 7 898
Също не бих искала, но нямам избор, а и на теб няма да ти оставят ако искаш да пътуваш, или пък ще те задължат на работа.
Ох моя ставаше 2 пъти през ноща и то само колкото да се наяде и въпреки това ми действа много зле. През деня я е легнал да спи и аз лягам с него. Безсънието е нещо ужасно. Докато науча моя да спи в леглото направо ходех като зомби.

Последна редакция: пт, 05 мар 2021, 22:58 от G.Savova

# 362
  • Мнения: 223
Дано не ми се налага да избирам между работа и ваксина!!! Но ако стане, ще стана инфлуенсър😁
Едната от трите ваксини дава странични ефекти, но не знам точно коя.
bebiflebi, кураж! Няма да е все така. Ще мине и този период на децата. Аз когато се усетя, че почвам много да се изнервям с приспиването викам мъжа ми, защото понякога наистина не издържам, а не искам детето да усеща.Случвало се е да й се скарам, а тя милата ми се смее.
От сега чакам момента, в който ще мога да я оставя на една от бабите и си мисля какъв релакс ще му ударя, но от друга страна знам, че ще ми липсва много. Вече са част от живота ни, част от нас❤️

# 363
  • Мнения: 1 591
Благодарение на медицината хората се спасяват от тежки за миналото болести. Модерна апаратура, модерни операции. Вярвам в медицината. За мене не спазване на мерки и не ваксинирането е оръжие за масово унищожение. Крайно звучи, но е така. Ако съм преносител без симптоми или с леки такива е много вероятно заради безотговорността ми да убия човек, да оставя дете без родител. Сори
Аз тази нощ не съм спала. Събуди се в 2, яде и го оставих да спи при мене. В 4 пак се събуди, яде и едва го приспах. Аз не съм минала, днес ще съм в страхотно настроение Joy Не знам дали са зъби, но само като го оставя в леглото и почва да се сърди. Сега съм го приспала до мен и се чудя да спя ли, да оправя малко из нас ли Joy Оплаках се

# 364
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Не сте сами... Ричард се буди много и плаче жално. Ами, нормално е да се изнерви човек, неспал почти 7 месеца вече като хората Grinning аз всяка вечер се моля да успея да хвана 2-3 часа сън непробудно. Понякога става, понякога не. Правя шишета на тъмно, защото си е гладен. Хапва и заспива, пу пу... Откакто сме в България, ставаме 6-7 часа, а в Дания си го бях научила да хапне и да поспим до 9, но инатливо ще пробвам пак.

Мен ме е страх да се ваксинирам, но вероятно ще го сторя, за да съм по-спокойна. Откакто сме си дошли треперя над малкия заради този вирус Sad
Вчера беше на млечна диета, защото предната нощ не спахме изобщо и много пръцкаше (мисля, че беше от едно авокадо). Имахме една идея по-добра нощ и днес се чудя какво да му дам, за да не го дразни така... Сигурно ще е сладък картоф с пилешко само и една овесена каша с банан.

# 365
  • Мнения: 819
Добро утро!
Малката успя да седне сама от позиция по корем. Някак се избута с дупето нагоре и после с ръчички.
С ММ се наспиваме и въпреки това сме уморени постоянно. Съчувствам на тези, които не се наспиват изобщо. Но ние от 7 месеца не сме оставяли малката на никого (няма на кого), дори за час. Та..това също много изтощава.
Марая, как си прекарваш в България?
Ние вярваме в медицината, но не сляпо. Сигурно ще бъда принудена да се ваксинирам, за да пътувам свободно.

# 366
  • Мнения: 443
Малкият вече дреме втори час и се чудя какво да правя 😂 През нощта ни остави пак да спим, та се чувстваме супер, само времето навън да не беше дъждовно...

Ако не се налага, не бих се ваксинирала. Вероятно до нищо лошо не биха довели ваксините, вярвам в тях, но не и тези, изработени за няколко месеца. Бебешките ваксини, тествани десетки години дават странични ефекти, пък тези... Повечето ми познати нямаха проблеми, но една позната 3 дни беше с много висока температура. Мен не ме притеснява неразположение няколко дни, по-скоро ме тревожат данните за евентуално безплодие и дългосрочните ефекти, за които никой не може да предположи все още. Дано не се налага да се ваксинирам, защото имам планове да пътувам това лято до баба ми, а тя е в чужбина и искам да си види правнучето. Ако ще има наистина инунизационни паспорти като изискване, вероятно ще се наложи 😒

Сега погледнах през прозореца... Ама какъв е тоя сняг навън 😫 Ще ни се размине разходката днес май. Вашите бебчета ръмжат ли? Че моят ръмжи много гадно, като котка направо, постоянно. Най-вече като недоволства.

# 367
  • Мнения: 2 004
Понеже тази вечер ще излизаме с момичетата, Антонио ми разказа играта през нощта.
Спала съм има няма 4часа.
Оставила съм го с баща му да се гледат, а аз ще си почивам днес.
Утре ще ходят у свекърите, за да мога и утре да си почина, а аз като се излюпя и ще се присъединя към обяда.

# 368
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Ellocin, благодаря ти, че питаш Blush Ние също не сме го оставяли в Дания на никого (освен на баба му, но само спящ) и сега усещам, че не съм свикнала друг да го гледа. Майка ми и баща ми се справят страхотно с него, но те са си тук.
Като изключим тревожността, се чувстваме добре. Ричард за две седмици се сдоби с два зъба, държи се изправен, лази вече. Голямо развитие Grinning

Лайка, благородно ти завиждам за почивката. Аз не мога така Sweat Smile

# 369
  • Мнения: 2 004
Марая, то и аз не мога. Дремнах точно 5мин и станах Joy
Поне сега детето заспа, та мога с чиста съвест отново да се опитам да поспя.
Иначе за довечера нямам търпение честно казано.
Най-близката ми приятелка се прибра специално от Варна, за да можем да излезем като бели хора след повече от година.
10 бамбини сме, всяка ще си остави децата някъде и се събираме след ресторанта в апартамента на брата на едната, че нашите къщи все ще са заети с дечурлига Joy Пък не върви на най-веселата част да се изпоприберем при деца и мъжове Stuck Out Tongue Winking Eye
Преди все моят апартамент ползвахме за събиранията, че аз най-късно родих и много весели моменти имаме. Само като кажат адреса ми и всички почват да се смеят и да викат - ееех, какви времена бяха Satisfied

# 370
  • Мнения: 7 898
Аз пък съм отвикнала от такива събирания и ги намирам за досадни. Тоя локдаун тотално ме направи антисоциална Stuck Out Tongue Winking Eye.

Лайка не те ли е страх, че можеш да се заразиш с Ковид? Гледам новините и положението изобщо не е розово. Раково болни умират, защото покрай ковид болните не могат да получат лечение ... такива събирания са направо безотговорни според мен. От такива безразсъдни събирания болниците са пълни с ковид пациенти.

# 371
  • Мнения: 2 004
Савова, ами какво да ти кажа. Ние засега се опазихме, но семейството на мъжа ми го изкараха всички, въпреки че бяха изключително внимателни.
Няма как да се опазим. Мъжът ми ходи на работа, аз пазарувам...
А и май от компанията довечера само аз не съм го минала.
Че и едната приятелка е бременна и го мина.
Изобщо не ми е досадно, чакам си го като нова година. С някои от тези момичета сме приятелки от 1 клас. Много сме близки,  но всяка я грабна живота, както се казва. Много рядко вече можем да се съберем всички заедно, а ни е толкова хубаво.
Дори преди сватбата ми не успяхме, защото отново имаше бременни от компанията и не успяха да дойдат във вилата, която бях наела.
А и най-накрая някой ще ми налее чашата с вино и ще ми сервира и отсервира Joy
Бял човек съм ви казвам! Може да не съм се наспала, ама си направих пилинг на лице и тяло, маски на лице - 2бр и сега стоя с преуош маска за коса Joy

# 372
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
И аз си мечтая за такова събиране, но съм първата от моите приятелки с бебе, та има да си почакам Joy
В Дания са незаконни в момента такива събирания.
И пътуването ми не беше най-добрата идея на света, но и ми писна от това положение вече. Баща ми не си беше виждал внучето, баба ми правнучето... Имах крещяща нужда да си дойда за малко,но осъзнавам, че е риск.

# 373
  • Мнения: 1 889
От както съм родила почти всяка седмица се събираме с някой,просто имаме нужда от разнообразие. Даже и на море ходихме септември месец. А малкият е постоянно с нас, за шест месеца съм го оставила 1-2 пъти на майка ми,за да не го влача по моловете поне.

Момичета,въвели ли сте зелена чушка и спанак и как ги приготвяте  и с какво ги комбинирахте?

# 374
  • Мнения: 223
И защо трябва да изпитваме вина, че продължаваме да живеем? Не можем да стоим като скотове вкъщи. Вече втора година. Ако управляващите искат да вземат наистина адекватни мерки, могат да го направят. За една седмица, две, ако трябва и месец да затворят ВСИЧКО, ама не само кафенета, ами и супермаркети. Да дадат срок на хората да се запасят и после месец вкъщи. Така вируса няма как да се разпространява. Те ми взимат някакви половинчати мерки вече втора година. Ясно е, че всичко е с цел и вирусът е изкуствено създаден. И аз няма да спра да живея и да се събирам с приятели, защото не там е проблема. Мое мнение.

Общи условия

Активация на акаунт