АВГУСТ-инчета 2020 ! тема 8

  • 19 727
  • 754
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 819
Моля ви, някой да ми каже какво означава това: бебето ми яде половината пюре и после започва да мрънка. Отваря си устата, хапва, ама после плаче. Не го плюе. Grinning

# 406
  • Мнения: 1 991
Моля ви, някой да ми каже какво означава това: бебето ми яде половината пюре и после започва да мрънка. Отваря си устата, хапва, ама после плаче. Не го плюе. Grinning

Аз съм забелязала,че при определени комбинации от зеленчуци ми прави така след 4-5 хапки. Давам 2-3 глътки вода и се оправя работата.  😄

# 407
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Моят прави така от нетърпение Grinning пробвай по-бързо да даваш лъжичките. Мале, в началото ме подлудяваше с това. Откакто му се налага да дъвче, положението е по-добре.

И ние хапваме 5 пъти през деня и 2-3 нощем...

# 408
  • Мнения: 7 898
Моля ви, някой да ми каже какво означава това: бебето ми яде половината пюре и после започва да мрънка. Отваря си устата, хапва, ама после плаче. Не го плюе. Grinning
И моя прави така от вчера и мисля, че не му харесва пюрето.

# 409
  • Мнения: 302
Моля ви, някой да ми каже какво означава това: бебето ми яде половината пюре и после започва да мрънка. Отваря си устата, хапва, ама после плаче. Не го плюе. Grinning

И ние бяхме така. Установих, че има ли тиква или морков в пюрето, не се стига до там 😁 Най-много недоволстваше на месните пюрета.

С 5 хранения сме. И нито едно заместено, но постепенно вдигам грамажите и някой ден ще стане работата. Тъкмо ще съм разбрала какви са вкусовите му предпочитания 😊

# 410
  • Мнения: 1 577
Има 5 хранения през деня и 1-2 през нощта. Едното е с пюре (не винаги го изяжда и понякога яде мляко после), а следобяд му давам плод, но не голямо количество.

# 411
  • Мнения: 819
Аз си поръчах амарант. Мога да го давам на шушулка, нали? Видях и една рецепта за бисквити, които мисля да направя: няколко лъжици брашно от елда/кокос/овесени ядки, 1-2л кокосово масло, банан/ябълка. После се пече.

# 412
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Аз ги правих без ябълка и с кокос. Не бяха лоши.

# 413
  • Мнения: 1 738
Ох, аз си мислех, че само ние се храним нощно време. Денем има 6 хранения, но нощеем... тъкмо свикна да спя цяла нощ и почва да яде нощем, ту един път, ту три. Някой път 2 или 4... страшен кеф.

# 414
  • Мнения: 7 898
Я кажете на ден по колко пъти излизате? Моя в последно време е много труден пре деня и от нямане какво да правя го слагам в количката и излизаме. Понякога излизаме и по 3 пъти!

# 415
  • Мнения: 2 381
Я кажете на ден по колко пъти излизате? Моя в последно време е много труден пре деня и от нямане какво да правя го слагам в количката и излизаме. Понякога излизаме и по 3 пъти!
Някой път само един път....ама може да отидат 7 часа,  друг път може да излезем 3 х 1-2 часа. Но мразя да се преоблича и да излизам и да се прибирам.  Та предпочитам като изляза да съм навън ,колкото  може повече.  Често го съчетавам с други задачи, защото не мога да се шматка безцелно. "Най-безцелното " излизане ми е да разходя кучето и кварталните котки, да хвърля боклука,  до Еконт  и пощата....хахаха
Днес  Бухта пак пропусна дрямки след обед.......но пък танцува с батко си. Той куфее,  тя се друса на пода по корем и му се смее.

# 416
  • Мнения: 35 649
Сега като се постопли излизаме 2 пъти. След сутрешната дрямка и след следобедната.
Ама има дни, в които си ме мързи, чисто откровено и не ми се мърда никъде.

# 417
  • Мнения: 7 898
И мен ме мързи, но няма начин. По принцип при нас проблема е че независимо в колко си ляга сутрин се буди в 7 и съм забелязала, че става ужасен ако си легне късно и не е спал поне 11 часа. За тоа и все му контролирам дрямките, така че да не си ляга по- късно от 7.30. Иначе по цял ден ще е кисел и само ще ми циври.

# 418
  • Мнения: 819
Излизам по 1-2 пъти. Ния мрази да я преобличам и ми е голяма мъка. Излизаме между втората и третата дрямка. Понякога и преди обяд, ако е хубаво времето. Тя не се наслаждава на возенето в количка, не спи навън, така че от нея зависи колко ще се разхождаме.

# 419
  • Мнения: 7 898
Изобщо не го преобличам, ами направо го пъхам в чувала така както си е и само му слагам шапката.
Излизам дори ако вали дъжд, защото по- лесно ще изтърпя дъжда, отколкото непрестанното мрънкане Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт