Проблеми с алкохола

  • 3 722
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 925
Ти самоуважение нямаш ли? Да си губиш 5 години с наркоман, пияница, кръшкач и хазартаджия. Ако можеше да се погледнеш от страни... И като гледам как търсиш оправдания, май имаш още свободно време за губене. Какво значи обича те много? Гушкате се и гледате филми ли? Ти на този човек да разчиташ можеш ли? Като ви се роди дете го пиши бегал! Да, и моля те, недей да го натискаш за бебече, защото няма да се промени, а ще стане по-зле. Казали са ти го. Събирай си ума, разкарвай го този, ще намериш някой мнооого по-свестен. Освен, ако не ти харесва да си спасителка на разни деградирали хора. Ние няма как да ти помогнем.

# 16
  • Мнения: 468
Здравейте!
Сблъсквам се с проблем с приятеля ми от около година. Всяка вечер, системно, пие алкохол в големи количества. Не е агресивен като се напие, но е склонен да прави от време навреме разни глупости.
Отделно ме дразни да го гледам пиян. Аз съм доста принципна, много рядко употребявам алкохол, не пуша. Амбициозна съм,имам сериозни цели и не обичам нехайството и слабостта на хората, като него. Не желае да се бори със себе си. Говорим за това, говоря му, но няма желание да спира, нито да разбира за проблема си.
По начало той си е от зависимите,към каквото се сетите, но това е било преди.
Сега само пие.
Честно казано, не искам да го зарязвям, защото сме от 5 години заедно, свикнала съм с него.. Не желая нови авантюри и т.н.
Има ли някакъв начин да се реши проблема? На какво се дължи това да иска да е пиян всяка вечер, според вас?
Иначе е свестен, обича ме и е работохолик.
.    Съжалявам,че трябва да го напиша,но нещата няма да се оправят, напротив ще се задълбочат.Имам нагледен пример в ежедневието си,младо семейство,около 30-те.Докато бяха гаджета и нямаха деца си пийваше по малко,живееха при неговите родители,събираха се с неговите приятели всяка вечер и момичето си мислеше,че нали средата му влияе зле,та се отделиха.Но, пиянството не спря,а щом им се родиха деца,той не изтрезнява,пие бира през деня,на вместо вода,за да може да работи,а вечер се олива на спокойствие.И,той е с кротко пиянство,заспива и е неадекватен,иначе работи много, сръчен е изкарва доста пари,но за отношение и внимание, няма как,той просто е все в алкохолно опиянение.Момичето е учителка, привлекателна,модерна жена,иска си го,но този порок много пречи!? Като го питат приятелите му,защо пиеш,стегни се,отговаря,че му идват в повече отговорностите и така притъпява стреса!Той отлично се справя,има подкрепа и от родителите си,но психиката му е слаба!То съвет отстрани лесно се дава,но ако намериш сили да се разделите,ще е най-добре и за двамата! Въпреки,че ето свят голям,намират се партньори и за алкохолици и за наркомани и за хазартно зависими,че и за престъпници,но защо да се обричаш на нещастен живот изпълнен с проблеми, след като имаш избор!Желая ти, всичко добро!

# 17
  • Мнения: 859
Ей, как все на такива им идва в повече стресът от отговорностите и все с алкохол го борят? А за жена му и майка на децата му няма ли стрес? А това, което с пиенето си ѝ причинява? Обичайно жената като се реши да има деца и зарязва де щото вредни навици се сеща да има, става по-организирана,  изтърпява един куп странични екстри, а за такива господа се предполага, че нищо не трябва да се променя в живота ли? Не е ли някакъв страшен егоизъм това?

Последна редакция: нд, 21 фев 2021, 08:40 от desenchantee

# 18
  • Варна
  • Мнения: 36 793
Пие системно всяка вечер ама не е зависим. Интересно твърдение.

Момиче, беж да те няма, докато нямате деца. Какво значи свикнала съм, не ща други авантюри?! Ми върви в манастир тогава.

# 19
  • Мнения: X
Няма смисъл от съвети да го напуска. Авторката се е докарала до психични проблеми заради неповторимия и пак няма да го напусне. Единственият й шанс е той да си намери друга. Тъжно е в ранните 20 да се саморазрушаваш така, но всеки с демоните си.

# 20
  • Мнения: 18 914
Как ще си намери друга? Жените вдигнаха яко изискванията, веднъж да се напие като прасе и няма как да се срещне втори път с жената.

# 21
  • Мнения: 25 846
Проблемът се решава чрез самодисциплина.  Кажете му, че честите напивания ви притесняват и му поставете ултиматум, че  искате да намали алкохола.  

Не стават така нещата. Няма бивш алкохолик.
Единственият начин е да се стресне и да проумее, че има сериозен проблем. И да спре пиенето – от раз и завинаги.
Иначе не става.
Не знам дали ако тя го напусне, ще го стресне достатъчно да се вземе в ръце и да спре да пие. Едва ли, но не пречи да опита. Ако и това не помогне... Няма смисъл да потъва заедно с него.
Ако не за себе си, то за бъдещите си деца да помисли...

# 22
  • Мнения: 282
Няма смисъл от съвети да го напуска. Авторката се е докарала до психични проблеми заради неповторимия и пак няма да го напусне. Единственият й шанс е той да си намери друга. Тъжно е в ранните 20 да се саморазрушаваш така, но всеки с демоните си.
+1000
Тия панически атаки (и все по-разбито здраве) са точно от това.
От неглижирането, че си съзависим. От системно нещастие и здраво стиснати за този факт очи.

# 23
  • Мнения: 18 914
Авторките на такива теми винаги казват: "Всичко друго ни е супер, той е много грижовен, само дето... пие много / залита по хазарт / чати с други жени / пуши трева / удря ме, но само понякога".  Значи реално за тях това е маловажно, само една от проявите на хубавия му характер.

# 24
  • В.Търново
  • Мнения: 6 719
Този човек няма да е способен да създаде семейство, камо ли да се грижи за него, за деца. Вечер, когато ти трябва да се заведе детето на лекар, или на тренировка да спортува, на рожден ден, ако ти си ангажирана или работиш на смени до по-късно до към 19-20ч , как ще разчиташ на такъв човек.
Човека е алкохолик. Ако сам не си помогне, никой няма да може. Първо трябва сам да поиска да спре. Но, явно не иска. Нищо хубаво няма да излезе от връзката ви. Напускай го, докато не са ти заминали годинките. Ще се наложи да се впуснеш в друга авантюра, за да намериш достойна половинка за теб.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 793
Баща ми вече не е между живите, но щеше да е на 82. Стара школа - вечер след работа си сипваше винаги, понякога не е бил приятна гледка. Слава богу, не е било проблем, не и за децата му, майка се дразнеше, че и са се карали.
Та същият този човек, независимо, че си пийваше, кога започнах да излизам с момчета едно нещо ми каза: Дъще, едно нещо запомни и хубаво гледай - ходенето е до време, пиенето е до гроб!

# 26
  • Мнения: 13 649
Момиче, бий си камшика с 200 и не се питай какво да направиш, как да му помогнеш и т.н... Живота ти с този мъж съвсем не е цветя и рози, а и няма изгледи да стане такъв.

# 27
  • Мнения: 506
Че той има ли нещо, към което не е или не е бил зависим? Хазарт, наркотици, алкохол... то друго не остана.
Иначе се заблуждавай колко си амбициозна. Амбициозните хора не си къткат такива отрепки като твоя.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 36 793
Курви. Там зависимостта също може да е дългогодишна.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 793
Курви. Там зависимостта също може да е дългогодишна.

А, и оттам е минал, ама темата била кратка - бързо са я застреляли авторката.

Общи условия

Активация на акаунт