Медицински колеж

  • 812
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Искам да кандидатствам в Медицински колеж, но много се чудя между медицинска сестра, рехабилитатор или рентгенов лаборант. Нямам познати в тези сфери и не знам колко са търсени и какви са заплатите. Та въпросът ми е ако има някой, който е завършил тези специалности да може да ми обясни малко по подробно ще съм много благодарна!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Поне за варненски МУ мед сестра вече не е специалност в колежа от доста години. За рехабилитатор напливът е голям, ако решиш да се насочиш натам, приготви се.

Избрала си три доста различни специалности, които след това работят в съвсем различни сфери. Заплатата ли ти е водеща в случая?

# 2
  • Мнения: 2
Просто от всички специалности тези ми харесват. Рехабилитацията ме привлича най-много, но не знам колко добре развита е в България

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 542
Ако се интересуваш от заплатата само - те всички са медицински специалисти и заплатите са долу- горе едни и същи. Друг е въпроса, ако работиш в часта болница.
Мед. сестри , акушерки и фелдшери учат в Медицинските университети. Другите са специалности в колежа.

# 4
  • Мнения: 43
Ако се водиш само от заплащането нито една от тези, като Рентгенов лаборант е най - безсмислената според мен да вкарваш време, усилия и пари.

Общи условия

Активация на акаунт