Горещ душ по време на зачеване? Вредно ли е?

  • 1 913
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета
Въпросът ми е : Дали в предполагаемия период на зачеване (т.е. преди първи тест за бременност, преди закъснението) взимането на горещ душ възможно ли е да навреди на зачеването и заради горещия душ да се предотврати самия процес или ако нещо се е закрепило да бъде повлияно негагивно и да бъде изхвърлено?
Знам, че по време на самата бременност (по-напреднала) не е желателно, защото причинява контракции, но не знам дали в такъв ранен стадий е възможно да навреди пак? Sad
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: X
Здрав, жизнеспособен зародиш нищо не може да го поклати, камо ли душ. Не си внушавай такива неща. Жените правят какво ли не в дните с начална бременност и пак раждат здрави деца.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Абсолютно противопоказно. Всички бабини дивотии са истина. Само ледени душове.

# 3
  • Мнения: 10
Притеснението ми реално дойде като си спомних, че и по време на цикъл не се препоръчва , защото увеличава кръвотечението и въобще .. явно в доста състояния на жената горещия душ има своя негативен ефект и се притесних 😔

# 4
  • Мнения: 15 356
Първи ден преди датата за менструация не е период на зачеване.
Здравите круши вятъра не ги брули.

# 5
  • Мнения: 2 622
Абсолютно противопоказно. Всички бабини дивотии са истина. Само ледени душове.
Ааааа ледената вода ще стесни кръвоносните съдове и може да попречи на зачеването. Най-добре да не се взима душ, при съмнение за бременност! Само с мокри кърпи.

# 6
  • Мнения: 3 730
Най-добре изобщо не се къпете.
Най-сигурно е!

# 7
  • Мнения: 383
Абсолютно противопоказно. Всички бабини дивотии са истина. Само ледени душове.
Ааааа ледената вода ще стесни кръвоносните съдове и може да попречи на зачеването. Най-добре да не се взима душ, при съмнение за бременност! Само с мокри кърпи.


С глас се 😂😂😂😂

# 8
  • Мнения: 1 112
То по тази логика, всички зимата си правим ледени бани.

# 9
  • Мнения: 168
Много сладки и забавни отговори...

Аз пък забременях с първото си дете, на морето, пържих се на изгарящото слънце за тен, сменях рязко температурата с морската вода и понеже бях във Варна не пропуснах и  топлите минералните басейни където температурата на водата е висока. И си родих една сладурана на следващата година през март.

Последна редакция: вт, 23 фев 2021, 14:10 от Latyka

# 10
  • Мнения: 299
Здравейте, момичета
Въпросът ми е : Дали в предполагаемия период на зачеване взимането на горещ ...?
Колко ще е “горещ “ тоя душ? Освен ако не смяташ да се киснеш в гореща вана, което не се препоръчва, един нормален душ на нищо не вреди. Пий витамини за бременни още преди зачеването , яж здравословно,  не пуши, прекарвай време на чист въздух и спокойствие и се обгради с положително настроени хора. Успех!

Последна редакция: ср, 24 фев 2021, 01:12 от Aminka

# 11
  • Мнения: 174
Ако ще ти помогне, преди да разбера че съм бременна се напих като (животно по твой вкус), ходих на парти, тичах и какво ли не. Резултатът реве по цял ден.
После по време на бремеността се подстригвах- а гледам пишока му си е екстра. Нищо ти няма, дишай. Захване ли се здраво, няма къде да иде Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 886
По - време на бременност само, аз редовно се къпех с много топла вода.

Общи условия

Активация на акаунт