Борбата с рака - духовното оцеляване, физическото преодоляване - 70

  • 39 365
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Привет, Приветка. Съжалявам, че си в тази тема.

Аз не съм дърпала нищо, хем 10 дена май стоях с дренажите и моята операция е цялостна. Хм?!
Тия дренажи нямат ли си кофичка/плик, в който да се събира течността?

# 691
  • Мнения: 771
Катеринка, надявам се всичко е минало успешно! Yellow Heart

# 692
  • Мнения: 220
Привет, Приветка. Съжалявам, че си в тази тема.

Аз не съм дърпала нищо, хем 10 дена май стоях с дренажите и моята операция е цялостна. Хм?!
Тия дренажи нямат ли си кофичка/плик, в който да се събира течността?
. Нося си едно шишенце, в което събирам течността, след като я дръпна със спринцовката. И засичам количество на 24 часа.

# 693
  • София
  • Мнения: 3 123
Хм,ма защо ти се занимаваш с тези неща?При мен доктора си ги гледаше всеки ден и преценяваше,колко да отпусне вакума.Сестрите минава да отчитат ,колко се е събрало.

 Кате,чакаме те с новини,всичко да е успешно!

# 694
  • Мнения: 48


Здравейте, извинявам се, че ви притеснявам. Това е хистологията на майка ми, която е оперирана от РМШ може ли някой да ми разясни добре ли са нещата? И имала ли е метастази в лимфни възли (опасно лие) Много съм притеснена.
Предстои химия Паклитаксел с Карбоплатина.
Някоя от вас дами имала ли е такава химия и как се чувставахте по време на химията?

# 695
  • Варна
  • Мнения: 477
Днес ми беше 21ва лъчетерапия, имам още 4. Кожата ви е ясно в какво състояние е, дадоха ми едно червено цапащо лекарство(течност) да се мажа 2-3 пъти на ден, но не запомних как се казваше. Някой да знае?

# 696
  • София
  • Мнения: 3 123
Не знам,да не е пиоктанин?

# 697
  • Варна
  • Мнения: 477
Не знам,да не е пиоктанин?
Сякаш не беше това името🙄 червено е и много цапа. Било водноразтворимо, но не успях да си измия ръцете със сапун.

# 698
  • Мнения: X
Привет! И аз наминах, да видя Катето дали е минала да се похвали, че всичко е минало и заминало и е добре!
И да се похваля с чист ПЕТ Скенер- метастази нямам и метаболитна активност, но пък са ми установили някакви петна на белите дробове- които са от възпалителен произход. И въпреки, че пускам редовно тестове( вкл. в началото на седмицата правих и беше отрицателен), днес пуснахме пак и хоп- оказах се позитивна. Почнах превантивно и антивирусно и антибиотик и съм се изолирала. На, целия тоя зор и мъж ми е в болница( не с Ковид, или поне не беше на теста преди да го приемат).

# 699
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 754
Привет! И аз наминах, да видя Катето дали е минала да се похвали, че всичко е минало и заминало и е добре!
И да се похваля с чист ПЕТ Скенер- метастази нямам и метаболитна активност, но пък са ми установили някакви петна на белите дробове- които са от възпалителен произход. И въпреки, че пускам редовно тестове( вкл. в началото на седмицата правих и беше отрицателен), днес пуснахме пак и хоп- оказах се позитивна. Почнах превантивно и антивирусно и антибиотик и съм се изолирала. На, целия тоя зор и мъж ми е в болница( не с Ковид, или поне не беше на теста преди да го приемат).
О, мила моя, толкова се радвам на хубавите новини за ПЕТ-а!
Стискам палци да се справиш с вируса, какво мислиш за ивермектин?
Аз само да споделя, че Лекарите ме посъветваха като правя ПЕТ задължително да споделя за изкаран Ковид, защото много често излизали като метастази и най-добре да се направи поне след 3 месеца от началото на симптомите.

# 700
  • София
  • Мнения: 3 123
Ми другото багрило,за което се сещам ,е фуксин,но е повече за екземи,та сигурно е друго.

Люба,чудесни новини за скенера!Сега и Ковида леко и неусетно да мине!

# 701
  • Мнения: 400
Любе, много се радвам че скенера е наред. Преборвай го и този коронавирус бързо и по
най-лекия начин да минава. И мъжът да се оправя бързо бързо от неговата болежка.

Катето сигурно ще е в реанимация и да не и дават телефон да използва🤔

# 702
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Браво, Любе за Пет-а! Леко да изкараш чумата и мъжО бързо да оздравява Hug

И аз на опашката за новини за Катето!

Алекса, тук 98 % сме с друг вид рак. Питай в другата тема, на роднините. Успех на мама.

# 703
  • Мнения: 220
Хм,ма защо ти се занимаваш с тези неща?При мен доктора си ги гледаше всеки ден и преценяваше,колко да отпусне вакума.Сестрите минава да отчитат ,колко се е събрало.

 Кате,чакаме те с новини,всичко да е успешно!
Вероятно щото давах зор да се прибирам, но пък като цяло, предпочитаха всички да са с такова дрениране, доколкото разбрах, другите дренове били доста бавни... Каквото и да значи това.

# 704
  • София
  • Мнения: 6 746
Тръгвала съм си с дренове от болницата, но самите бутилки правеха вакуум и не се е налагало нищо да правя, само да следя да не се развакуумират и когато веднъж се случи, отидох до болницата да ми ги сменят.

Люба, браво за чистия ПЕТ-скенер!

Общи условия

Активация на акаунт