НОЕМВРИйчета 2❤2❤ тема 3

  • 23 647
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 019
Лили, пробвала ли си дали ще гризе от онези силиконовите неща пълни с вода или намазани с гел? Кълве ли на такива неща? Моя се опитах да му пробутам вместо биба да го видя дали ще му хареса идеята ама нулев интерес. То и зъби няма де, няма дори и признаци за зъби, така че му е рано.

# 721
  • Мнения: 1 042
Аз също раждах с маска. Накрая на последните напъни с краунинга обаче я хвърлих някъде из стаята, защото то как да дишаш, как да напъваш, абе мамата си трака.

Аз тук не съм се “похвалила”, основно, щото не е за хвалба, ма съм толкова тъпа, че съм проспала двата долни зъба. Човекът не спи през деня повече от три часа макс (в добрите дни), почти е невъзможно да спи в количката, не спи и в затъмнена стая вече. Абе в чудо се виждам. Понякога успявам в раницата, но поради моите здравословни драми, само таткото го носи. Та детето вече има два зъба, дето аз си ги обяснявах я със скок в растежа, я с регресия в съня. И само си мислех “абе тая регресия що е толкоз тегава” 🤣 Като по чудо имаше два хубави дни, в които си спа в нормата 4-5 часа през 2. Викам си “Лельо Койке, ние намерихме спасението” 🤣 И едната сутрин на третия ден се събуждам и той нашия целия в локва с диаметър 10-12 санта, птварям му устата и що да видя - ЗЪБИ! Междувременно се научи и да се обръща и е страшен купон. Днес става на 4 месеца, да ми е жив и здрав и дупе да ми е яко, че купонът продължава.

Лили, много ми се ще да те посъветвам нещо за тия зъби, ма йок. Ни биби, ни гризалки, ни нищо не помага, плюе всичко. За сега успешно ръката ми върши тая работа, та я мия по милион пъти.

# 722
  • Мнения: 4 843
Аз не съм раждала с маска и в стаята не бях с маска.
Мляко ни носеха на три часа точно преди храненето. Само вечер не носеха, но аз започнах да си искам. Сутрин в 8ч ги взимаха за преглед и тоалет, докато ние закусваме. През цялото останало време бебетата си бяха при нас. Всяка сутрин идваше и израждащият лекар да провери как се възстановявам.

Вече три дни излизаме с летния кош и разходките са страхотни. Няма мрънкане и реване, няма носене на ръце или в раницата. Стои си кротко и се оглежда.

Откакто се научи да се върти по корем, на гръб не може да стои. Обръщам го и той веднага пак се обръща. Но засега успява само наляво да се завърти, надясно му е трудно. От корем по гръб също не се върти. Като е по корем успява да се приплъзва леко настрани, за да стигне някоя играчка. А като е по гръб се придвижва с изтласкване и като прави мост.

Зъби още няма или поне не съм забелязала 😄
Минахме вече на дрехи 6-9 месеца и памперси четворка.

# 723
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Веси, има една гризалка, която уж харесва ама май по-скоро за игра, не знам дали реално чеше нещо Thinking Той така или иначе всичко си навира в устата. Абсолютно всичко. И дрехите си дърпа и ако са еластични ги яде Grinning Имаме даже Жирафчето Софи ама засега няма интерес към него.

Misery, много странно, сега осъзнах, че нашия пък не се лигави много. Явно лигите не са задължителни при никнене на зъби. Дори като го оставя по корем не винаги оставя мокро или има малко 1-2 см. Не му слагам и лигавници/бандани - няма нужда просто. Забърсвам го отвреме навреме със суха кърпа и толкоз. Пфу, поне един проблем по-малко. Grinning Oстава само вселенската кривотия и неспането.

# 724
  • Мнения: 3 033
Лили, не знам колко часа трайност има млякото, но те твъпдяха, че издържало шест часа. Аз първите дни, т.е. в болницата, давах и гърда, ама основно хранех с шишето, защото виждах, че няма дастятйчно, макар че то в началато нали не трябва много. Аз след третия час не давах от млякото. Като ядеше към 24 ч., после към 3 ч. в 5:30 ч. приблизително го сменяха шишето с новото мляко.
Друг случай - биберона падна на пода и аз ходих да търся дежуртата акушерка да го извари, а тя ми каза, че нямало нужда, можело да го премия само с вода, дори без сапун и продължи да си лафи с другата дежурна....
И аз забелязах, че има много неприятен мириз млякото. Вероятно е престояло.
Относно зъбите - моето момиче няма, но постоянно си лапа целите ръце. По сполен баткото яко се лигавеше, когато му никнеха. Навираше си ръката чак до гърлото, течаха лиги, цялата блуза беше мокра. Никакви гризалки и чесалки не му вършеха кой знае каква работа.

# 725
  • Мнения: 139
Лили, пробвала ли си дали ще гризе от онези силиконовите неща пълни с вода или намазани с гел? Кълве ли на такива неща? Моя се опитах да му пробутам вместо биба да го видя дали ще му хареса идеята ама нулев интерес. То и зъби няма де, няма дори и признаци за зъби, така че му е рано.

Веси, какви са тези силиконови неща? Можели ли линк към подобно нещо?
Благодаря.

# 726
  • Мнения: 1 019
Лили, пробвала ли си дали ще гризе от онези силиконовите неща пълни с вода или намазани с гел? Кълве ли на такива неща? Моя се опитах да му пробутам вместо биба да го видя дали ще му хареса идеята ама нулев интерес. То и зъби няма де, няма дори и признаци за зъби, така че му е рано.

Веси, какви са тези силиконови неща? Можели ли линк към подобно нещо?
Благодаря.
https://www.ozone.bg/product/grizalka-s-voda-chervena-panda-3m/
Гризалка силиконова или от каучук пълна с вода - може да я сложиш в хладилника. Има и такива дето са грапави да ги мажеш с гелче. Нашата е подарена, тази просто ми попадна сега - подобна е. Обаче нашата като я стерилизирах в тенджерата малко се посмачка - може би твърде дълго я варих.

# 727
  • Мнения: 176
Въпреки ужасното ми раждане поне не бях с маска. Мляко даваха колкото си поискаш. Ако не питаш никой не ти разяснява нищо.

Аз захрани миналата седмица с пюрета на гербер. Започнах с пъщърнак. Едно бурканче за 2 дни. Яде го с удоволствие. Аптамил адц е отвратително. 2 дни и броя за въведен. Утре ми е 8 или 9ти ден. Пъщърнак, морков, карфиол, карфиол +морков и картоф(заради картофа), утре ще дам тиква. За сега върви екстра.
Не се обръща(мързи я и не обича по корем)
Започва да бъбри по различен начин, вика, пее, иска да седи. Яде през 3 часа. Нощем се буди да яде 2 пъти. Иначе за вода и биба се буди през час и малко(предполагам регресията). Зъби няма, но лиги и ръцете са в устата. Давам дентокинд таблетки. Навън спи, ако тъкмо е яла и е време за сън. Но не трябва да спирам. Иначе веднага се буди и се сърди. Колкото повече тръска толкова по-добре. Рекорда за сън навън е 3 часа и половина.
Вечер заспива на моето легло, после я местя когато си лягам. Понякога я приспивам на ръце, ако много киселее. Всеки ден е различен с нещо. Жените сме уникално силни същества физически и психически. Нека сме здрави, с другото ще успеем да се справим

# 728
  • Мнения: 606
Аз маската я махнах в предродилна и не съм я слагала повече. Мляко даваха на 3 часа, като 30 Мин преди това казваха да го слагам на гърда (15 на едната 15 на другата).
Нашата лл го мери само по чорапи. Все пак го преглежда и преслушва. Оглежда гънки и т.н.
Аз го меря 2 седмици след прегледа там и това горе долу е теглото при лл. Стъпвам на кантара с него и вадя себе си (така се следя и мен си).
Нито се обръща, нито зъби има. Последните дни яде ужасно малко през деня, жоква 2 3 пъти и спира. 2 дни го храня с изцедена кърма, но не мога да изцедя мн.
Все се каня да ви питам, на вашите бебета излизат ли им пъпчици. Калоян все има по лицето, 1 се махне друга излиза. И все гадни, все едно като ще ми идва на мен. Почиствам с преварена вода само, не смея да пипам. Влудява ме вече. Първо беше акне после почнаха тези лиги и все ще цъфне някъде. Снощи пък го забелязах, че има на едната ръка сухо петно и някакви пъпчици по корема. Ще видя и днес как ще е и ще го водя на кожен. Възможно ли е да му е топло и да му излизат пъпчици от препопляне или е някаква алергия?! Не съм сменяла нито прах нито козметика 😔 А мислех да започвам захранване 🤷🤦

# 729
  • Мнения: 404
У нас най-голям хит са една гризалка от ДМ комплект и една силиконова. Подавам му гризалката и той ако я иска, хваща с ръчичка и почва да дъвче. Само това ме спасява като е много крив.

Надявам се скоро да избият първите две зъбчета - в момента венецът му не само е подут, ами и стана тъмно лилав, където ще излизат.

Цвети, моят постоянно е в обриви, ама той е с атопична кожа. Ситни пъпчици му излизат около устата от лигите, пробвай да подсушаваш често (с потупване, не търкане). Сухите петна при нас ги мажа яко с хидратиращ крем, иначе стават на екзема. Ако пипнеш където са пъпчиците, как усещаш кожата му? Суха и грапава ли е или само пъпчиците усещаш? И кажи какво е казал кожният като минете.

# 730
  • София
  • Мнения: 1 791
Момичета, не мога да сколасам да ви изчета.
Аз днес дадох морков на гербер, утре пак. Дано да няма проблеми.
Някой да има табличка с кой зеленчук запиша, кой разхлабва?

# 731
  • Мнения: 371
Потресена съм, раждане с маска! Истински изверги са тези, които са ви го причинявали! Аз маската я махнах още като се настаних и нито веднъж някой не ми е казал да слагам, персонала носеше, както е редно. Идваха до мен всички, говорихме си, някои дори сядаха при мен, няма такива драми. Докато раждах и музика си слушах и ароматерапия, дори не ми е минавало през ум, че някой може да ограничава дишането на родилка!!!
А като ме питаха за АМ редно питаха за "добавка", а аз като нечувала се чудех какво е това чудо и все виках "Не" Grinning

За пъпчиците - излизат, основно по лицето, но на мен ми казаха, че това се получава заради белтъка в млякото и изчезват от само себе си и не е повод за притеснение. А обривите от претопляне са едни изключително ситни червени точици, не може да се сравняват с пъпки. Последния път при доктораката точно се беше претоплил и тя ми каза какво е и наистина до вечерта изчезнаха.

Аз се появявам и с един друг въпрос. Променя ли се консистенцията на акото с нарастване на месеците? Още не е захранен, на кърма и АМ си е. Сутринта забелязах, че е по към крем/паста като консистенция, не е сухо и твърдо, но се чудех дали не е начална фаза на запек.

# 732
  • Мнения: 176
Момичета, не мога да сколасам да ви изчета.
Аз днес дадох морков на гербер, утре пак. Дано да няма проблеми.
Някой да има табличка с кой зеленчук запиша, кой разхлабва?

# 733
  • Мнения: 74
На Гергана също ѝ излизат пъпчици, но все си мисля, че това става, когато попрекаля с шоколада. Онзи ден хапнах малко шоколадов сладолед, вчера пак се изкуших и днес - пъпки... Ама ако има пъпчици не можем да започнем със захранването ли? Confused
Иначе личицето почиствам с мицеларна вода на Юриаж и изчезват след 2-3 намазвания. Доволна съм много. А за пъпчиците около устата от лигите ползвам Биодерма крем за около устичката и също помага.

# 734
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Днес водих Биляна на лицево-челюстен хирург, защото има една по-тъмно червена подутина на горната устничка. Каза, че било запушена слюнчна жлеза- напипвали се вътре няколко малки топченца. За сега ще следим през няколко месеца, а като поотрасне ще трябва да го махнем. Каза, че било лека и бърза процедура. За пореден път се убедих, че Биляна харесва доктори😀 Днес ѝ ровиха из устата и тя стоя кротка и после му се и усмихваше на доктора, на педиатъра се хили като ходим, водихме я и при АГ, който ме изражда, за да му занесем подарък и да я види- и на него усмивки раздаваше, а вкъщи крясъци и ревове само 🤦🏼♀
Лиги се точат много, особено като е по корем, но днес доктора каза, че скоро зъби няма да избиват.

Общи условия

Активация на акаунт