НОЕМВРИйчета 2❤2❤ тема 3

  • 23 632
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 019
Абе не знам, бяха ми казали, че вече към годинка като станат почват с боди да ги мерят, тогава наистина разлика от 100 -200 г не е толкова важна, защото е голям бебока.
Ние също го мерим вкъщи и съм спокойна. Това, което няма как да направя вкъщи, е да преценя главата дали нараства правилно и респективно да коригирам дозата витамин Д. За малкия и двете педиатърки, които го гледат, казаха че две капки му е добре засега, но това беше преди месец , не сме коментирали оттогава. Затова обмислям да го заведа скоро на частно пак да го огледаме, тъкмо и захранване ще коментираме.
Сега с настъпване на топлите дни почвате ли да разсъбличате децата? Аз имам усещането че на нашия през нощта му става топло вече и се чудя дали да не слагам само боди и ританки или цяла пижама - сега е с боди-потник и цяла пижамка - два ката дрехи. През деня по-лесно преценявам ситуацията и няма такава драма.

# 706
  • Мнения: 482
Блубъри, ужас направо, какви са изроди.. Аз не знам дали съм ви казвала, че мен ме караха да раждам с маска. След 16 часа мъки, лекарката, която хванах на смяна, идваше и ми слагаше маската на лицето и ми казваше,, Нищо ти няма.. " и после, като се махнеше, акушерката ми я сваляше, за да ми е леко и да ми мокри устните. Някаква хамава лекарка, цялата опакована, само за ковид говореше. Пълна откачалка! Просто бях много изтощена, за да и кажа нещо, но маската си я свалях инстинктивно при напъните, то е реакция на тялото.
Нашето гардже започна да се сърди, като го обличам. Иска гол и все едни мостове ми прави, не мога да му сложа памперса понякога като хората. 😂 Каква разлика има с малкото бебенце, което почти нищо не правеше. Рита в коритото, пипа всичко, дърпа, играе, върти се, смее се.. пълен арсенал, знаете как е. Много ми е сладък малкият бузльо. 🥰🥰🥰

# 707
  • Мнения: 4 843
Веси, аз не мисля, че витамин Д е свързано с нарастването на главата, а със затварянето на фонтанелата. Иначе за нарастването на главата по 1.5-2см на месец, мисля, че е нормата. Дозата на витамин Д и без това не е добра идея сама да си я коригираш. 2 капки си е стандартно за всички, теб нещо те притеснява ли?

За обличането много зависи каква температура поддържате и с какво го завиваш. Ако е по-топло сега, отколкото е било преди, е логично да го облече по-леко. Ние засега си поддържаме същата температура и си го обличам както обикновено.

# 708
  • Мнения: 1 019
Не ме притеснява, освен че не го коментирахме изрично дали така да продължавам. Сама не бих посмяла да променям дозата, но с настъпване на слънчевите дни се питам кога да мина на една капка. А преждевременното втвърдяване на фонтанелата мисля, че пречи на нарастването на главата, така ми беше казала пък една трета педиатърка. С две думи - при мен положението е "аман от педиатри".
Рейнобоу, искрено се надявам тая докторка, дето те е карала да раждаш с маска, да я е тръшнал Ковида и да я е разтресъл здравата. Ама че безчовечно отношение, честно.

# 709
  • Мнения: 1 911
На мен ми почукваха на вратата. Излизам и отвън оставена бутилка с 20 или 30 мл АМ. Нито милилитър повече.
Без значениенна колко дена е бебето, толкова беше дажбата на всеки три часа. Последно ядене в 24:00 и първо в 6:00 ч.
Новородено без нощно ядене Rage
Давах водичка, гушках и т.н. Рев от три до шест.
Спирам дотук, че не искам да си спомням.
От два дена други грижи. Започнах да го захранвам с картоф. Еми не иска и това е.
Рев, рев, рев.
Днес трети ден, а той само като види купичката с пюрето и надува гайдата.
Така се бях ядосала днес, че казах на баща му, че ще е на АМ докато не започне сам да може да си отваря хладилника Sweat Smile
Има два варианта. Или не е му харесва картофа, или просто не е готов за захранване. Залагам на второто.
Решила съм утре да направя морков и ще си проличи.
Иначе и нашата педиатърка го тегли всеки път с боди и памперс и маха някакви грамове. Честно да си кажа, тъй като и ние го теглим в нас преди баня, не ми е драма колко точно го е записала в картона му.

# 710
  • Мнения: 579
На мен ми е страшна драма меренвто в нас , то е въртене , ритане , размятане на ръце и съответно кантара премята грамове и килограми и изобщо не мога да я измеря . А памперса и дрехите как ги обличам вече не знам 🤦‍♀️
Само като се сетя , че трябва да й сменя памперса и ми се плаче . Не знам памперс гащички 3ка имат ли , че моята кльощана е още на 3ка

# 711
  • Мнения: 4 843
И моят се мята като го тегля, но винаги е правилно, защото го меря точно преди консултацията.
Мисля, че имат 3 гащи 🙂

# 712
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Значи да се успокоя, че може да не е толкова шошав нашия, колкото го изкарва ЛЛ. Grinning Тя също го мери с боди и памперс. Уж вади 50гр, ама то само бодито е повече или толкова според мен. Thinking
Аз не го тегля вкъщи. Умишлено не си взехме кантар, че да не се психясваме. 2-3 пъти се теглих с него и вадих своето тегло и това беше.

Рейнбоу, това е ужасно с маската да раждаш! Потресена съм. То дишането е едно от най-важните неща... Не че аз успях да дишам правилно де, ама това е друга тема.

Аз го слагам са спи с пижамка (без боди отдолу) на 18 градуса и е завит с олекотена завивка. Т.е. с нашата завивка, защото спи на спалнята при нас все още.

# 713
  • Мнения: 74
Рейнбоу, как може да има такива изроди... Ох, сърцето ми се сви Sad

Ангелче, пробвай с пюре от тиква, вместо морков. Някъде четох, че е сладичка и бебчетата я предпочитат, освен това е слаб алерген и е от разхлабващите храни, т.е ако бебчето се запече от по-нататъшното въвеждане на картоф, ориз и т.н, то даваш малко тиква и спасяваш положението. Друго, което четох наскоро е, че белият морков е добре да се въведе преди оранжевия, тъй като оранжевият се води по-силен алерген.

Ivanamar, ние сме с 3ка гащички. Удобна работа - родих се. Водят се Pampers premium care pants 3. Simple Smile Последно поръчах от онлайн сайта на Galen. Даже ги набарах с 10% отстъпка.

# 714
  • Мнения: 404
M-angel, това звучи кошмарно, прегръщам те виртуално! За картофът съм чувала, че сам по себе си не е много харесван, дано хареса морковчето.

Дъгичке, тая даже не мога да я коментирам. Браво на бузльото, с времето все повече се очовечават нашите мъници. Blush

Последна редакция: пн, 29 мар 2021, 00:21 от Hydra 💙

# 715
  • Мнения: 4 843
Лили, един ненапишкан памперс е към 40гр.

Аз памперси поръчвам само от Емаг. Там винаги са най-изгодни, според това, което аз успявам да намеря. Даже сега на Pampers имат промоции. Аз поръчах гащи 4ка.

# 716
  • Мнения: 2 532
Ангелче, може да опиташ и с купено пюре от тиква. На мен ми дойдоха зеленчуците ама няма нито батат, нито тиквичка, нито тиква и не знам от къде да купя. Общи взето само картоф и пащърнак имаше, а и морков.

Аз в последно време много паля и се чудя дали нямаше да вдигна скандал. В смисъл да ми държат бебето гладно... Хелоууу както казва шеф Роу хаха ама можеше и да ме е страх като го взимат да ме се държат кофти с него. Щото о мен ме беше страх в болницата ама това е друга история

# 717
  • Мнения: 3 032
Аз легнах в операционната с маска, но ми казаха да я махна, т.е. те ми я свалиха, когато вече бях под упойка. Добре, че така се случи, че на два пъти усетих, че ми е лошо, повдигаше ми се и ми дадоха да вдишам малко кислород.
Първият ден слагах маска щом влезеше някой от персонала. Мъжът ми ме агитираше да бъда с маска през цялато време. Викам му - Абе, ти чуваш ли се как ще стоя четири денонощия с маска.
Колкото до персонала, имаше и много мили и не толкова, ама зор никой не си даваше. Жената от стаята викна една акушерка да й покаже как да облича бодито. Чудеше се дали през главята или през ръцете да го облече. Аз й казах, ама тя не сметна, че съм авторитет по въпроса. Кога ли съм обличала аз боди като имам дете на две години...Както и да  е..Тя облече детето, за да й покаже.Та, използвах да помоля акушерката да премие детето, че него ден ака 4 пъти след сутрешния тоалет, който им правят преди визитацията. Тя не отказа, дори почна да го облича, но междувременно ме попита имам ли друго дете и като разбра, че не ми е за първи път я остави и излезе демонстративно от стаята. Не съм я помолила да я мие от незнание, а от болка. Беше ми втория ден от секциото, тъкмо я бяха оставили при мен за постоянно от няколко чяса. Аз едвам се надигах да я взема за хранене. Не се чувствах стабилта да я държа на мивката. Направи ми кофти впечатление. Имам опит, да, ама си плащам колкото и неопитната майка. За храната - носеха млякото на шест часа, като пълнеха бутилката догоре, т.е. около 120 мл.
Ангелче, много неприятно, наистина. Знам в такъв момент колко стресиран и уязвим е човек. И малко мляко са ти давали. Къде е резерва?

# 718
  • Мнения: 1 911
Благодаря, момичета. Всичко е зад гърба ни.
Не искам да се сещам. Мисля само за хубавите моменти свързани с раждането.

Аз поръчвам от пелените на Pine. Много съм доволна. Вече три месеца ги използвам и има само два пропуснали, но предполагам, че грешката е била в мен
при слагането. Издържа от 20:30 до 7:00 ч сутринта, когато ще гръмне, но не пуска.
Намерила съм домашен картоф, морков и спанак.
Картофа е аут, за спанака педиатърката каза да е по-нататък, че спанак и броколи дразнели повече стомахчето, така че днес ще е на морков.
Ще мобилизирам и таткото да е в нас. Не вярва, че не иска да яде Grinning
Духче, да го взимат ли? След като ми го оставиха с една количка до вратата се обърнаха и никой думичка не каза, освен че на вратата има телефон за спешни случаи на дежурната сестра.
Спирам, наистина. Не искам да го мисля. Каквото било, било. Това е урок, който съм си научила.
Ако е писано да имам второ детенце ще е друга работа.

# 719
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Хели, как така на 6 часа и 120мл? Confused То нали максимум един час може да стои и после се разваля... Да не говорим, че изстива. И почва да мирише гадно. На мен ми беше кофти в началото да му давам 30-40мин престояло мляко.

Аз пък да ви се оплача, откакто изникнаха тия зъби се превърнах в биба. Sad Постоянно търси цицата в просъница и ако не съм до него да дам веднага, се събужда. Преди успявах да пробутам биберон, обаче вече тотално го отказва. И през дневните дремки сме залепени. Преди поне половин час си спеше сам, сега първите 10 мин ги прекарва в цокане в заспало положение, после 10 мин спи и после още 10 мин търси да цока. Искам като е буден да си играем, да правим упражнения, обаче то това ми е единственото време да свърша нещо и да ям. Sad Върнах се пак в първите месеци. Мрън.

Общи условия

Активация на акаунт