Ефективно лекарство при дискова херния

  • 4 423
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте. Бихте ли ми препоръчали какво да пия при Дискова херния. Досега пих Кетопрофен, но действието му ми идва слабо. Имам болки в кръста, силни болки, и в левия крак често започва една непоносима болка, тип токов удар. Прострелваща. Спира ми дъха. Какво можете да ми препоръчате от личен опит. Хем да действа, хем да не пречи и да не вреди много. Между другото, Кетопрофена го комбинирам с Беневракс.
Благодаря много.

# 1
  • Мнения: X
Бих препоръчала лекар. Въобще не мога да повярвам, че човек ще се надява това просто да отмине с кетопрофен или друго хапченце. Отидете да ви изпишат инжекции и терапия.

# 2
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 540
Операция

# 3
  • Мнения: 54 421
Лекар - мануален терпевт, който да освободи притиснатия нерв. Без това няма да спрат болките.

# 4
  • Мнения: 79
Няма хапче за дискова херния.
Дисковата херния е механичен проблем.
Облекчава се с подходящи упражнения,  минерална вода, кал, хранителен режим, изчистване на душата, промяна в навиците и мисленето и в краен случай с операция.
Добър кинезитерапевт може да ви посочи пътя.
Желая Ви успех!

# 5
  • Мнения: 5
Здравейте,
Искам да благодаря на д-р Каракашев-неврохирург в Свети Иван Рилски.
Бих искала да споделя моя опит с дисковата херния. От скенера се видяха 3 хернии в лумбалната област, една протрузия и множество остеофити. На обикновен език означава - на 5 те прешлина в лумбалната област имам 3 дискови хернии, една почти готова херния и много шипове. Болката беше ужасна. Ходих на 3 невролога, а те вместо да ме пратят на операция  ми изписваха лекарства, които не помагаха. Освен лекарствата от групата на НСПВС, които, обаче, не трябва да се пият непрестанно. Невролозите трябва да знаят, че искова херния не се прибира с лекарства!
Последният невролог, като видя скенера ми каза, че съм за операция. Но той лично не ми го препоръчвал, защото била скъпа, болезнена, трудно се възстановяваш и с неясен изход. Какво да си помислиш, като ти го представят така.
Реалността се оказа съвсем различна. Нито е чак толкова скъпа, нито е болезнена, прохождаш ощи на другия ден и резултатът е, че болката изчезна.
Съжалявам, че се престраших толкова късно, след месеци силни болки.
Но има значение в коя болница ще ви оперират. Аз се оперирах в Свети Иван Рилски. На случаен принцип си записах час при д-р Каракашев - млад лекар, но се оказа много успешен избор. Разгледа внимателно ядрено-магнитния резонанс, показа ми точно къде е проблема, обясни ми как ще се процедира. Аз без колебание го избрах за опериращ лекар, и не съжалих. Когато се събудих след операцията, той стоеше до главата ми и ми разказа как е протекла операцията, какво е направил, успокои ме, че всичко е наред.
А за тези, които се страхуват от самата операция, мога само да кажа - просто заспивате дълбоко, не усещате нищо и се събуждате в добро настроение и най-важното - без болка.
Прохождате още на следващия ден - без болка и никакво усилие.
Съжалявам, че чаках толкова време...
Но и д-р Каракашев се оказа много добър неврохирург!

# 6
  • Мнения: 28
Здравейте,
Искам да благодаря на д-р Каракашев-неврохирург в Свети Иван Рилски.
Бих искала да споделя моя опит с дисковата херния. От скенера се видяха 3 хернии в лумбалната област, една протрузия и множество остеофити. На обикновен език означава - на 5 те прешлина в лумбалната област имам 3 дискови хернии, една почти готова херния и много шипове. Болката беше ужасна. Ходих на 3 невролога, а те вместо да ме пратят на операция  ми изписваха лекарства, които не помагаха. Освен лекарствата от групата на НСПВС, които, обаче, не трябва да се пият непрестанно. Невролозите трябва да знаят, че искова херния не се прибира с лекарства!
Последният невролог, като видя скенера ми каза, че съм за операция. Но той лично не ми го препоръчвал, защото била скъпа, болезнена, трудно се възстановяваш и с неясен изход. Какво да си помислиш, като ти го представят така.
Реалността се оказа съвсем различна. Нито е чак толкова скъпа, нито е болезнена, прохождаш ощи на другия ден и резултатът е, че болката изчезна.
Съжалявам, че се престраших толкова късно, след месеци силни болки.
Но има значение в коя болница ще ви оперират. Аз се оперирах в Свети Иван Рилски. На случаен принцип си записах час при д-р Каракашев - млад лекар, но се оказа много успешен избор. Разгледа внимателно ядрено-магнитния резонанс, показа ми точно къде е проблема, обясни ми как ще се процедира. Аз без колебание го избрах за опериращ лекар, и не съжалих. Когато се събудих след операцията, той стоеше до главата ми и ми разказа как е протекла операцията, какво е направил, успокои ме, че всичко е наред.
А за тези, които се страхуват от самата операция, мога само да кажа - просто заспивате дълбоко, не усещате нищо и се събуждате в добро настроение и най-важното - без болка.
Прохождате още на следващия ден - без болка и никакво усилие.
Съжалявам, че чаках толкова време...
Но и д-р Каракашев се оказа много добър неврохирург!


За вас не знам,но аз съвсем не се събудих в добро настроение!!!!! Цяла нощ вих от болка !!! Инжектираха ми обезболяващо но след 4 часа действието му отмина и от там нататък беше Ад!!! Така че,колкото и да я хвалите тази операция,съвсем не е безобидна  нито безболезнена,нито евтина !.Да не говорим че може и да не станеш след такава операция! Когато мен ме оперираха ,имаше една жена ,която не стана.....наложи се втори път да я оперират.Не знам какво стана с нея защото мен ме изписаха...С една дума,операция от дискова херния,нито е лека нито е евтина!!!Но зависи от възможностите на пациента и от прага му на болка!  А,пропуснах да кажа ,че не е траен ефекта! При мен беше около 3 години....после болките започнаха отново и се появи нова херния,която разбира се няма да оперирам Simple Smile .А имах един колега,който си беше правил  4 ПЪТИ операция на дискови хернии......така че,правете си извод дали си заслужава мъките за един временен резултат.

# 7
  • Г.Оряховица
  • Мнения: 49
               И , аз си правих операция в същата болница преди години и всичко беше наред,но след една година болките започнаха отново и така и до днес.Преди 4-5 години си правих ЯМР е невроложката ми каза,че всички прешлени са ми увредени! Просто няма оправия!

Здравейте,
Искам да благодаря на д-р Каракашев-неврохирург в Свети Иван Рилски.
Бих искала да споделя моя опит с дисковата херния. От скенера се видяха 3 хернии в лумбалната област, една протрузия и множество остеофити. На обикновен език означава - на 5 те прешлина в лумбалната област имам 3 дискови хернии, една почти готова херния и много шипове. Болката беше ужасна. Ходих на 3 невролога, а те вместо да ме пратят на операция  ми изписваха лекарства, които не помагаха. Освен лекарствата от групата на НСПВС, които, обаче, не трябва да се пият непрестанно. Невролозите трябва да знаят, че искова херния не се прибира с лекарства!
Последният невролог, като видя скенера ми каза, че съм за операция. Но той лично не ми го препоръчвал, защото била скъпа, болезнена, трудно се възстановяваш и с неясен изход. Какво да си помислиш, като ти го представят така.
Реалността се оказа съвсем различна. Нито е чак толкова скъпа, нито е болезнена, прохождаш ощи на другия ден и резултатът е, че болката изчезна.
Съжалявам, че се престраших толкова късно, след месеци силни болки.
Но има значение в коя болница ще ви оперират. Аз се оперирах в Свети Иван Рилски. На случаен принцип си записах час при д-р Каракашев - млад лекар, но се оказа много успешен избор. Разгледа внимателно ядрено-магнитния резонанс, показа ми точно къде е проблема, обясни ми как ще се процедира. Аз без колебание го избрах за опериращ лекар, и не съжалих. Когато се събудих след операцията, той стоеше до главата ми и ми разказа как е протекла операцията, какво е направил, успокои ме, че всичко е наред.
А за тези, които се страхуват от самата операция, мога само да кажа - просто заспивате дълбоко, не усещате нищо и се събуждате в добро настроение и най-важното - без болка.
Прохождате още на следващия ден - без болка и никакво усилие.
Съжалявам, че чаках толкова време...
Но и д-р Каракашев се оказа много добър неврохирург!

# 8
  • Мнения: 2
Здравейте. Бихте ли ми препоръчали какво да пия при Дискова херния. Досега пих Кетопрофен, но действието му ми идва слабо. Имам болки в кръста, силни болки, и в левия крак често започва една непоносима болка, тип токов удар. Прострелваща. Спира ми дъха. Какво можете да ми препоръчате от личен опит. Хем да действа, хем да не пречи и да не вреди много. Между другото, Кетопрофена го комбинирам с Беневракс.
Благодаря много.

Общи условия

Активация на акаунт