ШЕСТОКЛАСНИЦИ 2020/2021 - Тема 5

  • 21 320
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 395
Момичета, нали нашите са присъствено от 4.03 до 18.03. 18-ти включително ли?

# 46
  • Мнения: 8 522
Момичета, нали нашите са присъствено от 4.03 до 18.03. 18-ти включително ли?
До 17-ти включително.

# 47
  • София
  • Мнения: 12 395
Благодаря!

# 48
  • София
  • Мнения: 6 182
Рени, разсмях се на ваш гръб с тези 23 точки за шестица. Може би целта е била, решаваш теста, смяташ си точките и декларираш, че чакаш допълнителни задачи за 6-ца.

Хора, не знам пубертет ли е, какво е, но детето е във война с цялото семейство. Ината ми е ясен, мери си силите с мен и ме провокира да види до къде може да стигне. Ама пълната липса на емпатия - не я разбирам. Няма значение, че ММ е изгубил баща си, няма значение че на мен ми е един въргал от задачи, тичане и т.н. нашият глезльо тропа с краче (по-скоро крещи с някакво дрезгаво мутирало гласище) и си настоява за удобствата и конфорта, СЕГА и ВЕДНАГА. Случва се да водя служебен телефонен разговор и той излиза от съседната стая и почва да крещи, че съм му пречела да се съсредоточи. Няма значение, че събеседникът ми слуша истериите му. Сестра му пък е възмутена, че пърдял, мляскал и се оригвал Joy
Честно до преди година - две беше "малко сладко бебе", което нямаше такива просташки навици и нетърпимо поведение. Не знам как ще издържа до 17+, че и повече.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Така както върви, май ще тръгнат присъствено от 4.03. Очаквах, че докато им дойде редът ще ги спрат наборчетата, но явно ще ходят.
Нещо чух, че имало предложение да променят пролетната ваканция. Ваканцията да бъде от 18.03. до 21.03. и от 29.04. до 09.05. 🤔

# 50
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
Gorgonzola, съжалявам за свекър ти, но истински ме разсмя с дреб. Ще да е пубертет това и много се надявам бързо да отмине при всички.
И моя има такова домашно за ракетата, декартовата система и намиране на лицето и то още преди 3седмици за 4.03. Е естествено не е почвано,  а аз реших да ги пратя на ски училище 😂 не ми го побира акъла как ще се справят със сестра му и всички изпитвания и контролни, които ги очакват. Да се оправят... Спорта и ските преди всичко 😉

# 51
  • Мнения: 1 565
Сериозно почвам да се чудя,защо учителите не внимават в час.За децата е ясно.Днес правили тест по бг.12въпроса по бг и литература-всеки по 2 точки.Скалата за оценяване обаче е 23-24 точки за 6.Е,питам аз,как да изкарам 23 точки? Другите оценки пак са с точки от нечетни числа.Ми не гледаш ли какво пускаш? Изумявам вече. Девойката добре се е справила -1 грешен отговор ,от блеене отново.Хората питат кое НЕ е вярно ,ама тя е спала.

Предполагам, че всяко дете може да искара не просто нечетен брой точки, но и с половинки, ако учителят оценява всяко едно нещо вписано вярно / имащо нещо да се допише / частично грешно. Така за даден въпрос може да получи 0,5 от 2 т  или 1 от 2 т или 1,5 от 2 т или 2 от 2 т. Ако пък е прекалено прецизна може да отнема и по 0,25 т. Simple Smile Т.е. не е невъзможно.

# 52
  • Сф
  • Мнения: 10 660
Е, как ще местят ваканцията.Има много спортни лагери обявени вече.Ето сега по нова говорят от 1 април и екскурзиите пускат.
Мда казаха и за ваканцията.Горките деца..ще ги допобъркат. Остана и да се изпоразболеем ,щото и ваксини няма за всички.Няма такава държава.
Аз днес се ядосах на историчката.Ега ти домашното - 5 въпроса за големи събития ,кое ,как,кога ,защо и разказано с техни думи.Е как става това по история ,където е пълно с точни обяснения , причини,дати, факти.Отделно е страшна каша от векове,никаква логика.Аз се узорих! Добре че  е уикито и нета,че от уроците в учебника нищо не разбрах..

# 53
  • София
  • Мнения: 2 312
Чудя се защо никой не пише, а аз съм изпуснала цели две теми. Flushed
Не, че мога да се похваля с нещо...Тотално загърбване на уч. процес и яко ски е положението при нас. Хвъря по едно мързеливо око на БЕЛ и математиката, уж разбирала, по другите предмети кара на обща култура. Тренировките и състезанията си вървят, в рамките на миналия месец два пъти пътува и в чужбина и съвсем й изпуснах следите.
Не искам да си представям като дойде редът им за присъствено обучение. Но аз бях подавала молба за ОЕСР, та се надявам да важи още. При нас сериозното учене ще започне от април явно.Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 622
Gorgonzola, и моята е същата. На нея да й е добре, пък другите кучета ги яли.
В неделя се ваксинирах и вечерта вдигнах температура и ме тресеше. Казах й, че не ми е съвсем добре, да ме остави малко на мира. Е, не, правела съм се била, нищо ми нямало, кой щял да и даде да вечеря, че била гладна и т.н.
Днес баба й си счупи ръката (не живеем заедно), ходихме по болници, нашата се прибра и първо попита за вечерята, за баба си въобще не се сети да попита как е. Добре, че по едно време все пак се сети да пита как е.
Не разбрах за ваканциите. Може ли някой да поясни, има ли нещо решено вече?

# 55
  • Мнения: 8 522
И щерката е също несъобразителна. Тази седмица съм в болнични, защото съм болна. Всеки ден ме вика да ѝ помагам с домашната. Днес ми се оплаква, че я боли гърлото. ☹️

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Сериозно почвам да се чудя,защо учителите не внимават в час.За децата е ясно.Днес правили тест по бг.12въпроса по бг и литература-всеки по 2 точки.Скалата за оценяване обаче е 23-24 точки за 6.Е,питам аз,как да изкарам 23 точки? Другите оценки пак са с точки от нечетни числа.Ми не гледаш ли какво пускаш? Изумявам вече. Девойката добре се е справила -1 грешен отговор ,от блеене отново.Хората питат кое НЕ е вярно ,ама тя е спала.

Предполагам, че всяко дете може да искара не просто нечетен брой точки, но и с половинки, ако учителят оценява всяко едно нещо вписано вярно / имащо нещо да се допише / частично грешно. Така за даден въпрос може да получи 0,5 от 2 т  или 1 от 2 т или 1,5 от 2 т или 2 от 2 т. Ако пък е прекалено прецизна може да отнема и по 0,25 т. Simple Smile Т.е. не е невъзможно.
Невъзможно е.Няма свободен отговор.А и теста се оценява автоматично.Верен отговор 2 точки,грешен 0 точки.Отговорът е избираем и няма място за отнемане.

# 57
  • София
  • Мнения: 7 673
Сериозно почвам да се чудя,защо учителите не внимават в час.За децата е ясно.Днес правили тест по бг.12въпроса по бг и литература-всеки по 2 точки.Скалата за оценяване обаче е 23-24 точки за 6.Е,питам аз,как да изкарам 23 точки? Другите оценки пак са с точки от нечетни числа.Ми не гледаш ли какво пускаш? Изумявам вече. Девойката добре се е справила -1 грешен отговор ,от блеене отново.Хората питат кое НЕ е вярно ,ама тя е спала.

Предполагам, че всяко дете може да искара не просто нечетен брой точки, но и с половинки, ако учителят оценява всяко едно нещо вписано вярно / имащо нещо да се допише / частично грешно. Така за даден въпрос може да получи 0,5 от 2 т  или 1 от 2 т или 1,5 от 2 т или 2 от 2 т. Ако пък е прекалено прецизна може да отнема и по 0,25 т. Simple Smile Т.е. не е невъзможно.
Невъзможно е.Няма свободен отговор.А и теста се оценява автоматично.Верен отговор 2 точки,грешен 0 точки.Отговорът е избираем и няма място за отнемане.
Ясно. Значи, ако детето успее да хакне системата и да изкара 23 точки, напълно ще си е заслужило шестицата! Joy

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Хахаха,нещо такова.То реално 6 ще изкара при 24 точки,но аз се чудя как може да бъдат изкарани 23.

# 59
  • Мнения: 8 522
Щерката е пълен заплес. Днес има контролно по БЕЛ върху деепричастие, а тя вчера преговаря минало време, като ми твърдеше, че е правила контролно върху деепричастие. Ама се била справила. 🤐

Общи условия

Активация на акаунт