Скорпион във вкъщи.

  • 13 732
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Пред седмица и една майка от квартала ми се опрака, че открила скорпион на стълбището. Тогава за първи път чух, че и в България има скорпиони. Показа ми го (вече доста мъртъв Mr. Green)- светло кафяв, около 3-4 см.

# 16
  • Мнения: 1 041
Ние също открихме някакво непознато, приличащо на скорпион, дълго около 8-10 см. под една голяма саксия на двора. Доста трудно го премазахме. Все още се чудим какво е било и дали ухапванита му са безвредни. Ядосвам се ,как не се сетих да го снимам! Ако му знаех поне името, можеше да се поровя в интернет за повече информация. 

# 17
  • Мнения: 2 211
Може би трябва да извикаш някоя от фирмите за дератизация. Навремето имаше и такава служба към ХЕИ. Все ще имат някой препарат, който да ги обезвреди.

# 18
  • Мнения: 5 317
Преди около 10 години и аз съм виждала скорпионче на морето,и тогава ми казаха,че не са опасни.

# 19
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Ето на този приличаше:

# 20
  • Мнения: 282
Аз 2 години си съжителствах с тези гадинки в Търново - голяма напаст! Пробвай с райд да пръскаш - при нас помогна, но трябва да се прави редовно. А и не знам дали не е вредно за бебчо. Скорпионите не са опасни, рядко хапят, но са доста неприятни. Могат с дни да стоят в някоя стая и да се крият, но не се прибират в дупките си. Единственият начин е да го убиеш или да го изнесеш навън жив (аз от страх това не го усвоих). Успех ти желая в борбата с гадините!

# 21
  • Мнения: 156
Като ходехме в Созопол преди 1000000 години имаше много скориони. Въпреки уверенията на хазяйката, че са безвредни, си е стряскащо. Знам, че на Юг ги има и слава богу, че незнам как ще споделям един покрив с мисълта за скорпион.  Rolling Eyes
В Созопол все още има скорпиони Grinning, изобщо не са опасни. Обикновено ходят там, където има влага. В къщи в избата от време на време се появява по някой и после си се скрива. Никога не съм ги убивала - не са страшни гадинките.

Общи условия

Активация на акаунт