Темата за СТИВЪН КИНГ - №15

  • 44 318
  • 519
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 11 472
Да, очаквах да ме скастрите на тая тема Grinning, но паралелът го правя, защото съм чел и на Нора и на Лий, и стилът им не е брутално пошъл. Има някакъв стил все пак, и така нататък, и така нататък, чак се чудя, заготовки ли имат или някои техни асистенти ли творят....

# 256
  • София
  • Мнения: 314
И все пак е по-добре от Джордж Мартин. Grinning Може и да е по-зле от 2 книги на година.

# 257
  • Мнения: 5 357
Сега погледнах в Уикипедия - кака ти Нора от 2017 насам издава само по четири книги на година, така че с тия 20 леко си се поолял.

# 258
  • София
  • Мнения: 11 472
Сега погледнах в Уикипедия - кака ти Нора от 2017 насам издава само по четири книги на година, така че с тия 20 леко си се поолял.
Е, тя жената е набор на Каля вероятно, но преди 2017 издаваше по много, много книги на година. Нали, 20 на година, беше образно казано, повечето ме разбраха.

# 259
  • Мнения: 1 996
Прочетох Fairy tale и съм с много смесени чувства този път. Нарочно не четох преди това ревюта и мнения, за да не си развалям удоволствието, но определено няма да ми е от любимите книги на Краля. Първата една трета прочетох на един дъх и после ми стана тегаво и вървеше трудно, както беше и Sleeping beauties. Да, страхотен разказвач е, прекрасно описва характери и диалози, но две трети от книгата можеха да минат за мен за написани от произволен автор на YA, леко се разочаровах

# 260
  • София
  • Мнения: 11 472
Прочетох Fairy tale и съм с много смесени чувства този път. Нарочно не четох преди това ревюта и мнения, за да не си развалям удоволствието, но определено няма да ми е от любимите книги на Краля. Първата една трета прочетох на един дъх и после ми стана тегаво и вървеше трудно, както беше и Sleeping beauties. Да, страхотен разказвач е, прекрасно описва характери и диалози, но две трети от книгата можеха да минат за мен за написани от произволен автор на YA, леко се разочаровах
Това нов роман на Стивън Кинг ли е или в Бг кога се очаква?

Явено след крими тренда, сега му е тренд да пише за тийнове. Малко си ревизирам мнението за По-късно след като я дочетох - все пак ми хареса, като цяло, но съм на мнението на margolotta за не малка част от страниците на По-късно, особено в началото....

# 261
  • София
  • Мнения: 314
Цитат
Това нов роман на Стивън Кинг ли е или в Бг кога се очаква?

Явено след крими тренда, сега му е тренд да пише за тийнове. Малко си ревизирам мнението за По-късно след като я дочетох - все пак ми хареса, като цяло, но съм на мнението на margolotta за не малка част от страниците на По-късно, особено в началото....

Най-новия му роман, очаква се да излезе тук (говоря по спомен) на 28-ми ноември.

# 262
  • Мнения: X
Прочетох Fairy tale и съм с много смесени чувства този път. Нарочно не четох преди това ревюта и мнения, за да не си развалям удоволствието, но определено няма да ми е от любимите книги на Краля. Първата една трета прочетох на един дъх и после ми стана тегаво и вървеше трудно, както беше и Sleeping beauties. Да, страхотен разказвач е, прекрасно описва характери и диалози, но две трети от книгата можеха да минат за мен за написани от произволен автор на YA, леко се разочаровах

Може ли без да издавате финала само да ми кажеш завършена ли е и слаб ли е според теб финала? Наскоро четох Били Самърс и много ми хареса обаче финалът ми дойде малко слаб. В момента точно си търся какво да подхвана и вчера бях на косъм да си купя Fairy Tale, ама ако пак ще я изчета цялата за малко никакъв финал може би ще я поотложа Grinning Пак ще я прочета, но по-нататък, сега ще избера нещо не от Кинг Grinning

# 263
  • Мнения: 1 996
Мен лично ме разочарова краят, да, може и този ми беше слаб като Били Съмърс, но има и много противоположни мнения. Ще чакам да видя мненията на другите ценители в групата като я прочетат, но честно бих предпочела крими романите му пред този. Имаше паралели с Тъмната кула и с Crimson King, имаше потенциал, но в един момент имах чувството, че покрай пандемията му е писнало от всичко и завършва историята по задължение.

# 264
  • София
  • Мнения: 11 472
Случайно да сте чели някъде нещо за тъмната кула, смята ли краля да пише още по тази ....история, но не като отделни разкази или свръзки или няма накъде повече, предвид края на последната част на Тъмната кула (Тъмната кула)?

# 265
  • София
  • Мнения: 4 899
За мен "Тъмната кула" е напълно завършена. Всякакви допълнения и притурки биха развалили/разводнили историята. Поредицата е шедьовър, който не бива да бъде пипан повече.

Последна редакция: пт, 04 ное 2022, 14:04 от Kally May

# 266
  • София
  • Мнения: 314
За мен "Тъмната кула" е напълно завършена. Всякакви допълнения и притурки беха развалили/разводнили историята. Поредицата е шедьовър, който не бива да бъде пипан повече.


Съгласна съм, въпреки че "Вихър през ключалката"  е много приятно четиво (като за притурка). Simple Smile

# 267
  • София
  • Мнения: 11 472
Може пък, както е модерно, някаква предистория да се напише, знае ли човек…

# 268
  • София
  • Мнения: 314
Ако се изкажа за предисторията ще е прекалено голям спойлер Grinning

# 269

Общи условия

Активация на акаунт