Колегата или приятеля?

  • 2 991
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 611
А колегата да не би случайно да е малко женен?  Wink Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 35 950
Хвърляй ези-тура, ясно е, че не обичаш нито един от двамата. Rolling Eyes
Peace
Или ги зарежи и двамата и търси истинският

# 17
  • Мнения: 2 211
Сигурно ще прозвучи ужасно консервативно, но аз не бих изпуснала питомното заради дивото.

# 18
  • Мнения: 4 371
Изчакай. Трябва да мине време според мен, с времето ще разбереш имаш ли чувства, към кой имаш чувства и т.н. Не бързай и не оставяй още приятеля си.
Не разбрах ти имаш ли дете? А колегата женен ли е?

# 19
  • Мнения: 1 172
За мен решението е:
- разделяте се с приятеля си, за да може всеки сам да прецени какво иска ако въобще иска нещо от тази връзка
- всеки си излиза с други
- ако така ви е по-добре и след 2-3 месеца, значи просто не трябва да се събирате и всеки да си продължи по своя път
- ако установите, че с никой друг не сте толкова добре, се събирате и продължавате заедно напред

Колегата по мое мнение, ще "залезе" най-много до месец при толкова често виждане с него. За сега виждаш у него само това, което искаш да видиш - т.е. това, което ти липсва у приятеля ти. Скоро ще започнеш да опознаваш и другите му страни.

# 20
Само не забравяй, че докато е забранен плода е най-вкусния. След като го отхапеш тръпката може да се окаже по-слаба, спрямо тази към досегашния ти приятел.

Но пък щом сърцето ти го казва...... Трудно можем да се борим срещу желанията си, нали?

# 21
  • Мнения: 490
Когато решиш да бъдеш с някого значи си преценил ,че този човек е за теб , как изведнъж реши ,че колегата е този човек , само защото той е казал ,че има някакви чувства! И той ли търси тръпката  Wink Или на милият му е омръзнало това, което е имал (примерно) досега и търси новото.....
Нещо май не сте наясно всички заедно! Mr. Green
Разнообразието е хубаво нещо , но като се почне от тревичка на тревичка е възможно да се падне на земята и да се окаляш . Wink

# 22
  • Мнения: 794
На тази крехка възраст по-скоро бих те посъветвала да опиташ с колегата...

Тук във форума четат доста от моите приятелки и един -двама колеги, които ми знаят историята....

Имах подобна дилема, на подобна възраст.
Не съжелявам, че продължих напред с колегата, който в последствие се оказа, че нито язди бял кон, нито пък е принц, за какъвто първоначално го смятах... Sunglasses Twisted Evil

Радвам се обаче, че взех решение, защото в старата ми връзка нещата не вървяха добре, бяха се изтъркали и бяха заели лоша насока..  Confused

А опита от новата ми авантюра вече е безценен...  Naughty


Така че давай смело напред. Дори и колегата ти да не е мъжа на живота ти, няма как да го разбереш, ако не опиташ.
И в карайна сметка ще постигнеш някакъв баланс и ще намериш мъж, с който да ти е наистина комфортно във всяко едно отношение..

Само ти  знаеш какво те е притеснявало у приятеля ти, какво може да ти даде новия човек...

Само трявба са си максимално дискретна... Това би било голям негатив в офис взаимоотношенията !

Не се  страхувай да направиш  крачка към неизвестното, не е толко страшно

 Mr. Green

Живота е твой и ти най-добре ще с прецениш как да го изживееш.
Успех!

# 23
  • Мнения: 3 268
Страстта е много подвеждаща и затова аз от позицията на моите години и опит с колегите Laughingще те посъветвам първо да потушиш огъня и после да помислиш вече по-спокойно.Дай си време!Не те насърчавам да изневериш на твоя приятел,но в твоя случай тово ще стане.Затова просто дай си време-и за страстта,и за ума!

# 24
  • Мнения: 166
От около месец вече и двамата май ни стана ясно, че ще е трудно да живеем заедно, но не искаме да се отказваме, защото се обичаме, колкото и странно да звучи.
Според мен това е най-важното изречение от историята ти. Ако можеш спокойно да премахнеш думичката "май" - то действай с колегата. И не защото той е най-подходящият или любовта с главно Л.  А по-скоро защото ти предлага една възможност да вземеш категорично решение и все пак да не го преживееш твърде болезнено /поне на този етап/. Затова си помисли над тази думичка и действай! Знае ли човек, може и да си срещнала голямата любов именно в лицето на колегата си? А и ти си достатъчно млада, за да имаш още много големи любови! Peace

# 25
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
А дали не търсиш в колегата това което ти липсва в къщи?
Седни и си изясни какво не ти достига във връзката ти ,след това го сподели с мъжа до себе си за да разберете и двамата че съществува проблем за решаване.

Само не прави грешката да се хвърляш от един мъж на друг без да си наясно какво точно искаш и очакваш.
От личен опит ти казвам може да загубиш много.

# 26
Благодаря на всички, което ми отговориха. Проблема е, че ЗНАМ вече със сигурност, че тази връзка я поддържам само заради навика. Просто след много мислене и умуване, разбрах че няма нещо друго което ме задържа, или и да има то е една нищожна частица в сравнение с това, което ме отблъсква и на което не бих се подложила, заради никой. Съгласна съм с mama_Pepi, че трябва да споделя с мъжа, с който съм това, което ми лиспсва, но повярвайте ми опитвала съм по много начини и просто нищо не става. Имам чувството с този човек не говорим на един език НИКОГА. И колкото и да искам да се разберем, това е мисия невъзможна. За това трябва просто да намеря сили да се откажа от този навик. И наистина колегата ми много ще ми помогне в това отношение, дори и да не стане нищо с него по нататък (тук е мястото да вмъкна че той не е женен, а разведен от 3 години, а аз нямам деца) , защото знам че без някой да ме бутне не мога да направя нищо.

# 27
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Успех мила!
Внимавай само колегата или който и да е следващият ти партньор да не се превърне в изкупителна жертва на горчилката,която си събрала.

# 28
  • Мнения: 794
Кураж...

Не се притеснявай от нищо!

Най-доброто за теб предстои!

А това че си набрала смелост да се  разделиш със старото гадже е голяма крачка напред за теб...
Сигурна см, че след известно време ще се чудиш как не си взела решението дори по-рано... Wink

# 29
  • Мнения: 2 040
Ами щом си го решила вече - УСПЕХ .. щом си осъзнала че при приятеля ти те задържа само НАВИКА, значи си направила добър избор ..  Peace

Общи условия

Активация на акаунт