Име на момче

  • 4 358
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 367
Зекерия е турски вариант на библейското име Захария. Означава "Бог помни". То се използва и от мюсюлманите, както много други библейски имена: Адам, Авраам - Ибрахим, Яков - Якуб, Йов - Еюб, Йосиф - Юсуф, Йоан - Яхия, Йона - Юнус и др.

Аз предлагам: Джан, Джунейт, Джейхан, Кемран, Самир, Белгихан, Ерол, Шахин, Алпер, Нуредин, Зинедин, Назиф, Синдбад (чух за момче, което носи това име). Иначе, аз познавам мъже с повечето от тези имена. Успех!

Добавям Орхан.

Последна редакция: чт, 25 фев 2021, 16:32 от Radilena

# 16
  • Мнения: 468
Мурад,Баръш,Кемал,Тюляй, Танер,Меран,,Демир

# 17
  • Мнения: 880
Тюляй е женско име. Кямуран, не Кемран. Имената си приличат, и много американски ги има като бг и турски варианти. Wink Пример Закари-Захари-Зекерия.

# 18
  • Мнения: 1 367
Познавам лично Кемран, 37-годишен. Майка му харесала името от книгата "Чучулигата". Там било написано с "я" - КЯмран. Тя го записала с "е", сторило й се по-благозвучно. Самият той ми разказа това.

А относно името Зекерия - вижте тук: https://www.behindthename.com/name/zekeri50ya.

# 19
  • Мнения: 880
На бг много турски имена са записани грешно, включително и моето.
Правилно е Кямуран, а не Кемран или Кямран.

# 20
  • Мнения: 1 367
Този мой познат е записан точно така, виждала съм го и в документи.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 977
Познавам лично Кемран, 37-годишен. Майка му харесала името от книгата "Чучулигата". Там било написано с "я" - КЯмран. Тя го записала с "е", сторило й се по-благозвучно. Самият той ми разказа това.

А относно името Зекерия - вижте тук: https://www.behindthename.com/name/zekeri50ya.
Многонинтетесно, вярно че Зекерия е нашето Захари😀

# 22
  • Мнения: 12 003
От мъжките мюсюлмански имена ми допадат като звучене - Амир, Елдар, Ренан, Самир, Едиз

# 23
  • Мнения: 8 229
Толга, Шахан, Илкай, Сезер, Миркан
Това са имена, които ми допадат. Носят ги едни страхотни хлапета и може и затова да ми допадат толкова.

# 24
  • Мнения: 1 459
Исмаел❤

# 25
# 26
  • сф
  • Мнения: 394
самир и амал ми харесват н мен.

# 27
  • Мнения: 111
И аз много харесвам името Емир, звучи много хубаво и не натрапчиво за турско име в България.

# 28
  • София
  • Мнения: 514
Имам познат с името Ерай, не видях да е споменато дотук. Не знам какво означава, но ми харесва как звучи.
Познавам и Берк, Миран, Ерол и Синан.
Познат от арабски произход се казва Камел (с ударение на а, като Камен).

# 29
  • Мнения: 8 229
С Е ми харесва Едис. Имам познато дете с това име. По-големият му брат пък е Берк, но Едис е по-хубаво. Нямам си идея какво означава, но е много звучно.

Общи условия

Активация на акаунт