Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 54

• 4 778
  • 115
  •   1
Отговори
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели.

Моля, ограничавайте се само до задаването на конкретни въпроси. За споделяне на вълненията около забременяването потърсете двете отчетни теми в същия подфорум.

Полезна информация:

Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен

Във въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

# 1
Здравейте , в предната тема бях писала че усещам и реагирам на някакви миризми по необичаен начин (кихане) … посъветвахте че най-вероятно е алергия към парфюми. Днес ми се дохапна нещо много странно , козунак с люта салата и пастърма 😂😂😂  луда работа … не знам какво се случва. На 3ти ден закъснение направих тест - отрицателен. Днес е 8ми ден закъснение … тежест в слабините на моменти са все още факт , както и при силно кихане веднъж ме стегна десният яйчник.
Някоя от вас сблъсквала ли се е с нещо такова ? Казала съм си, че ако не дойде утре , в понеделник сутрин ще направя тест и ако пак е отрицателен отивам на преглед.

# 2
Хайде стига с тия “симптоми’.
Теста ти щом е отрицателен няма как да имаш симптоми!

# 3
Хайде стига с тия “симптоми’.
Теста ти щом е отрицателен няма как да имаш симптоми!

Да съм написала някъде симптоми ? До колкото знам тук всеки споделя и пита каквото го притеснява или интересува. Не мога да разбера в кой момент точно всичко стана толкова негативно.

# 4
Ако можете да се прочетете с други очи, може би ще разберете защо реагираме така!

# 5
Аз кихам от черен пипер, козунак не ми се е прияждал.

# 6
Ако можете да се прочетете с други очи, може би ще разберете защо реагираме така!

Всеки тук си е със собствената история Simple Smile Имало е момичета във форума, които след отрицателен тест в по-ранен са видяли двете черти няколко дни по-късно. Коментари от типа на “ хайде стига “ смятам за излишни. Главно попитах дали на някой от тук му се е случвало нещо такова. Момента на самовнушението и следеното за всякакви “симптомчета” съм го минала Wink

# 7
Как така сте го минала? Защо ги споделяте тези неща тогава 😃 Точно като търсене на симптоми звучи, а темата е "Бременна ли съм".
Ако напишете само, че ви закъснява и имате отрицателен тест, няма да получите такива отговори.

# 8
Как така сте го минала? Защо ги споделяте тези неща тогава 😃 Точно като търсене на симптоми звучи, а темата е "Бременна ли съм".
Ако напишете само, че ви закъснява и имате отрицателен тест, няма да получите такива отговори.

Защото след една неуспешна бременност, първите няколко месеца всяко главоболие го мислех за симптом 😂 Тук в 1вият пост написах неща, които ми се случват за 1ви път изобщо. След година и половина опити, преминати всякакви изследвания и т.н.

# 9
Ами повторете теста, щом не е дошла менструацията все още, тук няма как да кажем дали прияждане на козунак с люта салата е признак на бременност. Успех!

# 10
  • София
Здравейте , в предната тема бях писала че усещам и реагирам на някакви миризми по необичаен начин (кихане) … посъветвахте че най-вероятно е алергия към парфюми. Днес ми се дохапна нещо много странно , козунак с люта салата и пастърма 😂😂😂  луда работа … не знам какво се случва. На 3ти ден закъснение направих тест - отрицателен. Днес е 8ми ден закъснение … тежест в слабините на моменти са все още факт , както и при силно кихане веднъж ме стегна десният яйчник.
Някоя от вас сблъсквала ли се е с нещо такова ? Казала съм си, че ако не дойде утре , в понеделник сутрин ще направя тест и ако пак е отрицателен отивам на преглед.
На 8 ден закъснение тестът ще покаже по всяко време. Защо ще чакате понеделник, след като искате ние да гадаем по "симптоми ".

# 11
Наистина е нелепо и леко смешно да се описват ситуации с козунаци, люти салати, пастърма, лютеница и т.н. Наистина разбирам желанието за бебе, но с 5 дни закъснение описвате "симптоми" на бременна в пети, шести месец. Стиснати палци за всички, които чакат заветните две чертички.

# 12
Момента на самовнушението и следеното за всякакви “симптомчета” съм го минала Wink
Май не, щом се описват като симптоми кихане и разни козунаци и салати. Което е абсурдно, защото каквито и да е симптоми се появяват при натрупано ЧХГ, което при вас няма, съдейки по отрицателния тест.

# 13
Здравейте, малко съм объркана. 2 дни преди овулация, правихме бебе. Днес е 15-ти ден след това и 2 дни преди цикъл. Вчера си правих тест и ми показа едва забележима много бледа 2 черта, днес сутринта пак си направих и пак така 2 едва забележима втора черта, дали има бебче или няма. Какво ще ме посъветвате?

# 14
Изчакай 10 дена и отиди на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт