"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 61

  • 25 097
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35 967
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели.

Моля, ограничавайте се само до задаването на конкретни въпроси. За споделяне на вълненията около забременяването потърсете двете отчетни теми в същия подфорум.

Полезна информация:


Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен

Във въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

старата тема

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 718
Mariya8999, може да отидете на репродуктивен, за да ви следи на първо време как нараства фоликула, има ли зрял такъв и денят на овулацията с УЗ (фоликулометрия). Едва ли ще ви предложи друг метод преди поне година опити с партньора.

# 2
  • Мнения: 69
Mariya8999, може да отидете на репродуктивен, за да ви следи на първо време как нараства фоликула, има ли зрял такъв и денят на овулацията с УЗ (фоликулометрия). Едва ли ще ви предложи друг метод преди поне година опити с партньора.

Ох единствения проблем е, че София е на 500 км отиване и връщане, а в града, в който съм идва специалист преглеждащ с “читава” техника 1 път в месеца ако сега до 2-3 дни ми дойде може да извадя късмет и на 14,15 като е тук да видим какво се случва…. Та явно продължавам да си чакам 🙁 сега отново ми е зле и дори мерих температура 37.2, а сутринта назалната беше 37.5 след събуждане 😒

# 3
  • София
  • Мнения: 1 718
Тогава пробвайте с ленти за овулация следващ месец, ако не е станало този. А сега пуснете ЧХГ.

# 4
  • Мнения: 445
Здраввйте момичета.Днес ми е 6ти ден закъснение,сутринта правих тест -отрицателен.Попоринцип съм с цикъл 31-32 дни .На 8ми бях на гинеколог,който установи растящ фоликул .Възможно ли е заради късната ову да е рано за тест?

# 5
  • Мнения: 1 325
Здраввйте момичета.Днес ми е 6ти ден закъснение,сутринта правих тест -отрицателен.Попоринцип съм с цикъл 31-32 дни .На 8ми бях на гинеколог,който установи растящ фоликул .Възможно ли е заради късната ову да е рано за тест?
При 6 дни закъснение със сигурност трябва да даде резултат теста. С второто ни дете забременях от един опит на 19-ти ден ми е била овулацията и теста отчете положителен резултат на 5-ти ден закъснение.

# 6
  • Мнения: 1 937
Последен М 24-29.05, предполагаема О на 07.06, очаквам М на 21.06, бебеправене на 07.06 и 10.06. МЦ все още не е дошъл, а от 18.06 се наложи на пия антибиотици (Доксициклин 4бр. и продължавам със Зинат 500мг), които ще продължат общо 21 дни. Правих тест на Престо на 14.06 и на 18.06, двата отрицателни и поради това започнах приема на антибиотиците. Днес ми е 9ти ден закъснение и по препоръка тук, пуснах нов тест, който е положителен. Сутринта направих и ЧХГ, като чакам резултати.
Основателно ли се притеснявам за приема на антибиотиците, не мога да ги спра сега - имам още 11 дни? Пила съм и Нурофен експрес форте за мигренозни главоболия поне 3 бр. От тогава. Още не мога да се зарадвам от теста, ако е реален и не дава грешен резултат от медикаментите.

# 7
  • Мнения: 69
Последен М 24-29.05, предполагаема О на 07.06, очаквам М на 21.06, бебеправене на 07.06 и 10.06. МЦ все още не е дошъл, а от 18.06 се наложи на пия антибиотици (Доксициклин 4бр. и продължавам със Зинат 500мг), които ще продължат общо 21 дни. Правих тест на Престо на 14.06 и на 18.06, двата отрицателни и поради това започнах приема на антибиотиците. Днес ми е 9ти ден закъснение и по препоръка тук, пуснах нов тест, който е положителен. Сутринта направих и ЧХГ, като чакам резултати.
Основателно ли се притеснявам за приема на антибиотиците, не мога да ги спра сега - имам още 11 дни? Пила съм и Нурофен експрес форте за мигренозни главоболия поне 3 бр. От тогава. Още не мога да се зарадвам от теста, ако е реален и не дава грешен резултат от медикаментите.

След като излезе ЧХГ, Ако е положителен, според мен трябва да коментираш с лекар, с какъв подходящ антибиотик може да бъде заменен, ако тези не са съвместими с бременност. Не мисля, че е възможно този тип антибиотик да даде положителен резултат на тест за бременност.

Смятам, че всичко ще е наред и късмет, дано е това, което искаш!

# 8
  • Мнения: 1 423
Ако излезе положителен кръвен тест за бременност задължително говорете с лекар за назначеното лечение. В началото бременността е още крехка и трябва с повишено внимание.

Не мисля, че някой антибиотик би дал фалшиво позитивен тест за бременност.  Вътре не съм чувала да слагат ЧХГ хормон или нещо имитиращо.

И с нурофена внимавайте, спомням си, че като бях бременна с първото дете отказаха да ми го дадат в аптеката защото бил противопоказен при бременност.

# 9
  • Мнения: 1 738
Последен М 24-29.05, предполагаема О на 07.06, очаквам М на 21.06, бебеправене на 07.06 и 10.06. МЦ все още не е дошъл, а от 18.06 се наложи на пия антибиотици (Доксициклин 4бр. и продължавам със Зинат 500мг), които ще продължат общо 21 дни. Правих тест на Престо на 14.06 и на 18.06, двата отрицателни и поради това започнах приема на антибиотиците. Днес ми е 9ти ден закъснение и по препоръка тук, пуснах нов тест, който е положителен. Сутринта направих и ЧХГ, като чакам резултати.
Основателно ли се притеснявам за приема на антибиотиците, не мога да ги спра сега - имам още 11 дни? Пила съм и Нурофен експрес форте за мигренозни главоболия поне 3 бр. От тогава. Още не мога да се зарадвам от теста, ако е реален и не дава грешен резултат от медикаментите.
При М започнал на 24.05 и предполагаема О на 7.06 е съвсем нормално на 14.06 и 18.06 да са ти били отрицателни тестовете...то не е имало имплантация все още...не съм чувала за лекарства които да дават фалшиво положителен резултат при тест за бременност...не се притеснявай на много жени се е случвало да пият най различни лекарства в начална бременност,когато дори въобще не са знаели,че са бременни...но ако и чхг ти е положително според мен,както са те посъветвали момичетата веднага се консултирай какво да пиеш и да не пиеш й ако трябва ще ти сменят антибиотика.

# 10
  • Мнения: 22
Здравейте, момичета!

С моя мъж правим опити от известно време- несполучливи до момента.Този месец имам Закъснение от 1 ден  придружено със силни болки в гърдите , симптоми на гадене и умора, ще си направя тест, но ми се иска да изчакам повече дни. Въпроса ми е възможно ли е първите признаци за бременност да се появят толкова рано ?

# 11
  • Мнения: 952
Здравейте, момичета!

С моя мъж правим опити от известно време- несполучливи до момента.Този месец имам Закъснение от 1 ден  придружено със силни болки в гърдите , симптоми на гадене и умора, ще си направя тест, но ми се иска да изчакам повече дни. Въпроса ми е възможно ли е първите признаци за бременност да се появят толкова рано ?

Не, симптоми като гадене, повръщане, умора и други по-тежки се появяват по-късно, към 7-8 г.с. Гърдите почти всяка жена я болят преди цикъл. Пуснете кръвен тест и ще ви покаже със сигурност. Пиклив ( лентичка) също може да ви покаже на един ден закъснение, освен ако не е била късна овулация. Но кръвен е по-сигурно.

# 12
  • Мнения: 1 738
Здравейте, момичета!

С моя мъж правим опити от известно време- несполучливи до момента.Този месец имам Закъснение от 1 ден  придружено със силни болки в гърдите , симптоми на гадене и умора, ще си направя тест, но ми се иска да изчакам повече дни. Въпроса ми е възможно ли е първите признаци за бременност да се появят толкова рано ?
Аз имах симптоми преди закъснението и положителен тест 1 ден след закъснението...и от тогава още повече симптоми...към 9 г.с изчезнаха неразположенията като отвращение от храна и брутално гадене и повръщане от време на време...боли ме много главата от време на време...гърдите все още много ме болят...и имах придърпвания в матката...незнам защо повечето казват,че чак след 8г.с почват симптомите...на мен тогава започнаха да изчезват

# 13
  • Мнения: 1 423
Масово ще кажат, че не може и че са ПМС симптоми, но аз с всичките бременностти (особено със сегашната) симптоми си имах от рано. И cravings и то все за неща, които НЕ обичам да ям и през живота си насила само съм яла. С тази бременност гаденето ме почти 5 дни преди цикъл на куп с cravings. Със сериозно гадене съм цялата бременност, тъй че няма според мен невъзможни неща и всеки организъм е различен. Особено ако предишни пъти преди цикъл такива симптоми не е имало никога. Simple Smile Жив пример съм, пък може и единичен случай на цялата планета 🤷🏻‍♀️

Здравейте, момичета!

С моя мъж правим опити от известно време- несполучливи до момента.Този месец имам Закъснение от 1 ден  придружено със силни болки в гърдите , симптоми на гадене и умора, ще си направя тест, но ми се иска да изчакам повече дни. Въпроса ми е възможно ли е първите признаци за бременност да се появят толкова рано ?

# 14
  • Мнения: 1 738
Масово ще кажат, че не може и че са ПМС симптоми, но аз с всичките бременностти (особено със сегашната) симптоми си имах от рано. И cravings и то все за неща, които НЕ обичам да ям и през живота си насила само съм яла. С тази бременност гаденето ме почти 5 дни преди цикъл на куп с cravings. Със сериозно гадене съм цялата бременност, тъй че няма според мен невъзможни неща и всеки организъм е различен. Особено ако предишни пъти преди цикъл такива симптоми не е имало никога. Simple Smile Жив пример съм, пък може и единичен случай на цялата планета 🤷🏻‍♀️

Ааа не си единичен случай ..и моето гадене започна от 5 дни преди датата на М...а повърнах за първи път в 6г.с...просто изпитвах извращение от всякакви храни аз...и тотална липса на апетит...нищо не ми се ядеше...ни сладко,ни солено...ни кисело...

Общи условия

Активация на акаунт