Октомврийчетата в нас растат - мами с термин ОКТОМВРИ 2021 (тема 2)

  • 27 802
  • 761
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 844
Момичетата, които успявате да крилете до 4 5 месец, браво, не знам как го правите. Аз 2 дни подред се виждам по улицата случайно с мои познати, които първото нещо, което ме питат е дали съм бременна. Сега в един момент се оказа, че голяма част от приятелите и познатите ни вечв знаят, а ние още не сме казали на бабите😄 При мен иначе повръщането сутрин и гаденето цял ден си продължава, вече може би съм една идея свикнала. На преглед съм след около 10 дни, вече проучвам и къде да ида на БХС в края на месец март.

# 76
  • София
  • Мнения: 529
Здравейте, и аз да се включа в темичката.
6г.с. и 3 дни съм с термин 19ти октомври. Това ми е втора бременност - имам си момченце на 7години почти.

Миналата бременност беше доста лека. Тази като че ли имам повече неразположения, но стига всичко да е наред, това са малки кахъри.
Чакам си аз прегледа, който този път търпеливо записах (и едвам ще дочакам) чак на пълни 7 седмици - във вторник.
Гледам, че дискутирате казване - миналият път веднага казахме на всички. Сега някак не ми се иска да казвам. Едва ли ще е супер видимо преди 5-6месец, така че мислим да задържим.

Стискам палци на всички, които очакват да чуят сърчице 🤞

# 77
  • Мнения: 29
И аз бях на преглед днес, потвърдиха ми бременност в 5 седмица и 6 дни. Определиха ми и термин. Споделих им за болките наподобяващи предменструални и ми изписаха но шпа 3х1. При вас има ли такива болки (леки са, но ги усещам от време на време) знаете ли до кога продължават?
На 12.03 ми е втория преглед, на който се надявам да чуем сърчице ❤

# 78
  • Мнения: 288
Казаха ми че нямам гной фарингса ми е възпален изписа ми тантум верде гъргара вода със сол и каза,че ше ми мине но е категоричен че ми е от много кашляне да повръщам а то е всеки ден по два пъти
Хариомче, моета гаргара и начина, по който се справям с гърлото от 5 години е през 30 мин прява гаргара с оцет и сол, смуча прополки 4-5 на ден и 1-2 дни с компрес с извара на гърлото, за 2 дни ще си 6. От както го открих това приключих с всякакви неща за пръскане......

# 79
  • Мнения: 145
Здравейте Simple Smile и аз да си кажа, бях на преглед днес, чух пулс и съм някак по-спокойна Simple Smile) иначе доста леко, съвсееем малко неразположение имам, почти неусетно и всъщност спя доста малко, вечер заспивам с децата, сутрин ставам в 6, но през ноща имам поне 1-2 буденея, едно от които не мога да заспя часове 🙄. Колкото до казването ....ние сме казали на всички и пия и пуша ...няма никакъв смисъл да намирам оправдания, а на роднините казахме още в момента, с който излезе положителен тест, близки сме със всички пък и е трето ...трябва да си знаят хаха . Надявам се на добри новини от всички, ежедневно чета Simple Smile

# 80
  • Мнения: 328
Леле, колко сте изписали.
Добър вечер, дами.
Аз съм силно притеснена. На мен също ми се появи едно леко кафеникаво зацапване.
На 22.02 бях за последно на преглед и макар до тогава да нямах, АГ ми каза, че ако случайно се появи някакви зацапване да не бързам да се панирам и да ходя по лекари. Още било рано, бебчо се намествал и такива неща. Стига да не била аленочереена кръв, няма драма.
Още след прегледа ми се случи зацапване. Притесних се, но си казах без паника, предупредиха ме. Беше еднократно и премина, нито болки, нито нищо.
Снощи, обаче, същата работа. Със съвсееееем лека болка ниско долу, дори не е точно болка, а по-скоро тежест. Отмина отново еднократно.
Така... това, което най-много ме притеснява, обаче, е че свързването ми с АГ е направо невъзможно. Часовете винаги се записват поне 3 седмици по-рано, а на мобилен не отговаря. Пиша във вайбър, но обикновено отговорът е след минимум 2 дни. Не искам да я сменям, ходя от години при нея, имам и доверие, ама това вече ме побърква 😭
Утре ще съм цял ден на работа, а чак в понеделник съм на преглед (отдавна записан). До тогава ще се побъркам 😭
Още нещо... момичета, работя с много ядосани клиенти и по цял ден на крак, а от първи ще имам и доста промени(към по-лошо). Кога мислите, че е удачно да ми дадат болничен. Ако мога веднага излизам. Рано ли е, не е ли...
Извинявам се за дългото писание.

# 81
  • София
  • Мнения: 24
Казаха ми че нямам гной фарингса ми е възпален изписа ми тантум верде гъргара вода със сол и каза,че ше ми мине но е категоричен че ми е от много кашляне да повръщам а то е всеки ден по два пъти
Хариомче, моета гаргара и начина, по който се справям с гърлото от 5 години е през 30 мин прява гаргара с оцет и сол, смуча прополки 4-5 на ден и 1-2 дни с компрес с извара на гърлото, за 2 дни ще си 6. От както го открих това приключих с всякакви неща за пръскане......
От къде си намери прополките? Мен също днес ме заболя гърлото 😔 обиколих 5 аптеки, но никъде нямаха прополки и ми казаха, че не са получавали от 1 година 🙄 взех си исла минт.... Надявам се да ми помогне 😐

# 82
  • Мнения: 190
Леле, колко сте изписали.
Добър вечер, дами.
Аз съм силно притеснена. На мен също ми се появи едно леко кафеникаво зацапване.
На 22.02 бях за последно на преглед и макар до тогава да нямах, АГ ми каза, че ако случайно се появи някакви зацапване да не бързам да се панирам и да ходя по лекари. Още било рано, бебчо се намествал и такива неща. Стига да не била аленочереена кръв, няма драма.
Още след прегледа ми се случи зацапване. Притесних се, но си казах без паника, предупредиха ме. Беше еднократно и премина, нито болки, нито нищо.
Снощи, обаче, същата работа. Със съвсееееем лека болка ниско долу, дори не е точно болка, а по-скоро тежест. Отмина отново еднократно.
Така... това, което най-много ме притеснява, обаче, е че свързването ми с АГ е направо невъзможно. Часовете винаги се записват поне 3 седмици по-рано, а на мобилен не отговаря. Пиша във вайбър, но обикновено отговорът е след минимум 2 дни. Не искам да я сменям, ходя от години при нея, имам и доверие, ама това вече ме побърква 😭
Утре ще съм цял ден на работа, а чак в понеделник съм на преглед (отдавна записан). До тогава ще се побъркам 😭
Още нещо... момичета, работя с много ядосани клиенти и по цял ден на крак, а от първи ще имам и доста промени(към по-лошо). Кога мислите, че е удачно да ми дадат болничен. Ако мога веднага излизам. Рано ли е, не е ли...
Извинявам се за дългото писание.

Моята история е подобна, така че прецени добре дали да не смениш лекаря си. Ходех на работа, работя с много хора и голямо натоварване, имах кафеникаво зацапване, до един момент, в който не получих кръвоизлив и влязох в болница. Това се случи след работния ми ден, звънях 5 пъти на гинеколога и той не ми вдигна в такъв момент- това за мен означаваше незабавна СМЯНА!

# 83
  • Мнения: 1 844
И аз не бих била спокойна с гинеколог, който не би ми вдигнал или върнал обаждане, независимо колко доверие му имам..
Моя преди беше по същия начин, часове чак за след седмици, но винаги ми е връщал обаждане, а ако е имало нещо спешно винаги ме е вмествал някак си за преглед

# 84
  • Асеновград
  • Мнения: 1 390
Нас днес ни стреснаха, и би трябвало всичко да е наред, отидох днес на преглед, уж за потвърждение че е в матката, но не се видя нищо в матката. На два различни ехографа ме гледа (вагинални) и нищо не се виждаше. После ме прати на кръвни да видим ЧХГ-то и беше 189, което донякъде ме успокои защото със сигурност съм бременна, само че тези стойности отговарят на по-предна седмица. И лекаря не ме успокои особенно, каза че със сигурност има бременност но не знаел защо не се вижда нищо в матката, и каза че при всички които идват по-рано се получава така. И аз си мисля че просто не отговарям на седмицата в която ме водят- 5 г.с.3 дни. Според мен съм максимум в 3-4 и затова нищо не се вижда, защото цикъла ми е на 30-32 дни и може и овулацията ми да е била по-късно, следователно и зачеването.... не знам какво да си мисля вече.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 374
Yana.GG, пусни чхг пак след 2 дена за се види в динамика.
При мен беше точно 190 на 3гс+6.

Стискаме всички палци на света! ❤

# 86
  • САЩ
  • Мнения: 471
M_Oliviya, кога ти е термина, септември ли? Много висока ли беше температурата? Как успя да я свалиш? Пиши като мине прегледа в понеделник.
Забравих да напиша какво ми изписа док срещу гадене. Витамин Б6 25мг по 3 пъти на ден в комбинация с Unisom Doxylamine преди лягане. Комбинацията от двете много помагала, не ми даде рецепта защото струвало над $500, а се намира и без. Това второто обаче си е приспивателно и снощи като изпих едно сутринта бях като прегазена от камион няколко часа след като се събудих. Като пияна бях на работа. Сега преди лягане ще пия половинка, ако не ми се отрази добре го спирам. Но гадене наистина нямаше днес, даже имах апетит за трима.

# 87
  • Мнения: 27
Здравейте! 🥳Да ни е честита новата тема Simple Smile До сега не съм писала, но чета всичко 😌.  На прегледа ми изписаха капки Вомитусхил 20 х 3 пъти на ден, може и повече при нужда. Също и таблетки за смучене Емил. За болки в корема Но шпа. Казаха ми също така, ако се случи да прокървя малко, да си взема Утрогестан, но ако са повече от 2-3 капки, по най-бързия начин да отивам да ме погледне.
Засега всичко изглеждало добре Simple Smile Даже има съмнение дали не са две, но не се виждало много добре. Вие как мислите?

# 88
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 163
Добро утро.
Карди ,аз веднага бих си взела болничен на твое място.И може би бих сменила лекаря.Вчера като се прибрах се сетих,че трябва и вливка Интралипид да направя.Писах на док и той веднага ми се обади ако искам да се върна  или за понеделник да я оставя.С ММ решихме да се върнем, направиха ми вливането,но като приключих ми падна кръвното и малко като в мъгла се прибрах.А докторът ми се обади към 20 часа да провери как съм.Ей затова го харесвам-винаги е на разположение и е загрижен за пациентките си.
Яна,стискам силно палци всичко да е наред.

Последна редакция: сб, 27 фев 2021, 10:08 от Елислава

# 89
  • Мнения: 261
Добро утро.
Карди ,аз веднага бих си взела болничен на твое място.И може би бих сменила лекаря.Вчера като се прибрах се сети,че трябва и вливка Интралипид да направя.Писах на док и той веднага ми се обади ако искам да се върн или за понеделник да я оставя.С ММ решихме да се върнем, направиха ми вливането,но като приключих ми падна кръвното и малко като в мъгла се прибрах.А докторът ми се обади към 20 часа да провери как съм.Ей затова го харесвам-винаги е на разположение и е загрижен за пациентките си.
Яна,стискам силно палци всичко да е наред.

Ели, ти при кой лекар си и къде те следи?

Общи условия

Активация на акаунт