Тренировки в домашни условия - 109

  • 28 770
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 628
Благодаря за темата, Агент! Hug За пореден път внимателно, с отношение (а надявам се- и с разбиране Blush) прочетох компилацията от твоите ноу- хау и респективно- опит по събралата ни тема, които през годините споделяш с нас. Heart

Ветрена, браво за домашния фитнес!!! Много пот да се пролее в него. За резултатите, които ще се постигнат- не се и съмнявам!

Свърших си буути- то, смятам да го повторя след 10- ина дена някъде. След това вече ще мисля с какво да продължа. Или ще е с някой друг 2- седмичен календар, или с някоя друга програма на ФБ, но така, както е тръгнало, при мен се очертава до лятната ваканция на децата стабилно да "блендърствам".Grinning

На какво планирам да наблегна? На движението навън. Ходене, каране на колелета, преходи в планината.
На храната- също. Но имам още малко време да доизмисля- сама ли да си следя макросите и калориите (и МФП да ми стане пръв приятел), или да заложа на индивидуален режим. В първия случай малко или много, има свобода на действие и избор, но са постоянни сметки и стъкмистики. Вторият изглежда по- лесният вариант, но пък ако кръшна, после ми е гузно и това води след себе си едно неудовлетворение, което не е хубаво да го има.

ПП. Сетих се, че исках да пиша относно приема на протеин на прах- какво и как. Преди го разбивах основно с кисело мляко. Последните години го пия или с кефир, или с ядково (бадемово) мляко. Отделно, взела съм си и такъв без вкус и аромат, от него понякога си слагам в супата, основното (ако е нещо със сос, или тип яхния); лятото, когато протеинът ми идва почти единствено само от яйца и риба, но пък задължително в нас винаги има по една огромна купа хубав, гъст таратор, си слагам от него в таратора. Само с вода ефектът може да е по- бърз, но за мен е важно всяко нещо, с което се храня, да е вкусно и да доставя удоволствие на сетивата.

Последна редакция: сб, 27 фев 2021, 12:02 от TuЛи

# 31
  • Мнения: 2 449
Дези то Бабата е преди Брит Мари Simple Smile разказва пред историята.

За днес отчитам супер приятна тренировка тип пилатес с дъмбели. Много ми хареса, че на треньорката бяха 1.5 кг а моите 3 (фръц, дръж).
И 11 км ходене.

# 32
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 380
Агент, както винаги страхотна!

Видях каката от предната тема. При все, че харесвам мускулести жени, тя ми идва в повече. Но пък Яна Кузнецова много ме кефи https://www.instagram.com/p/CLzUjr-HjN1/?igshid=1gp6beipu6oj5
Катя Усманова също ми е фаворит.
А Ивет, ах Ивет, тя е невероятна и като тяло и като излъчване.

Днес съм само с 11км край морето Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 1 833
Днес завърших Бодишреда. Като килограми  съм свалила ок. 2 кг за  периода на програмата, но  с храната не бях много стриктна. Но за сметка на това се чувствам по-силна. Както и преди казах, много ми хареса програмата, въпреки че е доста трудна  (поне за мен на този етап).

За пролетта планирам да съм стриктна с тренировките и да ходя повече пеша в хубавото време.

# 34
  • Мнения: 1 073
Аз днес почивам.. И ям.
Включвам се с въпроса, от седмица и нещо правя бар тренировки, пилатес и силови 3 пъти седмично, та тва не е важно. Обаче забелязвам как стойката ми е станала по добра, походката също възможно ли е да си вхобразвам че е от балетни те и пилатеса?

# 35
  • Мнения: 10 006
Привет!

Направих си тренировката за рамо и гръб, сложих и малко бицепс, експериментирах как ще съм на отпочинал мускул, с препоръчаните сетове и повторения от моя човек. Отне ми малко над 93мин.
Завърших с 300 коремни вариации, още 15 мин. Дългичко става, но иначе е невъзможно.
Едит: Научена съм да правя 2 големи мускулни групи по 4 упражнения и 4 сета, ако прибавя малка, 2 упражнения с три сета.

Не тичах, заплеснах се с Брит-Мари, страхотна, страхотна книга!

Тренировката подробно:
1А. Военна преса 25кг 10-8, 22.5кг 2х10
1Б. Вертолет 2х8кг 4х13
2А. Раменна преса с гири 2х10кг 4х9
2Б. Гребане с лост обратен хват 22.5кг 4х15
3А. Повдигане настрани 2х5кг 2х20, 2х7кг 2х15, 2х5кг 2х15 (6 сета)
3Б. Бицепсово сгъване с 1 ръка, подпряна от седеж 10кг 12-12-15
3В. Чуково сгъване 2х8кг 3х12, 2х6кг 1х30
8. Пул оувър, 10кг 1х15, 14кг 3х15 - имам ново любимо упражнение! Two Hearts
9А. Фронтално повдигане 2х5кг 4х15
9Б. Bent over single arm row 1x10kg 3x15
11. Лицеви опори 1х20 Нали съм в предизвикателство, да се отчета.

Корем:
1А. Crunches 3х50
1B. Russian twists с гира 1х8кг 3х20
1C. Повдигане на краката от лег 3х20
2. Ножици от Арда Навасана 1х30

Утре ще тичам, + тренировка глутеус с ластик, и вътрешно бедро, да пробвам тежестите са глезени, и текстилния ластик.

Последна редакция: сб, 27 фев 2021, 21:34 от Dez

# 36
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 380
Върнах се в началото на темата и ви изчетох подробно, че бях успяла само по диагонал.
Целите за пролетта са постоянство с поне 4 тренировки седмично. До края на март вкъщи, а от април поне два пъти седмично в залата заради по-високите тежести. Все още не смятам да ревизирам храненето, засега се чувствам добре и мисля, че 2та кг-ма отгоре са ми супер. Може би след Великден ще правя промяна, но тя ще е по-скоро лятна, отколкото пролетна Simple Smile
Мислех да се предизвикам през март да правя всеки ден лицеви опори, но може би ще го сменя със 100 коремни преси Simple Smile

Ноу фрейм, ти пита за Акселърейт на Сидни. Правих само първите два дни. За мен програмата и повече хийт и кардио и набляга на цялото тяло. Мисля, че за чистене ще е ок, но е добре да й се добавя нещо малко Силово още за долната част. Но съм на мнение, че е едно добро кардио. Може би май месец бих я пробвала, ако не ми остане време за бягане.
 Кой пита за Игнайт?? Не мога да я преценя, тъй като част от нея правих като допълнение към Трансценд. 30минутните тренировки ми допаднаха много. Тя също има повечеко кардио
Като че ли Трансценд е най-подходяща за качване на мускулна маса.

# 37
  • Някъде там
  • Мнения: 4 808
Агентче, благодаря за  новата тема.
Вчера ми беше ден за почивка, днес правих само коремче.
Гледах си стари снимки и намерих такива когато съм правила 21 day fix(най много се харесвам на тях).Тогава ходех и да тичам допълнително
Вие как бихте подредили вашите топ 5 онлайн програми.
Oх, нама мен много ми се ходи на  фитнес, но не ми остава време Sad
Целите ми за пролетта са да изчистя мазнинките.
Ако успея да стигна и така желаните от мен 50 кг ще се радвам.

# 38
  • Мнения: 2 874
Аз днес почивам.. И ям.
Включвам се с въпроса, от седмица и нещо правя бар тренировки, пилатес и силови 3 пъти седмично, та тва не е важно. Обаче забелязвам как стойката ми е станала по добра, походката също възможно ли е да си вхобразвам че е от балетни те и пилатеса?
Възможно е да е от балетните. При тях изправената стойка има голямо значение.
Искрица, аз трудно следвам програми. Омръзват ми бързо. Понякога ми харесва само част от програма. Напр.първи месец от ufc fit. Може би любими две са strong&sweaty и lite на кети фридрих. Бр също ми харесва, но без последните две тренировки.
За днес - Cardio blaze от kettleworx. Доста плиометрия и долна част. Наложи се да променя едно упражнение. Просто не мога да правя напади с подскок в продължение на минута, така че замених със ски бягане.

# 39
  • Мнения: 265
Няколко човека споменаха, че искат да изчистят мазнините - как точно става това? Моля за някакви линкове да прочета или ако може някой да обясни, защото съм лаик по темата. Прегледах линковете в началото на темата, но за чистене на мазнини не видях нищо. Благодаря Simple Smile

# 40
  • Мнения: 10 006
Няколко човека споменаха, че искат да изчистят мазнините - как точно става това? Моля за някакви линкове да прочета или ако може някой да обясни, защото съм лаик по темата. Прегледах линковете в началото на темата, но за чистене на мазнини не видях нищо. Благодаря Simple Smile

С калориен дефицит, следене на макроси, и чисто хранене (контрол на инсулина). И кардио, но главното се случва в кухнята.

# 41
  • Мнения: 1 073
Момичета, някоя да прави предизвикателството на Хриси Парова?

# 42
  • Мнения: 1 085
Чистенето на мазнини е сложен процес и при това зависещ от много фактори. Изброявам бързо само някои от тях като възраст, начин на живот (активност, ниво на стрес, ранно лягане), хранене, хормони и т.н.

Тук има общи правила, но формулата всеки сам си намира или се обръща към специалист за програма.

Доброто начало винаги изисква калориен дефицит и дневна активност. Поне 4-5 тренировки седмично, съчетани с движение (работа, разходка), планиране на храната, намаляване или изключване на алкохола, ранно лягане (без среднощни хапвания) води със сигурност до добри резултати. Да се очакват след 3 до 6 седмици при спазване на
такава програма.

Агент,  това плажно тяло смятам че не мога да го постигна, а и определено не го желая за нищо на света.
Благодаря ти за новата тема и за цялата информация, която винаги щедро споделяш!! Kissing Heart Hug

Днес видях една приятелка след 4 месеца и тя определено видимо е разкарала мазнини! (за разлика от мен) Kissing Face
Е, след като азиатка е спряла ориза и е отслабнала само с хранене, аз още повече се заинатявам да успея в мисията си!!

# 43
  • Мнения: X
Ние днес бяхме на ски - сняг, слънце и почти безлюдно!
Скрит текст:
Утре йога

Любими програми .... май и на мен ми е трудно да следвам цяла програма от-до. Р90Х е любима класика, но вече едва ли бих я направила. 80ДО я харесвам, но пак ще ми е трудно да я подхвана и изкарам. 10 Rounds ми допадна много.  21 Day Fix/Extreme ми е като go to, когато не искам да започвам дълга програма.

Благодаря за полезните съвети, които споделяте! Аз едва ли бих ги следвала 100%, но ми помага да "стоя в строя" поне малко.

Голямо гуш на мамите с кандидат-гимназисти и студенти! Успех на децата!

Дез, Бакман ми е любим! Подсети ме, че така и не съм гледала филмите по книгите.

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 05:24 от Анонимен

# 44
  • Някъде там
  • Мнения: 4 808
Добро утро.
За днес планува цяло тяло + корем и кардио Simple Smile
Много харесвам една мацка в инстаграм Чарли Аткинс
https://le-sweat.com/, дали има онлайн свободно програми?

Общи условия

Активация на акаунт