Хемороиди по време на бременност

  • 3 225
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте,доста съм притеснена тъй като имам от кодини проблем с хемороидите,но сега съм бременна и вече в 8-мия месец и нещата май се влошават..почти постоянно са надути,мажа се но до следващия път.Скоро ще съм на преглед и ще поговоря и с АГ ми,мисля си как ще съм след раждането..имам чувството,че ще се влошат до степен за операция.Има ли някоя мама същият проблем или да е преминала през нещо такова.Много е неприятно..но с това раждане много се притеснявам как ще съм след това..

# 1
  • Мнения: 1 333
Имах същия проблем по време на бременността и въпреки че се мажех не минаваха, имах леко раждане и за щастие не се влошиха след него, а няколко месеца след раждането дори изчезнаха. Късмет и леко раждане 🍀

# 2
  • Мнения: 770
Имах същия проблем по време на бременността и въпреки че се мажех не минаваха, имах леко раждане и за щастие не се влошиха след него, а няколко месеца след раждането дори изчезнаха. Късмет и леко раждане 🍀
Мен сега ме  мъчи вътрешен хемороид.
Пия Детралекс 500 мг вече 6 ти ден плюс едно мазило се мажа сутрин и вечер.
Сега започна да ме сърби.
Според вас дали всичко се оправя щом се появил сърбеж...
Забравих да добавя че родих Ноември месец 2020 г.

# 3
  • Мнения: 13 542
По каква схема пиеш Дeтралекс?

Последна редакция: сб, 27 фев 2021, 20:48 от Пролетно цвете

# 4
  • Мнения: 770
По каква схема пиеш Двтралекс?
Първите 4 дни 3х2 таблетки след храна.
Последните 3дни 2х2 таблетки(сутрин и вечер)

# 5
  • Мнения: 5 271
Хемороидите се влошата от тежестта при бременността. Докато не родите едва ли ще има подобрение. След това ще прецените какво да направите, може и да се оправят.

# 6
  • Мнения: 112
Имам въпрос, който не съм сигурна до каква степен е свързан с темата, но ... Мислех, че ще се размина с хемороидите както успях с киселините, обаче явно няма как. Появиха се преди около седмица някъде (удобно точно след преглед при лекар, 🙈), бяха много леки и така както ги усещам вътрешни. Не кървят, но боли особенно сутрин като се мъча да изкарам нещо. Не съм напъвала много защото знам, че напъните са подобни на тези при раждане. Но от болка, и спичане вече имам чувството, че мога да се пръсна. Вчера взех от аптеката свещички ЕваКю, и пробвах, но при поставянето имаше трудности. Явно вените са по-подути от очакваното и единственото което направих беше да ги раздразня.  Мислех си, че поне в болницата като ме приемат ще направят клизма и ще ми олекне, но ако не може 1 свещичка няколко см да влезе и боли съмнявам се да успеят. Да не говорим, че май в окръжна болница (Варна) не правят. И започнах да се стресирам, защото при естествено раждане няма как да не разгневя ситуацията още повече.
Има ли някакви други свещички, може би по-тънки или къси? Или да почна да мажа с някакъв крем и като се поуспокои да пробвам пак? Или някакви бабини лекове? В 39 г.с. съм вече и стреса едва ли помага на ситуацията и много много ще съм благодарна за всяка помощ.

# 7
  • Мнения: 5 271
Аз лично ползвах два различни крема. Но според мен е добре да решите другият проблем с ходенето по нужда, защото според мен той е по голям проблем.

# 8
  • Мнения: 112
Аз лично ползвах два различни крема. Но според мен е добре да решите другият проблем с ходенето по нужда, защото според мен той е по голям проблем.

Знам, обаче чайовете не са препоръчителни заради мускулните спазми. Свещичките и те са пас поне на този етап. Ще се пробва пак явно.  Какви ли не 'коктейли' от плодове с вода забърках и вече не знам. Точно на края бременността реши да ми набие нож в гърба 🙈

# 9
  • Мнения: 5 271
Има едни сашета, вътре са като подсладен захарен сироп, изписвали са ги нашите деца като бебета, но не помня как се казваха, може да попитате за тях. Според мен звъннете на гинеколога си, не вярвам да не ви каже по телефона какво да направите. Аз бях с обратния на вашия проблем, буквално не излизах от тоалетната накрая 😀. Но киселините не юе подминаха, нито хемороидите де

# 10
  • Мнения: 112
Има едни сашета, вътре са като подсладен захарен сироп, изписвали са ги нашите деца като бебета, но не помня как се казваха, може да попитате за тях. Според мен звъннете на гинеколога си, не вярвам да не ви каже по телефона какво да направите. Аз бях с обратния на вашия проблем, буквално не излизах от тоалетната накрая 😀. Но киселините не юе подминаха, нито хемороидите де

Утре съм пак на преглед, ще питам. Иначе аз все се надявам това да диарията преди раждането да е истина, че иначе не знам 😅 Ще е весело като тръгна да раждам, че и след това.

# 11
  • Мнения: 5 271
При мен не беше преди раждането, целия последен триместър, особено 8-9 месец. Бебето беше голямо и беше заело цялото пространство 😀😀. Затова и киселините нямаха край, пиех хапчета за тях.

# 12
  • Мнения: 112
При мен не беше преди раждането, целия последен триместър, особено 8-9 месец. Бебето беше голямо и беше заело цялото пространство 😀😀. Затова и киселините нямаха край, пиех хапчета за тях.

При мен бебо дръпна с теглото напред много здраво последните 2 седмици и от там явно станаха работите. 😅 Иначе киселините ги борих с превенция. Нищо пържено, нищо много мазно, нищо за ядене късно вечер. Плодове, зеленчуци и люто по- по малко. Последно хапване 3-5ч преди сън и спане само на лявата страна на 2-3 възглавници ако трябва. За всички симптоми и неща дето можеха да се появят бях предвидила обаче за туй последното 🙈 До последно внимателно да не стане белята и накрая айдеее... почна да потъва кораба.

# 13
  • Мнения: 5 271
Ами.....аз повръщах от киселини. Не се получаваха нещата с регулиране с хранене. То почти нищо не ядях, а каквото успеех излизаше до час. Нито плодове можех да ям без да имам киселини, нито зелечуци. Отделно от това не можех да спя....ама свърши и не мисля да бременея повече, та мина и замина. Не беше за мене темата, де 🙂

# 14
  • Мнения: 67
Да споделя и аз моя опит.
За първи път ми се появиха хемороиди преди 7 години от много стрес и запек.
От тези които излизат и после се прибират. Тогава се мазах с някакви неща, но се оправих единствено когато спрях да ползвам тоалетна хартия, а се миех след тоалетна, без значение какво съм правила.
Към 7ми месец пак почнаха да се показват. Сега в средата на 8ми направо станах като лозе. Доста повече са от преди. Почти не съм имала запек, най-много 2-3 пъти, но явно е от налягането.
Та бяха се възпалили и се чудех с какво да ги мажа. Накрая реших да почна пак да се мия всеки път със студена вода. Няколко дни след това спаднаха. Сега са като висяща кожичка просто. Надявам се да запазя резултата и след като родя да могат да се приберат.
А за запека пия чай от липа с мед, киви също много помага, както и активия и зелена салата всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт