Отговори
# 15
  • Мнения: 86
Скрит текст:
Аз пък четох, че на феите е най-красива. И сега какво правим?

И феите ли имат песен? 😲

И русалките имат.

За тях знам🙂
Те са сирени.

Не, бе. Аз не ти говоря за грозновати люспести сирени, дето някой пияндур бил видял. Говоря ти за русалките, от Малката русалка. Едни такива красиви/цветни/анимирани. И те пеят. Не си ли гледал?
Не знаех, че има разлика между двете😕
Винаги съм си мислел, че сирена и русалка са едно и също нещо и че двете думи са просто синоними.

# 16
  • Мнения: 383
Трябва да попитате някой, който ги е чувал Stuck Out Tongue Winking Eye

# 17
  • Мнения: 86
Трябва да попитате някой, който ги е чувал Stuck Out Tongue Winking Eye

Проблемът е, че който ги е чул, не се е завърнал жив... 😅

# 18
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 187
На русалките естествено, самодивите не съществуват Triumph

# 19
  • София
  • Мнения: 712
Руслаки има във митовете от цял свят, докато самодивите се срещат само в балканския фолклор,  а както всички знаем нашето си  е най-хубаво. Определено гласувам за самодовите.

# 20
  • Мнения: 1 591
Тая работа със сирените... затваряш 60-70 моряка, все мъже на един кораб, в много ограничено пространство, една година не виждат жена... и става ясно защо тюлените са им са се виждали като красиви русалки.

А като затвориш само един мъж за една година заради пандемия, гледай какви неща започва да се чуди.

# 21
  • Мнения: 230
От известно време се чудя по този въпрос🤔. От чисто любопитство. От малък съм запознат с мита за морските сирени, чиято музика била безкрайно красива. Толкова красива, че чак омайвала хората, което автоматично означава, че тяхната песен е най-красивата. Наскоро, обаче прочетох, че по-красива от песента на самодивите-няма. От тука и ми идва това двоумение...
Според вас чия песен е по-красива, или може би и двете са еднакво красиви?
Благодаря за коментарите! 🙂

Русалките, феите и самодивите са опасни за хората според митологията. Русалките са опасни за мъжете. Феите и самодивите са опасни за всички.

Според психоанализата, женски същества, които привличат и вкарват в капан мъжете са израз на негативната Анима.

Ще ми е интересно да ти видя хороскопа или поне да ми кажеш къде ти е Венерата и какви аспекти прави.

# 22
  • Мнения: 86
От известно време се чудя по този въпрос🤔. От чисто любопитство. От малък съм запознат с мита за морските сирени, чиято музика била безкрайно красива. Толкова красива, че чак омайвала хората, което автоматично означава, че тяхната песен е най-красивата. Наскоро, обаче прочетох, че по-красива от песента на самодивите-няма. От тука и ми идва това двоумение...
Според вас чия песен е по-красива, или може би и двете са еднакво красиви?
Благодаря за коментарите! 🙂

Русалките, феите и самодивите са опасни за хората според митологията. Русалките са опасни за мъжете. Феите и самодивите са опасни за всички.

Според психоанализата, женски същества, които привличат и вкарват в капан мъжете са израз на негативната Анима.

Ще ми е интересно да ти видя хороскопа или поне да ми кажеш къде ти е Венерата и какви аспекти прави.

Нямам представа. И на мен ми стана интересно. Как мога да разбера?
Иначе, ако това ще помогне-зодия Скорпион съм:)

# 23
  • Мнения: 786
От известно време се чудя по този въпрос🤔. От чисто любопитство. От малък съм запознат с мита за морските сирени, чиято музика била безкрайно красива. Толкова красива, че чак омайвала хората, което автоматично означава, че тяхната песен е най-красивата. Наскоро, обаче прочетох, че по-красива от песента на самодивите-няма. От тука и ми идва това двоумение...
Според вас чия песен е по-красива, или може би и двете са еднакво красиви?
Благодаря за коментарите! 🙂
Като се ожениш,ще разбереш,че най-красива е тишината.

# 24
  • Мнения: 230

Нямам представа. И на мен ми стана интересно. Как мога да разбера?
Иначе, ако това ще помогне-зодия Скорпион съм:)

Можеш да разбереш като си знаеш датата на раждане, точен час на раждане и в кой град си роден и си напишеш данните например в astro.com и си направиш хороскоп.

Да, разбира се, че Скорпион ще бъде привлечен от тези същества, защото за този знак е характерно това да вкарва в капан, от който няма измъкване.

# 25
  • Мнения: 920
Да, разбира се, че Скорпион ще бъде привлечен от тези същества, защото за този знак е характерно това да вкарва в капан, от който няма измъкване.
😄 Скорпионът не вкарва в капан, но ще те тества ако ти имаш претенции да навлезеш в личното му пространство. Ако издържиш на тестовете му, добре си дошла в живота му.
А за русалките/сирените и пр. подобни същества, убедена съм че нямат нищо общо с водните зодии. 😁

# 26
  • Мнения: 6 601
Като вземем предвид, че морските сирени всъщност са били морските лъвове (животни), и като знам на тях каква им е песента, чак страх ме хваща да си представя как ли са изглеждали самодивите и как са виели/ръмжали пък те.



Остави морските лъвове, то има и морски крави, и морски слонове Simple Smile





По темата - на Ник да кажа - все някакви вещици са.
По-добре си пусни Моцарт.

# 27
  • Мнения: X
Самодивите
Иначе се носят легенди, че Орфей е пеел невероятно, бил най-добрият.

# 28
  • Мнения: 86
Самодивите
Иначе се носят легенди, че Орфей е пеел невероятно, бил най-добрият.

О, да! Сега се сетих и за него. Според легендата, до колкото съм запознат, той е измислил музика, с която да приглуши тази на сирените. И, до колкото знам, май не пееше, а свиреше на арфа и май той я е измислил и създал като музикален инструмент, чийто звук е наистина уникален. Поправете ме, ако бъркам.


Нямам представа. И на мен ми стана интересно. Как мога да разбера?
Иначе, ако това ще помогне-зодия Скорпион съм:)

Можеш да разбереш като си знаеш датата на раждане, точен час на раждане и в кой град си роден и си напишеш данните например в astro.com и си направиш хороскоп.

Да, разбира се, че Скорпион ще бъде привлечен от тези същества, защото за този знак е характерно това да вкарва в капан, от който няма измъкване.

За жалост не си знам точния час. Знам само(от майка ми), че съм в 3 следобяд, само че не и с точност минутата(или 3 без 15 (14.45ч.)или 3 и 15(15.15ч.)...
Иначе опитах да си направя хороскопа, но май си направих ежедневен хороскоп-за днес конкретно, а на мен май ми трябва като цяло... Необходимо ли е да се регистрирам в сайта? Благодаря! Simple Smile

Последна редакция: сб, 13 мар 2021, 21:00 от Niccckkkkk

# 29
  • Мнения: 215
На самодивите разбира се. Русалките надолу нямат крака, а опашка.

Общи условия

Активация на акаунт