Столчето за кола -къде се поставя?

  • 5 616
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
според мен това можеш да го местиш, за бебе, и да го обърнеш назад и да е даже на предната седалка ( ако е разрешено)



но това категорично се закача някъде отзад ( нали има и такива,като релси).

# 16
  • Мнения: 9 903
Според правилника е разрешено, ако са в столче.
Прочетете, ако не вярвяте.

така е, и по-точно, дете до 9 години се вози на предната седалка само ако е в столче. Без столче не е разрешено. Няма забрана да е на предната седалка. За отзад нищо не пише.

# 17
  • Мнения: 6 167
Според правилника е разрешено, ако са в столче.
Прочетете, ако не вярвяте.

така е, и по-точно, дете до 9 години се вози на предната седалка само ако е в столче. Без столче не е разрешено. Няма забрана да е на предната седалка. За отзад нищо не пише.

да, ама какво точно е 'столче'.
кошницата, която показах столче ли е??

# 18
  • Мнения: 9 903
Това бг правилник не уточнява.

# 19
  • Мнения: 3 777
Според правилника е разрешено, ако са в столче.
Прочетете, ако не вярвяте.
Мисля ,че става въпрос  за тези столчета ,тип кошници ,които седят обърнати по посока на движението.
Също разрешено, само че се трябва да се блокира еърбега, което е опция във всяка кола с еърбег.

# 20
  • Мнения: 6 167
Според правилника е разрешено, ако са в столче.
Прочетете, ако не вярвяте.
Мисля ,че става въпрос  за тези столчета ,тип кошници ,които седят обърнати по посока на движението.
Също разрешено, само че се трябва да се блокира еърбега, което е опция във всяка кола с еърбег.

аз имам новия модел ФИАТ Панда, няма блокировка
просто не виждам откъде може и да се блокира това чудо...
в колата на мъжа ми има специално като ключе за блокиране....

# 21
  • Мнения: 9 903
цитат от гл. 2, раздел 24 за Особени правила при превоз на пътници и товари:
Превозването на деца до 10-годишна възраст е забранено на задната седалка на мотоциклет или мотопед и на предната седалка на лек автомобил, освен ако за детето е поставена допълнителна специална седалка.

# 22
  • Мнения: 1 526
според мен това можеш да го местиш, за бебе, и да го обърнеш назад и да е даже на предната седалка ( ако е разрешено)



но това категорично се закача някъде отзад ( нали има и такива,като релси).

първото тук по правилник се слага до шофьора и бебенцето се вози гърбом.
а второто се слага отзад и се закрепя с колана. Детето е с лице на пред.

# 23
  • Мнения: 3 777
Според правилника е разрешено, ако са в столче.
Прочетете, ако не вярвяте.

така е, и по-точно, дете до 9 години се вози на предната седалка само ако е в столче. Без столче не е разрешено. Няма забрана да е на предната седалка. За отзад нищо не пише.

да, ама какво точно е 'столче'.
кошницата, която показах столче ли е??

Столче е.
Бебе, може да се вози в кошница отпред до шофьора, само след блокиране на еърбега, ако го има.
Колкото за най-безопасното място, аз знам, че най-безопасно е това зад шофьора, защото инстинктивно той пази себе си.

# 24
  • Мнения: 6 167
цитат от гл. 2, раздел 24 за Особени правила при превоз на пътници и товари:
Превозването на деца до 10-годишна възраст е забранено на задната седалка на мотоциклет или мотопед и на предната седалка на лек автомобил, освен ако за детето е поставена допълнителна специална седалка.

ми значи блокираме еърбеговете, където ги има и може
и може да се сложи кошницата отпред, но обратно на посоката на движение, ако става в-с за бебе ( нали така..),
малките деца могат да гледат  по посока на движението и се возят в по-големи седалки отзад.

също мисля, мястото зад шофьора е най-безопасно

сещам се за един филм , където  шофьора беше и охранител на президент или нещо такова - караше го да сяда по диагонал , за да го наблюдава .

при децата обаче май е по-важно кое е по-безопасното място. Peace

# 25
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Колкото за най-безопасното място, аз знам, че най-безопасно е това зад шофьора, защото инстинктивно той пази себе си.
По същия начин се изрази и мъжа ми, също и дядо му ,който е бил 40 години катаджия....та според тях  зад шофьора е най-безопасно, точно поради причината посочена от Slunce. ooooh!

# 26
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
А някой ще осветли ли моята некомпетентност и ще ми обясни ли защо бебетата не могат да гледат напред Embarassed

# 27
  • Мнения: 6 167
А някой ще осветли ли моята некомпетентност и ще ми обясни ли защо бебетата не могат да гледат напред Embarassed

бебето няма инстинкт да се свие и защити ( а и е вързано, за да го направи).
при удар челен лети през  стъклото.
по-добре е това да стане ако е с гръб,   отколкото с лице.
предполагам,че гърба на седалчицата го защитава в този случай.
гледала съм по дискавъри такива симулации , просто шанса за оцеляване е по-висок
ако посрещнеш удар с гръб
така си го обяснявам   Peace

# 28
  • Мнения: 3 777
А някой ще осветли ли моята некомпетентност и ще ми обясни ли защо бебетата не могат да гледат напред Embarassed
Не знам, моето гледаше напред. Не виждам грам логика.

# 29
  • Мнения: 6 167
ето тук има интересна статия по темата:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/678/63/

Общи условия

Активация на акаунт