От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 3

  • 34 978
  • 738
  •   1
Отговори
# 210
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Може да се разминават дупките за монтаж (това е добре, че ако съвпадат на третото връткане и им се ... мамата) и отстоянието донякъде. Друга разлика не би трябвало да има.

# 211
  • Мнения: 449
milittana ние сменихме скоро съдомиялната без проблем . Те са със стандартни размери . Нашата врата си е към кухненското , майстора я прави така преди много време . Сега новата дойде той да я монтира без проблем .

# 212
  • Мнения: 19 473
Благодаря. Моята изглежда така - https://www.technohit.bg/products/2013/03/28/dekorativna-vrata-z … -gorenje-dpporas/
Надявам се дупките за свързване да съвпадат, че става ега ти филма иначе...

# 213
  • Мнения: 1 079
Не знам твоята вратичка от какъв материал е и дали може да се дупчи по нея, но и аз лятото смянях Hotpoint с Miele, съвсем различен беше принципа на закачане на самата вратичка, но майсторите от кухненското се справиха и всичко е точно, иначе е голям панайр общо взето смяна на вградени уреди, аз сменях миялна и хладилник дано повече не ми се налага, че е ужас.

# 214
  • Мнения: 19 473
Най много да правя нова вратичка сега към миалната. Ужас, дано поне да мога да я ползвам временно без предна врата...

# 215
  • Мнения: 543
Е тя може да се ползва без фасадата, но ще трябва да придържате вратата отворена че ще иска да се затваря.

# 216
  • Мнения: 19 473
Така, влизам да докладвам за миялната и монтажа. Машинката е перфектна, в това няма никакво съмнение. Обаче т.нар "монтаж", който не включва "мебелни услуги" беше мъка. Отначало не искаха да демонтират старата, платих допълнително за това и го направиха. После новата я монтира техникът без предна врата, щото нали "мебелна услуга" не извършва и го домързя да завърти два болта. Също така не я закрепи за горния плот и не я нивелира или поне изравни с останалите шкафове и тя остана поне 10 см по-надолу от тях и чашата преля, когато същата вечер кухнята ми се наводни,  защото "специалистът" не беше фиксирал маркуча за чистата вода с водната връзка. Пуснала съм оплакване до Техномаркет със снимки на безобразията и ако не реагират - тези снимки отиват в КЗП. Услугата се извършва от външен сервиз някакъв, обаче аз съм платила на веригата Техномаркет и ще ги държа отговорни за безобразието.

# 217
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Ужас. Шикафчетата издуха ли се.

# 218
  • Русе
  • Мнения: 5 347
milittana Това е пълен кошмар. И то при положение, че не ти правят приятелска услуга, а си си платила.
ММ сам монтира всичко. Не го е правил преди, обаче поне внимаваше да не прецака нещо. ВиК майстор идва само да направи отклонението, това нямаше как иначе.

# 219
  • Мнения: 19 473
Не, ние забелязахме сравнително бързо, а и водата беше на пода повечето, но си е драма. Ще ги тормозя до дупка, просто исках да предупредя да не се ползва монтажа на Техномаркет, щото е на някаква фирма дето никой не я знае и техниците като че ли за пръв път виждат съдомиялна за вграждане.....Като купувам Миле мисля, че монтажът трябва да е от оторизирана фирма, изключително неприятно съм изненадана. Вече извиках човек, който да ми свърши работа, но си оставам да мия на ръка по празниците.

# 220
  • Мнения: 1 079
Когато купих моето Miele ми отговориха по телефона че Не демонтират стария уред, ако не е тяхна марка и че Не слагат мебелната вратичка, тогава ги попитах за какво са ми и защо да им плащам и така извиках мебелистите от кухнята, които свършиха всичко перфектно.

# 221
  • Мнения: 19 473
В интерес на истината от Техномаркет се свързаха с мен и се съгласиха веднага да ми върнат парите. Явно снимките са били доста красноречиви и не са ми искали повече обяснения. Наистина като не могат да предложат една услуга, да не я предлагат. Няма как да се монтира нова машина ако не е демонтирана старата например....

# 222
  • Пловдив
  • Мнения: 1 370
При смяна на домакински електроуред винаги ползвам сервизен техник(ако ММ не е в къщи,често е в чужбина).Плащам за демонтаж и монтаж и нямам ядове.

# 223
  • Мнения: 1 079
Аз се свързах със сервиза на Miele тогава и исках да платя за демонтаж и монтаж, но категорично отказват да демонтират друга марка освен тяхната. Да не говорим за кухненската вратичка - те били сервиз не мебелисти. Joy

# 224
  • Мнения: 19 473
Ами да ви кажа, следващият пък сериозно се замислям дали да не си купя свободностояща миялна и да я пъхна под плота, то голяма драма за една вратичка дето да монтират....Понеже пък мебелистите не са длъжни да ми свързват водните връзки и тока, нали....Преди години така бойлерът дойде водопроводчик и ел.техник отделно да го свързват....просто нямам думи. Тесни специалисти.

Общи условия

Активация на акаунт