От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 3

  • 34 995
  • 738
  •   1
Отговори
# 240
  • Paris, France
  • Мнения: 13 980
Малките машинки бързо се затлачват при миене с таблетки, които са по принцип формулирани за разтваряне в повече вода. За тях се препоръчва миене с гел или прах + гланц. Също редовно пълнене със сол, разбира се. Идеалното при миене с таблетки е да се чупят на 2, ако е възможно. С Фейри не става.

За лошото миене - бих я пуснала на интензивен цикъл със специален препарат за почистване на миялна. Ако цикълът има предварително плакнене, препаратът се слага чак като изпразни водата от първото пламенен и започне да налива отново за основното миене. Трябва да се почисти филтъра,да се свалят и огледат перките.

Коя кошница се е разпаднала? Може да се свържете със сервиз на Мидеа и да попитате имат ли в наличност кошница. Ако е кошницата за прибори, има универсални. Пишете кошница за прибори за миялна в някоя търсачка и излизат. Мидеа би трябвало да продават такива.

При малките или тесни миялни е трудно да се намери евтин модел, който да.мие качествено и да не шуми като изтребител. Същата сума купува 60 сантиметрова със 100 пъти по-добри параметри. Бих се замислила за миялна голям размер дори и да живеех сама и да трябваше да си я туря на главата или в банята.

Тук сред обзавеждащите каравани и тесни корабчета са популярни малките миялна на Бош, но не се вписват в бюджета.

Предлагам миляна на Канди:

https://www.amazon.fr/Candy-CDCP-Autonome-6places-lave-vaisselle … 351217&sr=8-2

 която мие добре, има деликатна програма за стъкло и кристал (само с гел, обаче), освен интензивна и други стандартни. Недостатъците и са, че има само долна перка, чинии с размер над 24-25см трудно влизат, някои дълбоки чинии имат тенденция.да падат. Може да побере чинии до 28см в диаметър, но трябва да се накланят като се прибира чекмеджето, защото уплатнението пречи да влязат. Има много място за чаши, но малко за чинии, което е идеално за сам студент, бохем, кафеджия 🥳. Измива загорели тенджери много добре. Чета, че е 51 децибела, но аз не я чувам като работи и не мисля, че е по шумна от Бош, който го водят48 децибела. Суши идеално, освен на кратката.

Тази:

https://www.cdiscount.com/electromenager/lave-vaisselle/lave-vai … c649s.html#mpos=1|cd

е популярна със студенти. Само долна перка. Мие добре, стъкло, кристал, приема тенджери до 24см в диаметър, чинии 24см,тирани 28, даже 32см наклонени, тиха. Не тръгва ако не и се сложи сол и гланц. С един комплект съдове на Дуралекс,които се побират идеално си е находка.

Ако трябваше да купувам мини миялна щях да додам 70-80 лева и да си купя Бош или Сименс. По-лесно се зареждат. Тази, например:

https://www.cdiscount.com/electromenager/lave-vaisselle/lave-vai … 04526.html#mpos=4|cd

Успех и да се похвалите с покупката!

# 241
  • Мнения: 9
Много благодаря за съветите! Пускала съм я с препарат за почистване на съдомиялна многократно, винаги добавям сол, понякога дори преди да светне индикация та. В началото нямаше такива проблеми, филтрите мъжа ми ги чистеше редовно. Търсила съм навсякъде кошница, за голямата става въпрос, не за малката за лъжици и вилици. Няма, дори от официалния сервиз на Мидея ми казаха, че не предлагат. Както и да е, аз съм я от писала тази съдомиялна. За съжаление нямам наистина място за по-голяма.

# 242
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Аива ли място за средния размер на финлукс

# 243
  • Мнения: 9
Кой е средния размер на финлукс? Имате ли линк за да измеря и разстоянието вкъщи? Благодаря.

P. S. https://zora.bg/product/wqp8-3802f-w-7-br-8-a-izmivanesushene
За тази ли става въпрос?

# 244
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Ето я
https://zora.bg/product/wqp8-3802f-w-7-br-8-a-izmivanesushene

Да за нея става на въпрос.

Последна редакция: пт, 07 май 2021, 11:19 от Vasil Vasilev 676271

# 245
  • Мнения: 9

Благодаря, тази ще стане. Виждам, че нямат наличност обаче. А дали имате наблюдения как се справя с измиването?

# 246
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Един потребител я има, и е доволен. Само тя от кубчетата е с две кошници.

# 247
  • Мнения: 1 041
Ами да ви кажа, следващият пък сериозно се замислям дали да не си купя свободностояща миялна и да я пъхна под плота, то голяма драма за една вратичка дето да монтират....
И ние в рамките на няколко месеца разменяме  съдомиялни и не ми се мисли какво щеше да е ако бяха вградени:grinn:. При новата ми кухня се замислям сериозно за марката и модела. ММ вече не иска изобщо да чуе за Miele след като няколко пъти го монтира, качва до втори етаж, сваля и т.н.  А пък колко е тежка...Аз обаче съм упорита и мисля пак да дам за ремонт тригодишното Miele, което след предишния работи отново 3 месеца и спря. Свикнах с нея и сега с другата ми е много криво подреждането на съдовете, времетраене на програми, качество на измиване.  Отново апелирам да купувате Miele с удължена гаранция!!!

# 248
  • Мнения: 19 473
Удължената гаранция нищо не ти гарантира. Аз съм се напатила от гаранционни сервизи, където като се закачиш, нямаш избор на друг сервиз. Та затова - като изтече гаранцията си плащам ремонта и точка. А и ако трябва да се подменя някаква част е мъка невиждана да ти признаят дефекта и да подменят частта. Три месеца след ремонт, че и Миеле не говори добре за сервиза, а и повечето извънгаранционни дават поне 6 м. гаранция след като са ремонтирали. Аз съм много доволна от марката, качество на измиване, сушене и т.н. Дано да я ползвам поне колкото предишното Горене, което ме обслужваше вярно 12 години.

# 249
  • Мнения: 150
Момичета, а какво ще кажете за Евролукс, на Лекс груп. Имаме такава от 2 години и засега съм много доволна. Но не я видях в анкетата като опция, та затова питам

# 250
  • Мнения: 2 958
Готово , вече я има в анкетата

# 251
  • Мнения: 1 041
Три месеца след ремонт, че и Миеле не говори добре за сервиза, а и повечето извънгаранционни дават поне 6 м. гаранция след като са ремонтирали.
Не ползвах официален сервиз. Там само частта струваше 790 лв., а отделно се плаща и за труд т.е. трябваше да платя толкова, колкото срува нова  от друга марка. Ремонтира я познат, който се занимава с уреди втора употреба, но явно и тази  циркулационна помпа изпуши.

# 252
  • Мнения: 4 039

 Три месеца след ремонт, че и Миеле не говори добре за сервиза
Не ползвах официален сервиз. Там само частта струваше 790 лв., а отделно се плаща и за труд т.е. трябваше да платя толкова, колкото срува нова  от друга марка. Ремонтира я познат, който се занимава с уреди втора употреба, но явно и тази  циркулационна помпа изпуши.
Тази цена не е ли за мотор к-т с циркулационна помпа 230V/50Hz,Mppw 01-31/4 за миялна машина,Miele
Цените за помпа са други
https://ashop.bg/index.php?route=product/manufacturer/info&m … _id=36&page=2

# 253
# 254
  • Мнения: 2 958
Какви са тези цени ?!!
Това е колкото една миялна среден клас ...

Общи условия

Активация на акаунт