От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 3

  • 34 991
  • 738
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 041
В отговор на   ".....проста машина Индезит и Беко за около 500-600лв надали ще се справят по-зле"
За тези две марки нямам мнение и опит, но за  простата евтина Хансеатик ще пиша, че при програма за 2,30 мин./не е ЕКО/ се справя доста по-зле от другите ми съдомиялни при програми от 1,20 мин. Да не говорим за качеството на миене на приборите от третата кошница, а уж има душ за вода над нея. Налага се да мия лъжиците повторно.

# 301
  • Мнения: 13
Да викажа днес ходих до Зора, където имаше въпросното АЕГ, което коментирах, че съм харесал. Абе, малко паянтово ми се видя честно казано. При затваряне на вратата, видимо се получава някакво напрежение и леко се надигаше плота и отгоре. Сега не знам, може и бройката да е била калпава, все пак мостра... Ама не ми допадна много. Гледах Бош в същия ценови клас, и Бош-а видимо ми изглеждаше някак си по-масивен, кошниците му бяха някак по-масивни сякаш и по-стегнати такива. Абе с 2 думи, Бош-а ми се видя по-качествен.
Иначе и Беко гледах, за 650лв някъде.... Ми, и то сякаш беше по-здраво от АЕГ-то.
Накрая ше взема едно евтино Беко, и поне да не ме е яд много, ако се развали Joy

# 302
  • Мнения: 11 575
Тези пари са много за Беко и много ще Ви е яд.

# 303
  • Мнения: 13
Тези пари са много за Беко и много ще Ви е яд.

Съгласявам се, но това въпросното АЕГ .. много халтаво ми се видя. Ще го видя в друг магазин, дано бройката е била такава. Със сигурност ще оглеждам още модели.

# 304
  • Мнения: 4 986
Бекото е куче марка.

# 305
  • Мнения: 13
Със сигурност ще погледна АЕГ-то в друг магазин, защото тук си мисля, че може и от бройката да е, дори може и да не беше нивелирано и от там нещо да се посуква вратата.
Иначе извън темата - в кауфланд тая седмица има препарати Сомат на -40% мисля , нали вече и аз се оглеждам за такива неща, та ги забелязах Joy

# 306
  • София
  • Мнения: 31
За реденето на съдовете наистина има значение скосяването и разстоянието между пръчките на кошницата, както много добре е показала - Мари-ана.
При нас в долната кошница имаме на двата реда по 4-5 места които единствено стават за най-големите ни прави чинии. Ако същите чинии ги сложим някъде другаде втората кошница трябва да се повдига. Иначе горната перка опира.

Относно калпавата изработка почти всички машини нисък и среден клас са като от хартия и кашкавал изработени!
Ако искате масивна машина Бош 6-та серия и нагоре, Неф, Миле и тн - 1200лв ( на промоция ) +.
разбира се винаги я има и опцията втора употреба, но ми се струва че цените на миялните втора употреба са нереално високи.

Относно Беко не само че не са куча марка ами са един от големите независими производители в СВЕТА, и изнасят дори за САЩ! И в класацията на един от големите ритейлъри в САЩ - Yale, Беко са на много добро място и като надеждност и като измиване! От малкото машини които имат бърза програма на висока температура. Имат си и части и сервиз в БГ ( сега разбира се винаги има значение на кого ще попаднеш ).
 И второ нямат сушене с отваряне на вратата.

Ето го линка отново:
https://blog.yaleappliance.com/most-reliable-dishwashers

Ето им и класацията по класове и модели:
https://blog.yaleappliance.com/best-dishwasher-deals

Сега това са модели и марки за US пазара, същите или много близки ги има и тук ама трябва да се търсят кое на кое отговаря.

Candy в магазина изглеждаха много зле, имаха някаква като дебела лепенка с означението на бутоните, която почти се беше разлепила още в магазина. И вратата се опитва да те смаже от пренатегнати пружини.
Гледахме и Хувър, които барабар с Crown, Hansa, Candy, Gorenje и доста други са собственост на китайци от сорта на Хайер. Та реално уж много марки на пазара ама дефакто фирмите са няколко.

Успех с избора, и дано да ви служи машината дълго.

Относно промоциите на кауфланд много внимавайте защото правят много фалшиви промоции! Уж са много намалени като провериш на други места и тя цената по-висока от реалната!
Така взехме таблетки феъри уж на промоция които в ДМ без промоция се оказаха по-евтини.......

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 19:06 от Не се сърди, човече

# 307
  • Мнения: 755
Иначе извън темата - в кауфланд тая седмица има препарати Сомат на -40% мисля , нали вече и аз се оглеждам за такива неща, та ги забелязах Joy
Във Фантастико излизат по- изгодно в момента.

# 308
  • София
  • Мнения: 8 553
Със сигурност ще погледна АЕГ-то в друг магазин, защото тук си мисля, че може и от бройката да е, дори може и да не беше нивелирано и от там нещо да се посуква вратата.
Непременно вижте и другаде. Като избирахме уреди за дома си преди година и нещо, примерно при фурните на такива калпави "монтажи" в магазините се нагледахме... отваряш вратата и тя фурната почти пада цялата. Същото е с миялните, според мен, и даже може да го правят нарочно из магазините.

# 309
  • Мнения: 13
Оценявам всичките ви съвети. Днес след работа ще отида до другия магазин на Зора във Варна, както и до ТехМарт, да я погледна и там. Нищо чудно бройката да е калпава да.
По принцип дори на други доста евтини марки, вратите при затварянето не правеха така , както на въпросното АЕГ.
Все пак във въпросната Зора, където гледах, бяха нахвърляни поне 30 съдомиални и силно се съмнявам, да са нивелирани и кой знае по колко стотин пъти на ден се отварят/затварят вратите им Grinning , една дори беше с пукнат плот отгоре, явно преживяват доста неща мострените бройки.
Иначе от 2-ма приятели със сушилни Бош, получавам съвети да не си купувам Бош,  тъй като не изсушавали добре, и се получавал и някакъв мирис в съдомиалната, като на застояла вода. Странното е, че са двама човека, в различни градове, използват различни модели Бош и двамата се оплакаха от едно и също. Иначе изработката на бош-а ми хареса, но в крайна сметка, ако не върши това, за което е предназначена, или го върши по-зле от други по-евтини марки... то не си заслужава.
За сметка на това, от други пък двама приятели, получавам много добри коментари за Беко-то, като аз лично до сега не съм имал нито един уред Беко, като коментара е, че измиват и изсушават отлично, и са на 3-4 години, и проблем до сега не са имали. Отделно трети човек тук от форума ми сподели същото нещо.
Изглежда, че всичко опира до късмет и до читав модел, като няма гаранция че ако Бош имат един хубав модел, то следващия ще е пак хубав, и колко безпроблемна ще излезе, май също е късметлийска работа. В тея китайски времена, всички са си плюли в канчетата и май май за качество се разчита на стара слава.
Та човек да са обърка му е малко... за такива пари, такива кюфтета казал майстора Grinning

# 310
  • София
  • Мнения: 1 423
Понеже в старото жилище сме с едно евтино и купено от зор-заман Беко (трета поред съдомиялна там, след един дядо Индезит,  който почина след 12 години вярна служба, и един Бош, от който се отървах след по-малко от година), и то продължава вече доста години да  работи с пълна пара, ще се присъединя към добрите отзиви за качеството на измиване. Пускала съм я с какви ли не таблетки, със скъпи и евтини гелове, никога не е имало проблем с измиването, дори и на загорели съдове. Там обаче проблемът (поне при мен) е, че ако не извадя съдовете скоро след края на програмата и, примерно, през нощта са били вътре в машината, на сутринта ги вадех буквално мокри от конденз. Така че Бекото е добър бюджетен вариант, но си е компромисен вариант.

# 311
  • Мнения: 19 473
Аз си купих мострена бройка Миле с намалена цена и нямам никакви забележки по качеството на самата машина и миене и изсушаване. Така че всичко е до късмет, имам хладилник на редовна цена, който имаше одрано на страничната стена, случаи всякакви.

# 312
  • Мнения: 13
Понеже в старото жилище сме с едно евтино и купено от зор-заман Беко (трета поред съдомиялна там, след един дядо Индезит,  който почина след 12 години вярна служба, и един Бош, от който се отървах след по-малко от година), и то продължава вече доста години да  работи с пълна пара, ще се присъединя към добрите отзиви за качеството на измиване. Пускала съм я с какви ли не таблетки, със скъпи и евтини гелове, никога не е имало проблем с измиването, дори и на загорели съдове. Там обаче проблемът (поне при мен) е, че ако не извадя съдовете скоро след края на програмата и, примерно, през нощта са били вътре в машината, на сутринта ги вадех буквално мокри от конденз. Така че Бекото е добър бюджетен вариант, но си е компромисен вариант.

А на вас какви ви бяха оплакванията от Бош-а, че толкова бързо сте го разкарали Simple Smile.

# 313
  • Мнения: 11 575
Мисля, че мненията за уреди, които са на повече от 3-4 години, просто не са валидни за моделите, които днес са на пазара.

Аз съм с две миялни на Бош - едната на почти 8 години, другата на 7 и едно АЕГ на 3 години, сходно на обсъжданото. Двата Боша целите са иноксови, моделите сега не мога да кажа. Няма и смисъл, защото вече не се предлагат. Въздържам се и от препоръки, тъй като съм със смесени чувства от новите модели среден към нисък клас - от сервизна информация и от мнения на потребители.

# 314
  • София
  • Мнения: 1 423
Иван Ганчев, ох, не ми припомняйте - то нямаше общо с марката, а че тая машина беше фокус на лош късмет от момента, в който я монтираха. Първо изяде кило сол за седмица и чаках около месец да благоволят да дойдат от гаранционния сервиз. Смениха ѝ нещо си там, уж тръгна нормално, след месец - същото със солта, плюс повреда на програматора. Заспа на някаква грешка E24 (след като още я помня, ясно колко съм била бясна), айде пак сума ти чакане, накрая дойде един техник, заяви, че тя водната помпа била за смяна, ама и програматорът не бил у ред, ама те нямали наличности и да взема да почакам към месец. Аз съм търпелива, почаках, смениха, каквото смениха, обаче три месеца по-късно след едно спиране на ток и моторът даде фира, тогава се предадох и просто я връчих на един квартален вехтошар, отърчах до техномаркет и си купих първата попаднала ми пред очите евтина машина на промоция.

Общи условия

Активация на акаунт