COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 215 514
  • 22 610
  •   1
Отговори
# 9 780
  • Мнения: 1 728
А има ли зависимост между прословутите тромбози от АЗ и дали е сложена първа или втора доза?
И мен ме интересува след първа или втора доза са тези тромбози, но никъде не намирам такава информация.
Всичко, което чета до тук, е след първа доза. Няма все още друга натрупана информация.
От разговор с лекар в имунизационен кабинет във Великобритания зная, че там вече са започнали с вторите дози. Разбрах, че и бременни имунизират. Сега можем само да следим информацията, която излиза.

# 9 781
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
И какво значение има дебел ли си, пушач ли си, какъв си, като причината за тромбозите е в имунния отговор???
  да, и нима хората над 55+ нямат имунен отговор...
По силен бил имунният отговор при по-младите.

Не е точно нищо да й няма на АЗ, като всяка ваксина и лекарство си има странични реакции. Аз колко време се съпротивлявах срещу хормоналните противозачатъчни, точно заради страничните ефекти, включително и тромбози. Но като се наложи с лечебна цел да ги взимам и се предадох Sad Реших, че поемам риска, за да мога да водя пълноценен живот, според моите разбирания.
Аз съм 3 седмици след първа АЗ и най-вероятно втората също ще е АЗ.

# 9 782
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 275
Благодаря ви.
Продължавам да твърдя, че голяма част от хората си заминават най вече заради това, че са принудени да се лекуват сами в къщи... Как по дяволите можеш по телефона да проследяваш развитието на заболяването... Радвам се че нашата ЛЛ не подходи по този начин, а влезе смело в боя... Всеки ден идваше у нас...
Добре де, сигурно почти всички лични лекари изкараха вируса или са ваксинирани, какво още се крият като мишки..

# 9 783
  • Мнения: X
Да се похваля и в тази тема, че снощи много занимавах със себе си. На всичките короноподобни симптоми, нямам корона. Резултатът от теста излезе преди малко.

# 9 784
  • Мнения: 4 608
Мъж на 66 години от Берковица, който бил поставен под домашна карантина за лечение от COVID-19 от 25 март до 7 април 2021 година, работил на изборите като председател на секционна избирателна комисия в Берковица, съобщиха от ОД на МВР в Монтана.

https://nova.bg/news/view/2021/04/08/322437/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D … 1%81%D0%B8%D0%BA/

# 9 785
  • Мнения: 4 977
Който е от София и иска да прави тест за антитела -  в клона в  квартал Борово(срещу 20 ДКЦ) на Кандиларов е лепнато на вратата, че не правят антигенни тестове и ПСР-и. Обяснили на майка ми, че имат много възрастни клиенти и не можели да си позволят да правят ковид тестове.

Последна редакция: чт, 08 апр 2021, 13:57 от daisy12

# 9 786
  • Мнения: X
Дейзи, антиген тестовете не са същото като тези за антитела.

Вярно ли е, че антиген тест в България струва около 45 лева?

# 9 787
  • Мнения: 681
CureVac (Made in Germany), която ще бъде третата иРНК ваксина вече са набрали всичките 36 000 доброволци, тяхното клинично изпитване е в 6 държави в Европа и Латинска Америка, като някои са доста по-напред, но в други по-бавно вървяха нещата...

Резултати може и да видим до два месеца най-късно, като целта ще е да има и достатъчно данни за различни варианти на вируса.

В Мексико например, където ще се тества върху 8 000 души си бяха получили ваксините в края на януари...

# 9 788
  • Мнения: 11 630
UK
Лекарите се фокусират върху няколко вида кръвни съсиреци по отношение на ваксината Oxford-AstraZeneca.
Регулаторът на лекарствата в Обединеното кралство - MHRA - казва, че всеки, който има следните симптоми четири или повече дни след получаване на ваксината AstraZeneca, трябва да потърси незабавна медицинска помощ:

тежко или продължително главоболие,
замъглено зрение,
болка в гърдите, задух,
подути крака,
постоянна коремна болка болка,
необичайни синини по кожата, точни петна (без мястото на инжектиране).
https://www.bbc.co.uk/news/world-asia-china-51176409

# 9 789
  • Мнения: 4 977
Дейзи, антиген тестовете не са същото като тези за антитела.

Вярно ли е, че антиген тест в България струва около 45 лева?
Да, знам. В Борово в този клон правили само такива за антитела, не и за ковид. За антигенните тест знам, че варира като цена - Кандиларов 48 лева, на други места е и повече.  То и този за антитела варира в Кандиларов е 33 лева, а в Бодимед доколкото помня беше около 25 лева.

# 9 790
  • Мнения: X
Защото 45 лева е над три пъти по- висока цена от тази на купен на дребно и то единична бройка, ако купиш в Германия. В комплект от 5 броя са по 5 Евро бройката. Един приятел във Варна каза, че платил 45 лева за бърз антиген и си помислих да не са му правили pcr, но пък веднага му казали резултата.

Защо не ги продават по магазини и аптеки антиген тестовете?

# 9 791
  • Мнения: 21
Здравейте, незнам дали има такъв въпрос. Извинявайте ако се повтарям. Има ли тук преболедували ковид? И С каква терапия са ви лекували? Някой знае ли нещо за ИВЕРМЕКТИН? Благодаря

# 9 792
  • Мнения: 4 608
Здравейте, незнам дали има такъв въпрос. Извинявайте ако се повтарям. Има ли тук преболедували ковид? И С каква терапия са ви лекували? Някой знае ли нещо за ИВЕРМЕКТИН? Благодаря

https://www.bg-mamma.com/?topic=1204545.msg42643659#new

# 9 793
  • Мнения: 4 977
Защото 45 лева е над три пъти по- висока цена от тази на купен на дребно и то единична бройка, ако купиш в Германия. В комплект от 5 броя са по 5 Евро бройката. Един приятел във Варна каза, че платил 45 лева за бърз антиген и си помислих да не са му правили pcr, но пък веднага му казали резултата.

Защо не ги продават по магазини и аптеки антиген тестовете?
В София Кандиларов даже още по-скъпо 48 лева, а някъде срещнах цена и 35, но не помня къде.

# 9 794
  • Мнения: 11 630
Смъртните случаи, регистрирани в Обединеното кралство, все още са под средното за пет години

Броят на смъртните случаи, регистрирани в Обединеното кралство през седмицата, завършваща на 26 март, е  с 5% под средното за пет години.

Миналата седмица смъртните случаи бяха с 8% под средната за пет години.
https://www.bbc.co.uk/news/live/uk-56672556

Общи условия

Активация на акаунт