Висок Пролактин и аденом на хипофизата - 8

  • 24 675
  • 558
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 306
Здравейте,
Моята история е следната. Решихме да започнем опити за бебе с ММ, но преди това отидох на профилактичен гинекологичен преглед. Пусна ми и кръвни хормонални изследвания. Всичко беше наред освен пролактина. 654 от реф висока стойност 511. Естествено никой не беше ми обяснил, че трябва пълно спокойствие преди изследването. Аз си "бягах* до лабораторията, защото бързах и за работа след това. А и там нищо не ми казаха. Сега гинеколожката ме праща на повторно изследване. Какво трябва да спазвам и какво ще последва оттук нататък? Ако пак е висок - директно ендокринолог, Ямр?
 Имам абсолютно редовен цикъл, усещам овулацията. Има ли връзка пролактина с болезнените Гърди преди цикъл?

# 226
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
Няма връзка...на мен винаги всичко си мине било по календар и пак имам аденом.
Повтори го както трябва и ако пак е висок при ендо отиваш...

# 227
  • Мнения: 3
Здравейте,спешно имам нужда от ЯМР,моля посъветвайте ме къде да го направя.Предния път ми сложиха контраст и получих алергична реакция така че няма да го повторя със контраст. Става въпрос за хипофиза и над. жлези.Дайте мнение къде няма да ми направят проблем и ще се съгласят без контраст.На няколко места ми казаха 23,24 обаче искам да стане възможно най-скоро Единствено Токуда ми казаха за утре че можело.Дайте ми мнение за там,добри ли са в разчитането или да търся другаде.Спектър ми казаха 24 че най-рано може Задължително искам да е 3Т апарата

Последна редакция: пт, 13 яну 2023, 18:32 от Mama2345

# 228
  • Мнения: 339
Здравейте, след закъснение на цикъл от 13дни и след направени изследвания и преглед при гинеколог си установи, че пролактинът ми е много висок - първия път 946, а при вторите изследвания 789. Гинеколожката каза, че всички хормони са ми в норма и заради завишени пролактин ме насочи към консултация с ендокринолог. В момента съм в търсене на такъв. Не съм от София, но мисля да се консултирам със специалист от там. Препоръчаха ми проф. Захариева, моля ви  за мнения или да ме насочите към добър ендокринолог в София.

# 229
  • Мнения: 724
Здравейте, след закъснение на цикъл от 13дни и след направени изследвания и преглед при гинеколог си установи, че пролактинът ми е много висок - първия път 946, а при вторите изследвания 789. Гинеколожката каза, че всички хормони са ми в норма и заради завишени пролактин ме насочи към консултация с ендокринолог. В момента съм в търсене на такъв. Не съм от София, но мисля да се консултирам със специалист от там. Препоръчаха ми проф. Захариева, моля ви  за мнения или да ме насочите към добър ендокринолог в София.
Д-р.Юлия Андреева Неделчева, виж през супердок.Работи и в отделение за хипофизи.Успех.

# 230
  • Мнения: 448
Здравейте момичета.Ужасно съм изплашена.С редовен цикъл съм (единият ми яйчник е поликистозен) аг ми пусна пролакти ,който се оказа завишен…чета в интернет и се наплаших доста…възможно ли е да е завишен от стрес? опасно ли е ? при вас какви бяха симптомите?🥹

# 231
  • Мнения: 206
И на мен ми откриха поликистозни яйчници и ме изпратиха при ендокринолог и ми изследваха пролактина. Беше поне 4 пъти над нормата 2000 и нещо. Не се плашете!  Според мен, няма как да е от стрес. Отидете при ендокринолог. Той ще ви каже какви допълнителни изследвания да си пуснете, а ако се наложи ще ви изпрати на ЯМР.

***относно микроаденома, не е толкова страшно, колкото звучи. И аз бях изплашена в началото като чух “диагнозата”, но ето какво стана наклатко при мен. ЯМР през 2021 - един макроаденом с неуточнени размери и втори с 2,4мм. След 8 месеца прием на лекарства, единият е изчезнал, а другият е станал 1,7 мм. Дано при всички новините са така добри. В началото бях много изплашена, а докторът ми каза “Лекарството е толкова добро, че направо топи микроаденома” И ето, че наистина е така.

Успех!

Последна редакция: пт, 03 фев 2023, 20:42 от PolinaP

# 232
  • Мнения: 448
И на мен ми откриха поликистозни яйчници и ме изпратиха при ендокринолог и ми изследваха пролактина. Беше поне 4 пъти над нормата 2000 и нещо. Не се плашете!  Според мен, няма как да е от стрес. Отидете при ендокринолог. Той ще ви каже какви допълнителни изследвания да си пуснете, а ако се наложи ще ви изпрати на ЯМР.

***относно микроаденома, не е толкова страшно, колкото звучи. И аз бях изплашена в началото като чух “диагнозата”, но ето какво стана наклатко при мен. ЯМР през 2021 - един макроаденом с неуточнени размери и втори с 2,4мм. След 8 месеца прием на лекарства, единият е изчезнал, а другият е станал 1,7 мм. Дано при всички новините са така добри. В началото бях много изплашена, а докторът ми каза “Лекарството е толкова добро, че направо топи микроаденома” И ето, че наистина е така.

Успех!
.   Много благодаря.Много се радвам,че всичко е наред 🙏🏻 А какви други изследвания Ви назначиха?На мен аг днес ми изписа достинекс по половин хапче веднъж в седмицата

# 233
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Как да не може да е от стрес? Нали този хормон се влияе точно от стреса и е супер чувствителен. Не случайно се лежи в абсолютен покой преди да се направи изследването.
Моят съвет е да направите консултация с ендокринолог и да се изследва още веднъж пролактина, защото е напълно възможно ако сте била притеснена,това да окаже влияние на резултата.
Не е толкова страшна диагноза,не се притеснявайте. Ако лекарите преценят,ще направите ЯМР. Моят аденом се оказа неактивен и не приемам нищо,само ще се следи на определени периоди.

# 234
  • Мнения: 448
Как да не може да е от стрес? Нали този хормон се влияе точно от стреса и е супер чувствителен. Не случайно се лежи в абсолютен покой преди да се направи изследването.
Моят съвет е да направите консултация с ендокринолог и да се изследва още веднъж пролактина, защото е напълно възможно ако сте била притеснена,това да окаже влияние на резултата.
Не е толкова страшна диагноза,не се притеснявайте. Ако лекарите преценят,ще направите ЯМР. Моят аденом се оказа неактивен и не приемам нищо,само ще се следи на определени периоди.
.         Много Ви благодаря,смятам в понеделник да повторя излседването🤗Бъдете здрава🤗

# 235
  • Мнения: 932
Как да не може да е от стрес? Нали този хормон се влияе точно от стреса и е супер чувствителен. Не случайно се лежи в абсолютен покой преди да се направи изследването.
Моят съвет е да направите консултация с ендокринолог и да се изследва още веднъж пролактина, защото е напълно възможно ако сте била притеснена,това да окаже влияние на резултата.
Не е толкова страшна диагноза,не се притеснявайте. Ако лекарите преценят,ще направите ЯМР. Моят аденом се оказа неактивен и не приемам нищо,само ще се следи на определени периоди.
Как се разбира, че е неактивен ?

# 236
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
При мен няколко поред изследвания на пролактина бяха в норма и след като минах ЯМР, компютърно изследване на очите (забравих точно как се казва)  и изследване на други хормони, които също бяха в норма, лекарите заключиха, че за момента е неактивен. Може би, ако пролактинът даде някакви отклонения, тогава ще се наложи прием на лекарства. Казаха ми на 6-7-8 месеца да следя хормоните и на 2 години ще правим ЯМР, за да видим дали расте.

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
Аз съм на привършване на лечението ..но оная вечер ходихме на Аватар. Стана ми лошо от 3д ефектите и очилата Confused Чак ми се гадеше...на др.ден още ми беше гадно. От време на време също имам сверовъртеж..сега, след тая случка. Незнам...дано е временно.

# 238
  • Мнения: 932
Аз съм на привършване на лечението ..но оная вечер ходихме на Аватар. Стана ми лошо от 3д ефектите и очилата Confused Чак ми се гадеше...на др.ден още ми беше гадно. От време на време също имам сверовъртеж..сега, след тая случка. Незнам...дано е временно.
Мислиш ли, че това е заради аденома?
На мен горе долу на десет дни или веднъж седмично се чувствам мн зле, става ми лошо, отпаднало, като започва още от през нощта, започвам да сънувам някакви странни сънища и да се стряскам на сън и то доста пъти през нощта, все едно нещо ми дъмлосва главата и на сутринта като стана съм парцал. Чудя се дали може да е свързано с аденома ?

# 239
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
Нямам идея...
При мен при посл.Ямр беше се свил, та все си мисля, че не е ...
В началото също нямах такива оплаквания.

Общи условия

Активация на акаунт