Висок Пролактин и аденом на хипофизата - 8

  • 28 883
  • 609
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 159
Някой да е спирал приема на Достинекс?
Аз съм го спирала за 2 месеца и пак го почнах. С аденом съм, който след 7 години се трансформира в киста. И понеже кистите са пасивни, пробвахме дали продължавам да отделям хормон. Е, явно не е съвсем трансофрмиран. Върви натам.
Съвета ми е да не предприемате на своя глава, а само кнтролирано от лекар - и с редовни изследвания на пролактина. Успех!

# 466
  • Пловдив
  • Мнения: 41 040
Няма на своя глава, ясно е...но уж трябваше постепенно да го спирам, ама на изследванията не е под 200 единици...
Ще пиша на доктора, че ми е притеснено..а уж се е свил.
Пак ли на Ямр видяхте, че е киста?

# 467
  • Мнения: 231
Някой да е спирал приема на Достинекс?

Аз го спрях от раз след положителния тест за бременност и от тогава не съм го пила, което е около 2 години от началото на бременността. Но аз и все още кърмя и пролактинът трябва да е висок, за да имам кърма.

# 468
  • Мнения: 159
Пак ли на Ямр видяхте, че е киста?

Да такова беше заключението в протокола - "с кистозна трансформация".

# 469
  • Пловдив
  • Мнения: 2 456
Аз го намалих до 1/4 на две седмици , но при контролно изследване почти удряше високата граница и отново минах на 1/2 на две седмици

# 470
  • Мнения: 505
И аз го спрях от раз и след като родих следящият ми ендокринолог препоръча да изследвам пролактина след 3 месеца и да видим как ще процедираме след това.

# 471
  • Пловдив
  • Мнения: 41 040
Аз сега съм на 1/2 на седмица...
Писах на доктора, да видим...яд ме е, че съм затрила номера на стажантката му, беше по-разговорлива...

# 472
  • Пловдив
  • Мнения: 2 456
Аз за Пловдив ходя при Артурова и съм доволна. Отговаря и на вайбър.

# 473
  • Пловдив
  • Мнения: 41 040
Аз за Пловдив ходя при Артурова и съм доволна. Отговаря и на вайбър.
млада ли е? Не съм я чувала...къде работи/преглежда?
И аз ще направя конс.с друг лекар.

# 474
  • Пловдив
  • Мнения: 2 456
В средата на 30, до 40. Преглежда в ДКЦ 1, в това в Тракия, както и в частен кабинет.

# 475
  • Мнения: 312
Момичета имате ли представа дали високия пролактин може да повлияе на резултатите на АМХ?

# 476
  • Пловдив
  • Мнения: 41 040
Не съм чувала за такава връзка, ама...при мен е факт, че АМХ беше нищожно малко Confused

# 477
  • Мнения: 312
Питам ,защото и при мен беше доста нисък когато открихме високия пролактин ,след това с хапчетата се повиши малко и сега пак е нисък преди започване отново на достинекс, дори цикъла ми намаля като дни и количество .....
Не съм чувала за такава връзка, ама...при мен е факт, че АМХ беше нищожно малко Confused

# 478
  • Мнения: 237
И аз не съм чувала за директна връзка, но пролактина може да повлияе на други хормони, което да има ефект върху АМХ. За АМХ можеш да пуснеш вит.Д, защото съм сигурна че влияе. Аз вдигнах от 1.1 на 1.6 само като борих дефицита на вит.Д

Момичета имате ли представа дали високия пролактин може да повлияе на резултатите на АМХ?

# 479
  • Мнения: 312
Витамин Д-то ми е даже над нормата с 30 единици и в момента ми спряха вигантола.
Иначе и аз мисля че има някаква връзка естествено косвена ,поради факта че пролактина влияе на другите хормони и съответно вече и на АМХ.
И аз не съм чувала за директна връзка, но пролактина може да повлияе на други хормони, което да има ефект върху АМХ. За АМХ можеш да пуснеш вит.Д, защото съм сигурна че влияе. Аз вдигнах от 1.1 на 1.6 само като борих дефицита на вит.Д

Момичета имате ли представа дали високия пролактин може да повлияе на резултатите на АМХ?

Общи условия

Активация на акаунт