Висок Пролактин и аденом на хипофизата - 8

  • 28 928
  • 609
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 63
Здравейте, момичета, наскоро ми откриха повишен пролактин и ще правя ЯМР след 2 седмици. Искам да попитам какво са ви казали лекарите за опити за забременяване и ЯМР? Нищо не спомена лекарката, която ме изпрати...

 Gery666,здравей.
Аз като съм правила ЯМР съм била вече заченала няколко дни преди това,без да зная и бях много притеснена. Гинеколога ми ме увери,че ЯМРто не е вредно. Реално си родих хубаво и здраво дете, а иначе и ние бяхме в опити и никой не ми е забранил.Даже е хубаво да го направите за да се знае има ли аденом и ако има да се вземат мерки,защото при мен за бременност и кърмене стана 5 мм по-голям.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 12:46 от Denyyy

# 571
  • Мнения: 483
Контрасното вещество изчезва много бързо от организма. Но все пак не е хубаво да се прилага по време на бременност. Иначе самото ЯМР няма кой знае какъв ефект. Хубаво е да се направи преди забременяване със сигурност.
Peony на мен ми казаха 6 месеца след раждането да проверя пролактина. Аз съм с аденом и ще правя ЯМР като минат тези 6 месеца, но преди това пролактинът си е висок от самата бременност и раждането. Особено ако ти е бил висок преди да забременееш.

# 572
  • Мнения: 387
Аз проверих пролактина 3 месеца след раждане след като ми спря кърмата и вече не кърмех, беше си нормален. Сега в юни имам час за ЯМР да видим какво става с аденома и да ми дадат дозата за достинекс. Надявам се да не е станал поголям. Преди да забренея беше 6мм.

# 573
  • Мнения: 505
Благодаря Ви момичета за бързите отговори! Ами аз започвам достинекс по 1 таблетка седмично и след 1 месец ще направя повторно изследване.

# 574
  • Мнения: 237
Момичета,

Всяка година ли ходите на ЯМР за да следите аденома? Аз не съм ходила от почти две години и вчера малко ме наплашиха, че можел да порасне заради инвитро стимулацията, през която преминахме Март и евентуално ни предстои една през Юли. Моят последно беше 4,5 мм и ми предписаха Достинекс половин таблетка на седмица, към кой аз се отнасям доста безхаберно - понякога го взимам и на две седмици.

Колко време не се приема Достинекс преди да се направи контролно изследване на пролактин и дали има нужда да се спре? Ямр може ли да се прави при опити за бебе, при положение, че се слага и контрастно вещество?

# 575
  • Мнения: 19
Здравейте, от това което на мен ми е известно:
Следене с ЯМР е добре да е веднъж в годината, или веднъж на 2 години
И мен са ме стимулирали за инсеминация и инвитро, нито ендокринолог нито специалисти репродуктивна медицина са споделяли опасение за нарастване
Около месец преди да почнем с опитите за бебе, смених достинекса с бромокриптин по предписание
Казано ми е да не правя ЯМР докато правим опити за бебе, или когато наближи моментът в който ще са минали 2 години и ще трябва пак да правя ЯМР и нямаме все още успех с бебеправенето, да направим ЯМРто когато е сигурно че няма бременност, и след това подновяваме опитите
В момента приемам бромокриптин всяка вечер, и не го спирам преди изследването сутрин.
Успех!🍀

Момичета,

Всяка година ли ходите на ЯМР за да следите аденома? Аз не съм ходила от почти две години и вчера малко ме наплашиха, че можел да порасне заради инвитро стимулацията, през която преминахме Март и евентуално ни предстои една през Юли. Моят последно беше 4,5 мм и ми предписаха Достинекс половин таблетка на седмица, към кой аз се отнасям доста безхаберно - понякога го взимам и на две седмици.

Колко време не се приема Достинекс преди да се направи контролно изследване на пролактин и дали има нужда да се спре? Ямр може ли да се прави при опити за бебе, при положение, че се слага и контрастно вещество?

# 576
  • Мнения: 63
Момичета, аз имам положителен тест за бременност и днес бях при следящият ме ендо. Иска да спра приема на достинекс, така постъпи и с първата ми бременност. Има ли сред вас такива които при бременност са спрели лечение,или повечето сте минали на бромокриптин? Благодаря предварително!

# 577
  • Мнения: 231
Момичета, аз имам положителен тест за бременност и днес бях при следящият ме ендо. Иска да спра приема на достинекс, така постъпи и с първата ми бременност. Има ли сред вас такива които при бременност са спрели лечение,или повечето сте минали на бромокриптин? Благодаря предварително!
Аз спрях лечението и не съм пила нищо от положителния тест чак до сега, момиченцето ми е на година и 5 месеца и още я кърмя.

# 578
  • Мнения: 63
Чудесно,много дълго време се кърмите,много ви се радвам. Много благодаря за коментара !!!

# 579
  • Мнения: 82
Denyyy, аз приемах достинекс преди да забременея и до края на бременоста , детето ми е на 2г. Не съм имала никакви проблеми. Като приема беше съобразен с гинеколог и ендокринолог и съм изследвала пролактина всеки месец. Много пъти съм питала лекарите за досктинекса, понеже в листовката има информация да не се пие изобщо. Лекарите ми бяха категорични, че е необходимо да приемам хапчето и че всичко ще е наред, но това е при мен! Лека бременност! И следвайте инструкциите на лекарите.

# 580
  • Пловдив
  • Мнения: 2 457
Аз също приемах достинекс, но при положителен тест спрях. В 10г.с.съм , не съм изследвала пролактин последните три месеца.

# 581
  • Мнения: 63
Много ви благодаря за информацията! Значи и двата варианта се срещат,някои лекари го спират,други изписват бромокриптин.

# 582
  • Мнения: 283
Аз съм от миналите на бромокриптин по време на бременност. След раждане веднага почнах Достинекс и не ми разрешиха да кърмя.

# 583
  • Мнения: 55
Здравейте,
Преди около месец си правих изследвания и излезе висок пролактин - 857. Назначиха ми терапия 1/2 таблетка Достинекс за 1 месец. Сега пролактина е 351, но ендокриноложката каза че е нужен ЯМР и се очуди защо не са ме пращали. Предния доктор каза, че не е чак толкова повишен чак за ЯМР. Вие какво мислите?

# 584
  • Пловдив
  • Мнения: 2 457
Моят пролактин беше 950 някъде, когато ме пратиха на ЯМР и си излезе аденом.
Според първата ендокриноложка нямало смисъл от изследването, защото най- вероятно ще си е аденом и какво като му имам размерите …
Отидох при друга, за да ме насочи и да пише в амб лист, че имам нужда (после мина през допълнителното ми застраховане и нищо не съм платила)
Моят съвет е да си направите ЯМР.

Общи условия

Активация на акаунт