Висок Пролактин и аденом на хипофизата - 8

  • 27 567
  • 575
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 57
Здравейте, момичета, наскоро ми откриха повишен пролактин и ще правя ЯМР след 2 седмици. Искам да попитам какво са ви казали лекарите за опити за забременяване и ЯМР? Нищо не спомена лекарката, която ме изпрати...

 Gery666,здравей.
Аз като съм правила ЯМР съм била вече заченала няколко дни преди това,без да зная и бях много притеснена. Гинеколога ми ме увери,че ЯМРто не е вредно. Реално си родих хубаво и здраво дете, а иначе и ние бяхме в опити и никой не ми е забранил.Даже е хубаво да го направите за да се знае има ли аденом и ако има да се вземат мерки,защото при мен за бременност и кърмене стана 5 мм по-голям.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 12:46 от Denyyy

# 571
  • Мнения: 472
Контрасното вещество изчезва много бързо от организма. Но все пак не е хубаво да се прилага по време на бременност. Иначе самото ЯМР няма кой знае какъв ефект. Хубаво е да се направи преди забременяване със сигурност.
Peony на мен ми казаха 6 месеца след раждането да проверя пролактина. Аз съм с аденом и ще правя ЯМР като минат тези 6 месеца, но преди това пролактинът си е висок от самата бременност и раждането. Особено ако ти е бил висок преди да забременееш.

# 572
  • Мнения: 386
Аз проверих пролактина 3 месеца след раждане след като ми спря кърмата и вече не кърмех, беше си нормален. Сега в юни имам час за ЯМР да видим какво става с аденома и да ми дадат дозата за достинекс. Надявам се да не е станал поголям. Преди да забренея беше 6мм.

# 573
  • Мнения: 502
Благодаря Ви момичета за бързите отговори! Ами аз започвам достинекс по 1 таблетка седмично и след 1 месец ще направя повторно изследване.

# 574
  • Мнения: 236
Момичета,

Всяка година ли ходите на ЯМР за да следите аденома? Аз не съм ходила от почти две години и вчера малко ме наплашиха, че можел да порасне заради инвитро стимулацията, през която преминахме Март и евентуално ни предстои една през Юли. Моят последно беше 4,5 мм и ми предписаха Достинекс половин таблетка на седмица, към кой аз се отнасям доста безхаберно - понякога го взимам и на две седмици.

Колко време не се приема Достинекс преди да се направи контролно изследване на пролактин и дали има нужда да се спре? Ямр може ли да се прави при опити за бебе, при положение, че се слага и контрастно вещество?

# 575
  • Мнения: 19
Здравейте, от това което на мен ми е известно:
Следене с ЯМР е добре да е веднъж в годината, или веднъж на 2 години
И мен са ме стимулирали за инсеминация и инвитро, нито ендокринолог нито специалисти репродуктивна медицина са споделяли опасение за нарастване
Около месец преди да почнем с опитите за бебе, смених достинекса с бромокриптин по предписание
Казано ми е да не правя ЯМР докато правим опити за бебе, или когато наближи моментът в който ще са минали 2 години и ще трябва пак да правя ЯМР и нямаме все още успех с бебеправенето, да направим ЯМРто когато е сигурно че няма бременност, и след това подновяваме опитите
В момента приемам бромокриптин всяка вечер, и не го спирам преди изследването сутрин.
Успех!🍀

Момичета,

Всяка година ли ходите на ЯМР за да следите аденома? Аз не съм ходила от почти две години и вчера малко ме наплашиха, че можел да порасне заради инвитро стимулацията, през която преминахме Март и евентуално ни предстои една през Юли. Моят последно беше 4,5 мм и ми предписаха Достинекс половин таблетка на седмица, към кой аз се отнасям доста безхаберно - понякога го взимам и на две седмици.

Колко време не се приема Достинекс преди да се направи контролно изследване на пролактин и дали има нужда да се спре? Ямр може ли да се прави при опити за бебе, при положение, че се слага и контрастно вещество?

Общи условия

Активация на акаунт