Вегетарианска тема - 15

  • 34 344
  • 767
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 5 246
Голяма палачинка.
Гювеч с тиквички, картофи, моркови, лук, домат, босилек, магданоз.

# 346
# 347
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Къри от праз, гъби и разни изостанали зеленчуци към басмати.
Супа аспержи
Чия пудинг с плодове
Тост сандвичи
Протеинов шоко крем, тип Нутела

# 348
  • София
  • Мнения: 5 246
Супа карфиол - поднасям,  който иска с крема сирене, (за мен нещо люто).
Салата (сложих 100 неща- салатно червено цвекло, розов домат, краставица, бял лук, суров небелен сусамов тахан, хрян, каламата, соев сос, червена чушка, чиа, настърган морков )
Пълнени чушки ( с киноа и булгур, морков лук и магданоз.)
Череши, ягоди, чай, боза, кефир.

# 349
  • Мнения: 2 668
Аспержите как правите? Все стават жилави. Беля само долната част на стеблото.

У дома пресни картофи и руска салата, боб яхния, черен ориз.

# 350
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
боб-супа; ориз със спанак, печени печурки със сирене и подправки

# 351
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Nivea, ако са стари са жилави.
Аз ги ям на крем-супа ( аспержи, картоф, сол след пюрирането и сметана) или на тиган запържени. Но аз ги взимам пресни, полетата около нас са само аспержи.
Обелките не ги хвърляй, ползвай ги за бульон. Аз ги варя, вадя и после слагам картофите и аспержите. Днес го ползвах за ориза.

Гъби и аспержи на тиган
Басмати ориз ( детето го боли корема и това си поиска)
Зелена салата с чери домати
Айоли

За утре съм решила шоко сладкиш, кьопоолу.
Друго не съм измислила още.

# 352
  • Мнения: 1 079
В нас последните дни:
Овесена каша с плодове и семена
Филии с фъстъчено масло и малиново желе
Овесени бухти
Салата стебла целина, нахут, маслини, пресен лук и домашна веган майонеза
Раджма масала (къри с червен боб)
Пълнозърнест плосък хляб
Супа от градински зелении - киселец, лапад, спанак, зелен лук
Качамак
Салата домати и краставици
Уок басмати ориз със зеленчуци (грах, морков, Бяла ряпа) и хрупкаво тофу
Бананов кекс - пълнозърнест, кокосова захар

И домашен пластилин месихме 😅

# 353
# 354
  • БГ
  • Мнения: 1 471
Здравейте,
имам 250гр. сурова соя. Как да процедирам с обработката ѝ, за да направя примерно соеви кюфтета? И какво бих могла да приготвя с нея. Благодаря предварително.

# 355
  • Русе
  • Мнения: 6 786
Имамбаялдъ

# 356
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
От последните дни: картофени кюфтета; спаначени кюфтета; таратор; ризото с гъби и пресен лук; печени зеленчуци; крем брюле; пудинг. Сега съм приготвила бутертесто да направя банички с яйца и сирене, както и със сладко. Ако излязат както очаквам, ще ги снимам.

Последна редакция: нд, 06 юни 2021, 08:30 от Baby*

# 357
  • София
  • Мнения: 5 007
Baby, знаеш ли откога и аз се каня да направя бутертесто и все не ми остава време. Домашното е несравнимо с купешкото, ако въобще може да се намери купешко с масло.

Салати правя, поради липса на желание за друго. Толерира се засега липсата на желание да готвя.

# 358
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 6 412
Здравейте,
имам 250гр. сурова соя. Как да процедирам с обработката ѝ, за да направя примерно соеви кюфтета? И какво бих могла да приготвя с нея. Благодаря предварително.
или я правиш на кълнове, или като фасул,т.е. киснеш и вариш. Не съм правила соеви кюфтета. Но питай Гугъл:hugs:

# 359
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
този сайте прави снимките ужасни - като изпрани са! А в действителност са с чудесен оранжав цвят, и сладкото е от череши - много хубав тъмно винен цвят е! И преди съм забелязала - направо са ужасни!

Днес пак направих таратор и ще има поне до Сряда.

Общи условия

Активация на акаунт