Мили мънички ръчички нижат с букви огърлички.

  • 7 661
  • 168
  •   1
Отговори
# 15
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Verdad, а не е ли по-удобно да я запишеш в по-късната група по английски - на нас ни дадоха 2 варианта - от 14ч. и от 17,30ч. ?

# 16
  • София
  • Мнения: 223
Здравейте и от нас!Успешна и спокойна/доколкото е възможно това/ учебна седмичка!  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 342
Записвам се, за да мога да следя и тази тема. При нас - нищо ново и интересно, но пък все още не съм погледнала днешните тетрадки - може пък в тях да ме очакват изненади  smile3538

# 18
  • София
  • Мнения: 171
Дъщеря ми започна да успява да напише домашното в занималнята, но за сметка на качеството! Rolling Eyes Явно трябва да търсим някакъв баланс между красивите ченгелчета и времето за което ги пише Tired

# 19
  • Мнения: 11 315
Привет на мамите на нижещите букви ръчички.
Заглавието е супер.
Ние два дни ще почиваме, че утре е националния празник на Германия.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
rainbow, има три изхода:

1. Казваш му, че от утре тръгвам сам и точка. /Метода на моите родители  Sad/

2. Настъпваш малко по малко. Първия ден не влизаш с него в сграда, или го водиш до оградата само или... Единия ден пък се връща само, а го водиш до там. Някак на малки крачки да става. Или пък му даваш телефон да ти се обади като стигне до училище. Изобщо някаква "залъгалка", която да му даде увереност.

3. Чакаш да стане готов сам. Без да го насилваш.

Аз определено бих искала да постъпвам като в 2, но в случаите, когато трябва да взема решение постъпвам по 3.  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 11 607
Лелелелеле, чак сега като влязох тук се сетих,че днес имаме родителска среща! А щях да забравя! Утре ще ви пиша как е минала! А от вчера първокласничката ходи на балет! Ох с училището нямам проблем - ходи с батко си и ми е от голяма помощ,че Вили и Райчето са в едно училище!

# 22
  • София
  • Мнения: 285
Здравейте и от нас!
Да ви питам-само моята дъщеря ли не разказва как е минал денят й? Питам я-а тя-нищо интересно, не си спомням. И така е било почти винаги. Миналата година ходи на Алианс за първа година-по същия начин-с ченгел трябва да й вадя думите от устата ooooh!

# 23
  • Мнения: 1 258
Някой беше написал по-горе,че мобилните телефони в училище са забранени.Знае ли някой къде точно може да се намери тази забрана?Генерална ли е или всяко училище само приема допустимо ли е или не?

# 24
  • Мнения: 11 315
Някой беше написал по-горе,че мобилните телефони в училище са забранени.Знае ли някой къде точно може да се намери тази забрана?Генерална ли е или всяко училище само приема допустимо ли е или не?


Аз писах, но става дума за Германия.
Не знам в България дали има нещо подобно

# 25
  • Мнения: 1 937
Trislon, може би съществува такава, но по-скоро касаеща вътрешният ред в училище.
Единият вариант е страницата на МОН, ако има нещо трябва да е там. Другият - госпожата!
Ралица разполага с телефон от онези на МТел, детските, с възможност за избиране на 5 номера.
Днес, например ми звънна, за да се оплаче, че съм забравила да й сложа вода, а госпожата не разрешава да се купува нищо, защото по-големите може да ги блъснат и да им вземат парите. Тя и без това пари няма! Телефонът в клас се изключва. Така ги е помолила учителката и това повече не е коментирано.

Днес Ралица ми каза, че са се запознали с госпожата, която ще им помага, когато са разстроени. Цитирам дословно. Даде ми и пример - ако се скарам с приятели или ми е тъжно...
Значи има училищен психолог и той им се е представил.
Това е добре. Зъболекар, логопед или др. не ги е посещавал, обаче.

sisy, споделянето не винаги е спонтанно, но си мисля, че зависи и от нас да ги провокираме по подходящия начин. Точно сега!

gargamela, не живеем в Пловдив. Вечерният курс много отежнява ситуацията.
Днес нямаше проблем. Запознах се с Каспър в детския център и мисля, че намерих добър вариант където детето да почине и да поиграе...
Сега пък се притеснявам за самите уроци по английски. Взехме учебниците - ами сложни са, да му се не види...
Много даже.
Ентусиазмът обаче е непоклатим. Не върви аз да се откажа... Simple Smile

# 26
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Да, сега се сетих, че става въпрос за детския център в МОЛ-а, мислех, че така се казва онзи до Втора Каменица и ми се струваше далече. Моята щерка е голяма фенка на този център, но й се отваря парашута не повече от веднъж на 2-3 месеца, а покрай училището, сигурно и по-рядко ще я огрява.

# 27
  • Мнения: 1 258
Момичета,знаете ли кога и колко дни точно е малката ваканция за първолаците през ноември?

# 28
  • Мнения: 1 937
Да, три! Има я в първата тема - 9-12 беше, мисля! Поглеждам и ще редактирам!

Редактирам, т.е., добавям ги и тук. Сверени са с официално обявените в сайта на МОН.

Ваканции:

само за първи клас 09.11.2006 г. – 12.11.2006 г. вкл.
Коледна 23.12.2006 г. – 07.01.2007 г. вкл.
Срочна 08.02.2007 г. – 11.02.2007 г. вкл.
Пролетна 01.04.2007 г. – 09.04.2007 г. вкл.

Неучебни дни:
01.11.2006 г. - Ден на народните будители
25.05.2007 г. - Неучебен ден по случай Деня на славянската писменост

# 29
  • Мнения: 76
Здравейте и от мен!Успешна нова седмица на всички! newsm10 Ние днес проляхме и първите сълзи.  SobПо математика  са решавали задачи с 1 и 2 и Емка каза, че не ги разбирала и се разплака.Успокоих я, но най- лошото е че аз не виждам какво му е трудното на задачите, за да й ги обясня, така че тя да ме разбере.  newsm78 Иначе е много отговорна и сама иска да се упражнява.Не им е лесно на горките първолачета, ама между нас да си остане! smile3520

Общи условия

Активация на акаунт