Мнения за името Момчил

  • 4 392
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 993
Аз съм свикнала с него, имах съученик, а и на една приятелка детето така се казва.
Съвсем нормално име, според мен.

# 16
  • Мнения: 2 961
Не ми харесва .

# 17
  • Мнения: 6 764
Позабравено име тези дни, имам съученик с това име, свързвам го с него и асоциацията е добра. Беше добър като дете, сега е успял възрастен, не живее в Бг и го наричат Мо.
Иначе чисто като звучене на мен винаги ми е звучало като Борил, което сега е доста на мода като име. Може би ако някоя моделка си кръсти детето Момчил, името ще си върне популярността 🙂

# 18
  • Мнения: 177
Нашият кум се казва Момчил,никога не сме му казвали с цялото име. Всеки го знае като Мимо

# 19
  • Мнения: 3 730
Не ми харесва.Определено има по-хубави имена с буквата М.

# 20
  • Мнения: 5 386
На моя познат съкратено му викат Момо. Трябваше ми време да осмисля това галено име. Сякаш доста по-различно е звученето на небрежното Момо в сравнение с твърдото Момчил.

Благодаря на отговорилите до момента, "сверих си часовника"- както се казва.

# 21
  • Мнения: 1 367
Гласувах с последната опция - името ми звучи нормално, но не е сред любимите ми. Познавам двама зрели мъже с това име. В началния курс пък имах учителка с фамилията Момчева.

# 22
  • Мнения: 149
Момчил е стабилно и мъжествено име, традиционно за географските ни ширини. Не знам защо хората са гласували за старо и неприемливо, тъй като всичките ни имена са стари, а Момчил е точно на място. Неприемливо е, както се спомена в коментарите, Иглесиас, ако културната среда има значение.
Друго - защо толкова се напрягате на галените имена, тъй като всички наши мъжки имена имат галени имена, които са плачевни.. Димитър - Митко, Георги - Жоро/Жорка, Тодор - Тошо/е, Манол - Манчо и т.н. 
Ако ще го кръщавате на войводата, то вече бих посъветвал за друго име, тъй като Момчил Войвода е византиец и води войни срещу българите, и далеч не е този герой, който ни се описва. Воюва срещу турците, защото просто предава съюза си с тях за лична изгода. Също и героя от филма/книга "време разделно", като описаните събития също нямат нищо общо с действителността.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 977
На мен ми харесва много Момчил, друго с М, което харесвам е Милан.
Останалите с М, за които се сещам по-малко ми харесват.

# 24
  • София
  • Мнения: 8 646
Много харесвам името, бих си кръстила и мое дете с него. 
Звучи мъжествено, някак романтично.

# 25
  • Мнения: 5 386
Аурелия, няма да кръщавам, вече го споменах два пъти, този е третият.

# 26
  • Мнения: 3 922
Аурелия, няма да кръщавам, вече го споменах два пъти, този е третият.
Тогава каква е идеята на темата? Защо е интересът към това име?

# 27
  • Мнения: 5 386
Greene, стр. 1, пост 12 дава отговор.

# 28
  • Мнения: 312
Гласувах за първата опция. Звучи приемливо, нито остаряло, нито модерно. Не е лошо името, има хубаво значение. На мен лично не ми харесва и не бих ги използвала за своето дете.

# 29
  • Мнения: 1 124
Мисля, че авторката не е публикувала темата в точния раздел. След като не е за бебе/дете, какво прави темата в Имена за бебета?!
Останах с впечатление, че се интересува от името отнесено към възрастен човек, ами не е коректно да е тук, че и да прави забележки на списващите.

Общи условия

Активация на акаунт