02-08.10 Дано слънчевото време донесе и слънце в сърцата

  • 9 425
  • 233
  •   1
Отговори
# 60
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Валенце, виж да опиташ със студени чайчета / защото топли не ги обичат/, например дори лайка



А и за всички със звук, това го видях в друга тема и ви го пускам
http://www.vbox7.com/play:c53d231b

# 61
  • Мнения: 212
А и за всички със звук, това го видях в друга тема и ви го пускам
http://www.vbox7.com/play:c53d231b

Красота !!! Искам на живоооо ...

# 62
  • Мнения: 4 586
     Имах предвид децата от детско психиатрично отделение на болница "Св Екатерина" във Варна. Те си имат достатъчно играчки. Една швейцарска фондация им ги предоставя, също и пастели, игри, има много книжки. Някой ден ще ви напиша 1 дълъг постинг как децата от домовете за деца, лишени от родителски грижи попадат там. Само че нищо не мога да докажа. Гарга на гарга око не вади. Още не съм виждал лекар да свидетелства за лекарска грешка на друг лекар. Някой ден ще ви напиша и как тече животът в едно диспансерно психиатрично отделение за възрастни. Някой ден.
     По въпроса за запека - и на нас е проблем. Стигали сме до 7 денонощия. Напоследък даваме чай от майчин лист. Ще пробам с овесени ядки.

# 63
  • Мнения: 534
[
 . Ще пробам с овесени ядки.
Може с пълнозърнест ръжен хляб,т.е.ограничаваш до минимум изделията от фино бяло брашно.

# 64
  • Мнения: 4 586
   Гери, от де таквиз екстри в Делиормана. И вие ли имате такъв проблем. Като пробахме диета без глутен и казеин - 2 пъти седмичо в един магазин носеха от друг град подходящ хляб. За оризови хлебчета- няма никъде. Гери, ти да не си миеш мерцедеса на Дунава? Нефтеното петно стигна до Козлодуй.

# 65
  • Мнения: 2 543
А и за всички със звук, това го видях в друга тема и ви го пускам
http://www.vbox7.com/play:c53d231b

Красота !!! Искам на живоооо ...


Това са фонтаните на хотел Bellagio в Лас Вегас. Още по-красиви са нощем, когато са осветени. Ето ви още едно клипче: http://www.ukexpert.co.uk/photopost/showphoto.php?photo=4857

# 66
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Wolf , оризовите хлебчета се правят от смлян на брашно в кафемелачката ориз. Ронливи са и като изстинат не са вкусни. Не съм правила но доста почетох

# 67
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Благодаря на всички за съветите   bouquet Напълно сте прави, трябвало да се преборим първо със запека. Оказа се, че имал тежка форма на запек, а аз глупачката мислех, че му е минало вече и нещата са се нормализирали... де такъв късмет  Sad
Гастроентероложката се оказа невероятно свестен човек, отдавна не бях попадала на такъв лекар, обясни всичко подробно, лошото е, че се съмнява да няма някаква аномалия в червото, да има стеснение някъде, тогава трябва операция - само това ни липсва... Първо ще опитаме разни разхлабващи - някакво лекарство един месец, парафин и свещички едновременно  Confused и пак диета, а аз я бях спряла, щото ми се стори, че малкият се е възстановил... И ако сега е тежка форма, когато нито коремчето му е подуто и твърдо, нито изпражненията са като камък, преди направо е било ужасно зле, как ли се е мъчило милото и не може да си каже  Cry
Гери, мерси за идеите за калиевия перманганат, само с това не бяхме промивали, а то наистина действа антисептично, ще пробваме, че тия рани са страшни...
Валенце, идете на гастроентеролог, може Буби да е с лениви черва, при Яни това е една от вероятностите, а дали е запек ... и аз си мислех, че при него нещата са се оправили, защото коремчето не е твърдо, но съм се лъгала явно...
А иначе хранителна диета е стандартна - повече плодове и зеленчуци с целулоза, Яни не яде сурови, но можело и след топлинна обработка, всякакви листни зеленчуци, да се избягват стандартните запичащи - сухи храни, моркови, ориз, банани и т.н. жената ми каза една каша за закуска, много добре действала : 1с.л пшеничени трици; 1с.л. овесени ядки; 1 с.л. смлени орехи; стафиди и мед - това трябва да го ядем по веднъж на ден, сутрин или следобяд, ама хич не ми е ясно как ще стане номерът, моят какъвто е капризен и злояд  Crazy

Аидичка, стана ми смешно за прощрапулника как малката си е хванала слушалката, а не парите  Laughing, аз по същия начин на Яни му бях наредила: пари, дебитна карта и злато  Crazy - с финанси да се занимава, но той ги подмина с абсолютно пренебрежение и хвана компютърната мишка, не им е писано явно банкери да стават  Laughing

# 68
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Wolf не е нужно да пишеш за диспансерите - просто да се прочете "ПОлет над кукувиче гнездо" или да се гледа филма

Относно запека - сливи, круши, кивита помагат. Също грах и зелен боб - странно но го пише в книга за глредане на деца. Дуфалак става и за деца! А защо не питате и за шоколадче "Конфорт"? От личен опит - половинка те оправя за 12ч! НО не повече, че едно цяло направо ти разказва играта!

НАНДИ, нещата така както вървят не е на добре - ти го знаеш. Само да кажа, че таткото ви може и да не е такъв какъвто се показва - той ти прави на пук - "ти искаш дететето-  гледай си го!". Затова така се държи. Това също не е правилно, но много хора на негово място биха постъпили като него.... Не знам - може да ме оплюете, но ще ви кажа едно - нямаме право да съдим някой в неговото положение - дори и ние самите да имаме дете с тежки здрав. проблеми като Мими и да си го гледаме - пак нямаме право да съдим човек за личния му избор. В смисъл - не го одобрявам! мисля си - но само си мисля - че не бих била като него... но в действителност не знам какво бих направила... И да не е прав - мисля си, че има право на избор. Не знам - някак хем няма право, хем - би трябвало да има... Оф и аз се обърках - майната му на този скапан живот където на човек му се налагат такива тежки избори и изпитания...
Нанди, ще ти напиша нещо дето сигорно го знаеш - идва време да поговорите и да видиш дали той ще приеме детето или не... или ще бъде с него или не. Но гледай това да стане преди да го намразиш - защото тогава дори да иска да е с вас - може ти да не го искаш... затова не бягай от този въпрос, а се подготви... защото времето назрява!

# 69
  • Мнения: 534
   Гери, от де таквиз екстри в Делиормана. .
Имам предвид хляба"златна Добруджа"тостер -едва ли от фирмата са пропуснали Разград.А магарцедеса пие вода на Дунав,но при Лом;мерцедеса си мия на Лева ,а мечтите ми са при равната,златна Добруджа. Joy

# 70
  • Мнения: 1 193
Весела и приятна седмица на всички.Още малко остана от хубавото време нека му се порадваме.

# 71
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Към разхлабващите да добавя сладко от рози, става и за малки деца.

# 72
  • Мнения: 2 543
Петя, наистина много добре действа пълнозърнест хляб, вместо бял. Не знам, обаче как ще накараш Яни да го яде. Има пълнозърнести сухари. Ако Яни обича попара, може да ги ползваш вместо обкновените и така ще си осигуриш едно ядене на ден. Има и пълнозърнест корн флейкс, този, който се казва "Фитнес" на Нестле. Ако го забъркаш с мляко и мед, може и някакъв плод, току виж Яни го харесал. Другото е Мюсли, което пак се хапва с мляко и мед. Все пак добре е да провериш, преди да купиш някое от тези неща, дали не съдържа пшеничено брашно, макар и в малки количества. Успех!  bouquet

# 73
  • София
  • Мнения: 9 878
  Към разхлабващите да добавя сладко от рози, става и за малки деца.
Бим-бам,а къде си виждала такова сладко?
А за пълнозърнестия хляб...какво да кажа,аз пробвах да взимам,обаче имам чувството,че хляба е някак оцветен-примерно правя попара и чая става черен от хляба.
Аз днес пробвах да дам киви на гладно преди закуска-и тази вечер Mr. Green имаше доста добър ефект Peace.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 333
Валенце и при нас имаше известен успех с кивито-само в началото и после като привикна с него не й действаше. Затова редувам с круши, водата от овесените ядки, сини сливи и една каша на Блевит за запек(от нея давам в краен случай защото има много протеин, а за нас е противопоказен) но ефекта е мигновен така да се каже Simple Smile Ползваме и едо хомеопатично лекарство изписано й от един китайски дофтор - за съжаление н емога д ави го цитирам, защото надписа е на китайски. НО мога да ви дам адрес къде преглежда
Сладко от рози едно време правеха баба и дядо- от маслодайни рози отглеждани в градината, накисваха ги по някакъв специален начин и правеха сок и сладко... при мен имаше страшно полезно действие защото съм с хориничен запек от бебе-но те милите вече са много възрастни и не могат да го приготвят. Когато си отидем в Русе ще ги питам специално за рецептата.

Айдичка, браво на малката госпожица за избора на прощапулника- да ви е жива и здрава и да стане добра лекарка, която да лекува със сърце и много желание!!!

Общи условия

Активация на акаунт