02-08.10 Дано слънчевото време донесе и слънце в сърцата

  • 9 427
  • 233
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 543
Дават нашата Дора в "Искрено и лично" по БТВ. Ако искате, гледайте.

# 91
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Да се отчета и аз - снощи снимах малкия пакостник, как гледа Ну, погоди и се весели от сърце.

http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=381&AlbumId=69222

# 92
  • Мнения: 2 543
Файърбърд, сетих се за вас покрай темата на Мая за интегрирането на 3 деца. Говорили ли сте вече с нея за това?

П.С. Насето е чуден, ама ти си го знаеш! Hug

# 93
  • София
  • Мнения: 9 881
Валенцето, и голямата ми дъщеря е така, и чичо й и баба й.... може би си е нормално за някои хора. Ако неврохирурга е имал в предвид, че напъването ще й се отрази зле, а такова всъщност няма, тогава няма защо да се тревожиш толкова.

Любознателна,всъщност неврохирурга ми каза за това,че детето трябва да се изхожда редовно има-няма три години след операцията.Явно е считал,че аз трябва да си го знам това,само дето не съм лекар и някои неща не ги знам.Всъщност така и не разбрах д(защо е така-дали защото не трябва да се напъва или пък не трябва да и се пълни корема ,за да не се запуши клапата.Но на следващия контролен преглед ще го разпитам подробно.
Иначе моята майка е със същия проблем,нейната майка също-дали пък не е нещо наследствено newsm78.

# 94
  • Мнения: 434
За запека:
1. Игло-терапевтката на Ивета - Зоя Горанова ми е казала, че редовното изпразване на червата показва добре функциониращ организъм и при малките деца най-хубаво е два пъти дневно.
2. Опитай със масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка 10-20 кръга няколко пъти на ден. Коремни преси и други упражнения, които укрепват мускулите на корема и причиняват натиск върху него -наклони. Това разбира се ако лекарят му разреши. За възрастните с този проблем физическите упражнения са много ефективни. Аз като се прибера от работа докато се занимавам с Ивета карам майка ми (60години) да ги прави и има резултат.

Габи нека срещата без деца е от понеделник до четвъртък вечер.

към участниците от Варна - Къде във Варна има басейн , в който може да плува дете на 4,5 години с майка си? Моя приятелка, която живее във Шкорпиловци ще ви бъде много благодарна.

# 95
  • Мнения: 2 242
Чух, че има такова място където дори нашият ерген (1г 5 мес) може да плува, но още не съм го открил. Ако някой знае нека каже. А ако аз чуя нещо ще пиша.

# 96
  • Мнения: 4 586
   Ама как се запекохме на тая тема!
   Това с коремните преси и масажа ми хареса. Имам един крям против слънчеви изгаряния в хладилника - тъкмо ще го изцъркам за масажи. То се е видяло, че скоро в Шкорпиловци скоро няма да отида.

# 97
  • Мнения: 434
Защо държиш крема в хладилника?
 И аз май скоро няма да отида там (Шкорпиловци). Най-рано за коледните празници и посрещането на новата година.
Сега трябва да се преструвам че ми е супер хубаво да:
7,00 ставам рано и правя кафе, ако ми остане време се привеждам в много приличен вид
7,45 събуждам Ивета и бързо я обличам и повтарям бързо, бърза на бабчето
8,00 таксито ни чака и потегляме от Люлин до Красна поляна
8,30 Ивета започва гимнастика и други занимания ат продължавам към офиса, в който работя
9,15-20 на работа съм и съм закъсняла 15-20 минути. Започвам с проектите, чертежите и другите 18 документа, които се изготвят за да се лицензира един кабинет с рентгенов  апарат.
16,30 официалният край на работният ми ден
17,30-18,30 прибрала съм се в къщи и "Иви"  от два часа е казала на баба си че "Мама всеки момент ще се прибере от работа"
18,30-... Венцислав - бащата и "Голямата любов" на Иви се прибира от работа.

И още скоро започваме ремонт на банята и ще е хаос, защото Венци ще я прави сам в съботите, неделите и вечер.
След това започваме ремонт на другото ни жилище  и ще се преместваме от Люлин в Центъра - ще ми е по-удобно за работа и по-близо до болницата в Красна поляна (т.е. ще пестя от парите за такси) и Венци ще ходи на работа с колело.

# 98
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Масажа се прави без крем Wink
Дано помогнат пресите , но моята кака правеше по 150 на ден по едно време, но изхождането й не се повлия от това.

firebird
, много ти е чаровен юнака, особено усмихнат Simple Smile

# 99
  • Мнения: 3 537
Ние пак се разболяваме. Confused
Сутринта кашляше,но я заведох на ясла.Обаче утре сигурно ще сме в къщи.

# 100
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ПИЕР!
Да е здрав, щастлив, обичан и голям късметлия!



Искричка, много да те радва баткото, да те слуша и да ти е голяма гордост!
Весел празник!

# 101
  • Мнения: 3 537
Искричке,честито ти рожденник! Hug
Да ти е жив и здрав!  bouquet

# 102
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
krasi76 виж кво е писала тони - забележи колко пъти е нормално да боледува детето...
Toni :
оказва се, че обичайните настинки се причиняват от над 200 вида вирусчета
разбира се, някои (да не кажа повечето по мое лично мнение) от тях детето може изобщо да не срещне в живота си
с едно боледуване се придобива имунитет само към един вирус
счита се за нормално дете, което не посещава ясли/ДГ да боледува 4-5 пъти годишно
а такова посещаващо детско заведение е обичайно да боледува до 12 пъти в годината (което реално е всеки месец)
честото боледуване обикновено продължава първия сезон в яслата/градината, след което боледуванията чувствително се разреждат
за болест се счита температурата, хрема и кашлица (без Т) продължаващи над 2 седмици и ако детето дори без Т се държи като болно - отпаднало, не играе, предпочита да лежи...
хремата при вирусните заболявания прераства от прозрачна в жълтеникави или зеленикави секрети
не се препоръчват никакви капки без лекарско предписания
децата боледуват повече през зимата, защото от отоплението в стаите лигавицата в нослето се изсушава и е по податлива на вируси (бел.ред. - извод - спете без парно и на студено )
как да лекуваме детето при настинка - много течности, морска вода в нослето (без да се прекалява, за да не се изсуши прекалено лигавицата) и антиперитици при нужда
как да предпазим детето то настинки - правилно хранене (много плодове, сокове и зеленчуци), правилно обличане, разходки и игри навън ежедневно, подходящ прием на течности и добър баланс между физическа активност и сън
за имуностимулатори никъде нищо не се споменаваше, аз лично ги недолюбвам по-скоро...


Та е нормално да се боледува - виж друго е, че на нас родителите не ни се иска да боледуват малчовците

# 103
  • Мнения: 3 537
Много интересна информация. GrinningМерси! Hug
Всъщност тя само кашля за сега.Днес и купих проспан.Хрема и темп. няма,хапва си и е весела,но лошо спи.

# 104
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  А пък ние сме с поредната алергична реакция... отново не знам какво я провокира  Confused Киха през една минута, от носа тече воднист секрет, очите се надуха, абе, типичните ни алергични изцепки. Почнах Кларитин-а и вит.С и очаквам утре да се успокои. Но си го мъчи детето явно, защото е голям кривондел + растящ заден кътник = екстри отвсякъде  Sad

Общи условия

Активация на акаунт