Избор на столче за кола - 4

  • 62 082
  • 836
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 16 871
Аз не разбрах кое му се чупи лесно. Ако визираш крачето на базата, не би следвало ако е монтирано както трябва. Трябва да се спазват обаче указанията. Щом има високи оценки от краш тест, не искам да си помислям, че едно дете/въртене или нещо подобно би му видяло сметката.

# 46
  • Мнения: 5 365
Предполагам се визира механизмът за въртене на сточето. Че при постоянно и ежедневно въртене от странична позиция за качване и после нагласяне напред/назад се разваля.

Museto, предполагам, ако много се притесняваш, може да поставяш детето в столчето без да го въртиш излишно.
Моят син засега е малък (9.5кг) и смятам директно да го слагам и връзввам.

# 47
  • Мнения: 378
Аз го въртя по 30 пъти на ден, вече 7 месеца, нищо му няма.

# 48
  • Мнения: X
Здравейте, можете ли да изкажете мнение/плюсове/минуси за Cybex Solution S Fix. Виждам, че има и същия стол наименуван като S i-Fix. Някой знае ли какво показва i, и 2-те са с изофикс, така че очевидно не е това, но на пръв поглед не откривам разлика. Също ако може да ме насочите и къде в София може да се види на живо? Благодаря!

# 49
  • София
  • Мнения: 5 443
Здравейте, можете ли да изкажете мнение/плюсове/минуси за Cybex Solution S Fix. Виждам, че има и същия стол наименуван като S i-Fix. Някой знае ли какво показва i, и 2-те са с изофикс, така че очевидно не е това, но на пръв поглед не откривам разлика. Също ако може да ме насочите и къде в София може да се види на живо? Благодаря!
Преди няколко месеца взехме въпросното столче от Rayatoys и сме доволни от избора си.Детето се чувства комфортно при пътуване и стола е с хубава оценка в Краш тестовете,които са му проведени.
Сега ще купуваме и летния сет (тапицерия),реално наистина нямам забележки,ако нещо конкретно ви интересува,питайте.
Единствено ако взимате от Rayatoys,гледайте да не ви пробутат мострата.

# 50
  • Мнения: 5 365
Cybex Pallas S i Fix  е столче с предна възглавницаи е за деца от 9 месеца до 12 години.
Cybex Solution доколкото знам е за по-големи деца и няма предпазна възглавница. При него обезопасяването е директно с колана на колата.
Ако ви трябва за по-малко дете се насочете към Pallas S i Fix. Simple Smile

# 51
  • Мнения: X
Bubble, благодаря! Ами основно ме интересува доколко е ергономичен наистина, краш тестовете и аз ги гледах, че са добри. Лесно ли се слага детето и лесно ли се закрепва с колан? Клюма ли главата много? Понеже ще ни е и първо столче по посока на движението (досега се возеше обратно), не знам за какво още да гледам - примерно има ли достатъчно място за краката, сигурно има де, просто досега все сме били наобратно и не знам как е по посока на движението. Самият стол обемист ли е, т.е. заема ли много място в колата? Детето как се чувства в него? За тапицерията какво имате предвид, има специални калъфи за модела ли? Съжалявам за многото въпроси Blush

Rocket, благодаря, да синът ми е на 3.5 г. почти. Предпазна възглавници не съм сигурна дали искаме. Четох, че някои деца така и не свикват с нея и не съм сигурна дали детето ще я възприеме, а колкото по-голямо става пък съвсем. Какво е предимството на тази възглавница, двойна защита ли е, т.е. колан + възглавница?

# 52
  • София
  • Мнения: 5 443
На 3.5 е голям за възглавница.
Преди това бяхме с Бритакс,което си имаше функция сън и честно казано в началото се усети известен дискомфорт при детето от това,че не можеше да се облегне както си е свикнал,но в последствие си намери мястото да си спи.Просто няма стол в тази категория,който да предлага комфортна и безопасна едновременно позиция за сън.Иначе главата си ляга назад и не пада напред.
Стола не заема много място,стола е монтиран в  SW и като цяло колата си е широчка.
Има лятна тапицерия за столчето,купува се допълнително и по желание.
Ще ви изпратя няколко снимчици на лично,да видите реално как седи/спи детето ,той е към 117 см в момента.Ползваме го от около 3 месеца този стол.

# 53
  • Мнения: X
Благодаря, Bubble, писах ти на лично. Приемам и още коментари, ако някой има какво да сподели Simple Smile

# 54
  • Мнения: 5 365
Almond, ако е на 3.5 не сте за Pallas S i Fix.
Там възглавницата е единствената защита от 9 месеца до 4 годинки. Няма предпазни колани, както при стандартните столчета. Simple Smile

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Просто няма стол в тази категория,който да предлага комфортна и безопасна едновременно позиция за сън.
Интересно ми е това къде сте го прочели?
Има столове които са достатъчно безопасни, дори повече от цитираните, които разполагат с позиция за сън, е не позиция като на столчетата от по - малките групи, но с допълнителни такива.

Rocket, благодаря, да синът ми е на 3.5 г. почти. Предпазна възглавници не съм сигурна дали искаме. Четох, че някои деца така и не свикват с нея и не съм сигурна дали детето ще я възприеме, а колкото по-голямо става пък съвсем. Какво е предимството на тази възглавница, двойна защита ли е, т.е. колан + възглавница?

По - важно е какъв е ръста на детето.
За деца над 100 см. са подходящи столчетата за коли от 100-150 см./15-36 кг.
При тях обезопасяването е с колана на автомобила.
За деца под този ръст е задължително столчетата за кола да са с 5 точкови колани или щит (възглавница).
Ако теглото на детето е над определеното за стола максимално тегло, също се търси вариант, съответно 9-36 кг. или 15-36 кг.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 443
Просто няма стол в тази категория,който да предлага комфортна и безопасна едновременно позиция за сън.
Интересно ми е това къде сте го прочели?
Има столове които са достатъчно безопасни, дори повече от цитираните, които разполагат с позиция за сън, е не позиция като на столчетата от по - малките групи, но с допълнителни такива.


Аз сравнявам с тези от по-малките възрастови групи.
Може ли да ги видим въпросните столчета кои са.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Просто няма стол в тази категория,който да предлага комфортна и безопасна едновременно позиция за сън.
Интересно ми е това къде сте го прочели?
Има столове които са достатъчно безопасни, дори повече от цитираните, които разполагат с позиция за сън, е не позиция като на столчетата от по - малките групи, но с допълнителни такива.


Аз сравнявам с тези от по-малките възрастови групи.
Може ли да ги видим въпросните столчета кои са.

Как по - точно ги сравнявате, защото да се сравняват несравними неща е ........?
От това което сте написали излиза, че от горните групи сред тези които имат позиция за почивка няма безопасна седалка.
След като ги сравнихте, какво излезе, няма безопасна по принцип или само тези които имат позиция не са безопасни?
Що не спрете да пишете глупости?
Тестовите организации и самите продукти не случайно са разделени по групи, не е случайно, че при тестовете се ползват различни по големина кукли, не е случайно и това, че при най - големите е използва автомобилния колан, а при по - малките собствени колани.

# 58
  • София
  • Мнения: 5 443


Как по - точно ги сравнявате, защото да се сравняват несравними неща е ........?
От това което сте написали излиза, че от горните групи сред тези които имат позиция за почивка няма безопасна седалка.
След като ги сравнихте, какво излезе, няма безопасна по принцип или само тези които имат позиция не са безопасни?
Що не спрете да пишете глупости?
Тестовите организации и самите продукти не случайно са разделени по групи, не е случайно, че при тестовете се ползват различни по големина кукли, не е случайно и това, че при най - големите е използва автомобилния колан, а при по - малките собствени колани.
Рошко,говоря за стол от категория 15-36!Не знам защо ми го обясняваш това с групите,като обсъждаме само тази категория в момента.Сравнявам ги, че няма (или поне не съм видяла) толкова легнал стол от тази категория,както от предната,кое не е ясно?
Аз и стол с пет точков колан си търсех 15-36,ама и такъв не намерих.
Искам да видя вариантите с функция сън,за които говориш ,но ме интересува категория 15-36.И не наклон на главата ,а позиция сън!!!

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Рошко,говоря за стол от категория 15-36!Не знам защо ми го обясняваш това с групите,като обсъждаме само тази категория в момента.Сравнявам ги, че няма (или поне не съм видяла) толкова легнал стол от тази категория,както от предната,кое не е ясно?
Аз и стол с пет точков колан си търсех 15-36,ама и такъв не намерих.
Искам да видя вариантите с функция сън,за които говориш ,но ме интересува категория 15-36.И не наклон на главата ,а позиция сън!!!

Обясненията ми за коланите са свързани с това, че не е правилно да се сравняват столове от различни групи, предназначени за деца различни по - възраст, височина и килограми.

Може да проверите резултатите на тестовете на
Besafe iZi Up X3
Besafe iZi Flex Fix
и двата стола имат опция за регулиране на наклона, както писах по - горе не е като на столовете от по - малки групи, но все пак има.
И не говоря за наклон на главата, с тази функция разполагат само Cybex и тя според мен е доста безсмислена, тъй като когато врата и мускулатурата се отпусне, няма кой да държи главата назад,

Просто няма стол в тази категория,който да предлага комфортна и безопасна едновременно позиция за сън.
От написаното от вас ставя ясно само, че столовете от група 15-36 кг./100-150 см. които имат позиция за почивка не са безопасни, което не е истина
Просто няма стол в тази категория,който да предлага комфортна и безопасна едновременно позиция за сън.

След това казахте, че ги сравнявате с по - малките
Аз сравнявам с тези от по-малките възрастови групи.

Общи условия

Активация на акаунт