Избор на столче за кола - 4

  • 62 656
  • 836
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 438
В тази тема няма да намерите препоръки за такъв стол. Лорели са некачествени и нетествани. А дори най-великия стол да е, то 0-36 е ужасен избор, защото няма как един стол да е добър и за бебе и за 12 годишно дете....

# 76
  • Мнения: 285
Здравейте,кое столче бихте ми препоръчали между Чиполино Тракс 0-25 и Мони премиум хибрид 0-36

# 77
  • Мнения: 16 874
Няма да намерите препоръка за нито един от двата, те дори не знам участват ли в краш тестове и имат ли някакви оценки. Прочетете поста над вашия на Ваня.

# 78
  • Мнения: 1 758
Здравейте! Постарах се да прочета колкото се може  повече информация , но искам все пак да попитам. Предстои ни купуване на кошче за новородено.Спрях се cybex атон 5.От прочетеното разбирам , че такъв тип кошници се ползват много кратко време.В темата срещнах мнения , че този мдоел на cybex не е много удобен и леко се обърках.. Може ли все пак да ми дадете адекватен съвет как да постъпя и какво да купим ?

# 79
  • Мнения: 5 080
И на нас тепърва ни предстои да избираме кош за новородено . Бяхме харесали Cosatto Столче за кола All in All Rotate, 0+/1/2/3 , ама според последните постове не е добре такъв вариант. Сега съм се спряла на  Gr. 0+/1 Spin 360 Joie , но може да ми препоръчате и някой от моделите на Cybex или пък друга марка . Не сме определили бюджет , но ми се ще да се вместим до около 600лв.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 477
Здравейте! Постарах се да прочета колкото се може  повече информация , но искам все пак да попитам. Предстои ни купуване на кошче за новородено.Спрях се cybex атон 5.От прочетеното разбирам , че такъв тип кошници се ползват много кратко време.В темата срещнах мнения , че този мдоел на cybex не е много удобен и леко се обърках.. Може ли все пак да ми дадете адекватен съвет как да постъпя и какво да купим ?

Повечето столчета за кола от тази група са до 75 см. или до към година.
За това колко са удобни, може да намерите най - различни мнения. Повечето не почиват на каквито и да е основателни доводи, а само на собствените представи на коментиращия, относно удобството..
Най - важното е да са БЕЗОПАСНИ, това им е основното предназначение, за това се правят и тестове от самите компании, правят се и независими тестове и т.н.

# 81
  • Мнения: 54
В края на Септември чакаме и нашето бебче.В момента сме на вълна избор на столче за кола.Колебаем се между Рекаро и Сайбекс и не можем да решим със съпруга микое е по-добре да вземем.И двете имат добри оценки от тестовете и се препоръчват,на външен вид и двете ни допадат.Рекарото ни привлича,че има нещо като кошница и се чудим дали няма да е по-удобно за новородено дете,макар,че и сайбекса го дават като подходящо за новородено с използването на подложка.

Става въпрос за RECARO ZERO.1 Elite и Cybex Sirona S i-Size

# 82
  • Мнения: 5 387
Здравейте! Постарах се да прочета колкото се може  повече информация , но искам все пак да попитам. Предстои ни купуване на кошче за новородено.Спрях се cybex атон 5.От прочетеното разбирам , че такъв тип кошници се ползват много кратко време.В темата срещнах мнения , че този мдоел на cybex не е много удобен и леко се обърках.. Може ли все пак да ми дадете адекватен съвет как да постъпя и какво да купим ?

Ние бяхме със Cybex Aton 5 и няма да те лъжа, че кошчето не се използва дълго. Дават го до 18 месеца ако помня правилно, но за мен не е удобно за над годинка.
Съдя по синът ми, който даже не е едро бебе. На 11 месеца е 73см и 9.5кг.
Ако търсите нещо за по-дълга употреба евентуално гледайте столчето за 0-18кг., или от раждането до 4 годинки някъде.
Нашият Cybex Sirona е такъв и пристигна с приставка за новородено. Колко е удобна не мога да кажа, защото не сме я използвали. Simple Smile

# 83
  • Мнения: 16 874
Наистина,  кошниците не се палзват особено мног. Малкият ми син е на 6м и е 72см. Скоро ще отива и той в сироната, а на бати ще купуваме ново столче.

# 84
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте,
Изчетох последните 2 теми и се ориентирах в избор на столче. Имам следния въпрос - дали линка по-долу е от официалния вносител на Britax за България (питам заради гаранцията) и защо Dualfix 2r при тях е 750лв, а в другите магазини е с поне 200лв отгоре?

https://britax-roemer.bg/produkt/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA% … -dualfix%C2%B2-r/

Примерно ВисВиталис:
https://visvitalisbg.com/product/britax-romer-stol-za-kola-dualf … -18-kg-storm-grey

Има ли разлика между столчета от двата линка?

# 85
  • Мнения: 3 124
Ние бяхме със Сайбекс атон 5 за дъщеря ми, никакъв проблем, вози се от ден 1 до малко преди 1г, обича да се вози, доволни бяхме, на 1г бе 11.500, 79см.После сменихме с Бритакс Ромекс Дуалфикс2 R,много сме доволни.

# 86
  • Мнения: 3 792
По принцип Дуалфикс има различни модели. Вис виталис не са посочили кой е моделът. Ако е Dualfix I size затова е по-скъп. Dualfix R е по-евтин, защото няма този "сертификат", което не го прави по-лош стол. Момчетата от официалното представителство (първият линк) са много любезни, ще ви монтират стола в колата да видите как седи, може да сложите детето вътре. Препоръчвам ги горещо.

# 87
# 88
  • София
  • Мнения: 70
По принцип Дуалфикс има различни модели. Вис виталис не са посочили кой е моделът. Ако е Dualfix I size затова е по-скъп. Dualfix R е по-евтин, защото няма този "сертификат", което не го прави по-лош стол. Момчетата от официалното представителство (първият линк) са много любезни, ще ви монтират стола в колата да видите как седи, може да сложите детето вътре. Препоръчвам ги горещо.

Благодаря.

Ще се радвам и РОШКО да се включи каква е разликата между столчета. Да допълня детето е на 1г. 76-78см, 9660гр.

https://www.roshko.bg/car-seats/grupa-0-i-1-0-18-kg/britax-stolc … ualfix-ocean-blue

# 89
  • Мнения: 5 387

Провери дали столчето е минавало Crash Test някакъв.
Ако не е, едва ли някой ще го препоръча.
Какъв ви е бюджетът, маскималният, който може да се позволите?

Общи условия

Активация на акаунт