Избор на столче за кола - 4

  • 62 573
  • 836
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 16 872
Ама то само от началото на тази страница да прочете Звездичка, и ще разбере, че:
В тази тема няма да намерите препоръки за такъв стол. Лорели са некачествени и нетествани. А дори най-великия стол да е, то 0-36 е ужасен избор, защото няма как един стол да е добър и за бебе и за 12 годишно дете....
Където Лорели, там и Кика Бу. И категорията не е ок.
Ама трябва четене....

# 91
  • Мнения: 854
Спряла съм се на столче за кола Britax Romer Dualfix M i-size. Както една потребителка по - нагоре беше споменала, намирам го на различни цени и се чудя от къде идва голямата разлика.

https://dundio.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0/%D1%81% … acturers%5B111%5D

https://britax-roemer.bg/produkt/dualfix-m-i-size/

Харесва ми много и BeSafe iZi Turn i-size, но ме притеснява, че все още няма краш тест. То друг модел на BeSafe с опция 360 няма, нали?

# 92
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Харесва ми много и BeSafe iZi Turn i-size, но ме притеснява, че все още няма краш тест. То друг модел на BeSafe с опция 360 няма, нали?

iZi Turn i-size все още не е тестван, тъй като все още не е бил избран от независимите тестови организации за тестове, но ..... докато същия се ползва обратно на движението, неговите резултати биха били като на iZi Twist i - Size.
Реално iZi Twist i - Size и iZi Turn i-size са един и същи стол, но първия е с опция да бъде и в двете посоки и се върти на 360 градуса, докато втория е предвиден да се ползва САМО обратно на движението и за това се върти САМО на 180 градуса.

Това, което е уникално при двата модела е възможността да изравнява наклона на седящата част на автомобилната седалка, защото когато наклона на седящата част е по - голям (както при повечето автомобили) столчето следвйки наклона на сдалката (който се пада обратен) седи по - изправено и позицията за почивка не е оптимална.

# 93
  • София
  • Мнения: 70
Харесва ми много и BeSafe iZi Turn i-size, но ме притеснява, че все още няма краш тест. То друг модел на BeSafe с опция 360 няма, нали?

iZi Turn i-size все още не е тестван, тъй като все още не е бил избран от независимите тестови организации за тестове, но ..... докато същия се ползва обратно на движението, неговите резултати биха били като на iZi Twist i - Size.
Реално iZi Twist i - Size и iZi Turn i-size са един и същи стол, но първия е с опция да бъде и в двете посоки и се върти на 360 градуса, докато втория е предвиден да се ползва САМО обратно на движението и за това се върти САМО на 180 градуса.

Това, което е уникално при двата модела е възможността да изравнява наклона на седящата част на автомобилната седалка, защото когато наклона на седящата част е по - голям (както при повечето автомобили) столчето следвйки наклона на сдалката (който се пада обратен) седи по - изправено и позицията за почивка не е оптимална.

РОШКО на това клипче има нещо подобно и за Britax Dualfix M i-size. Не знам дали е същото. Погледни 50сек.
https://youtu.be/v_zuLyOPbcw

kitty_
И аз съм в голямо чудене защо е тази разлика в цените. Ходих до ВисВиталис и консултантът ми сподели, че внасят Britax от Гърция, т.е. не през хората от https://britax-roemer.bg
И не мога да разбера защо?!
Май всеки магазин ги вкарва от някоя друга държава, от която сам си реши.

Последна редакция: чт, 20 май 2021, 00:18 от chocolate_for_breakfast

# 94
  • Варна
  • Мнения: 1 475

РОШКО на това клипче има нещо подобно и за Britax Dualfix M i-size. Не знам дали е същото. Погледни 50сек.
https://youtu.be/v_zuLyOPbcw


Това не променя наклона на седящата част, по - скоро се регулира за да пасне по - добре на облегалката.

Имам предвид това:

# 95
  • София
  • Мнения: 70
РОШКО наистина този модел на Be safe е страхотен. Ако ми трябваше за новородено до 4г. сигурно бих се насочила към него.

kitty_ виж какъв отговор получих по мейла на въпроса откъде да закупя оригинален Britax в България.

Thank you for your enquiry and your interest in our products.

For confirmation please contact our distribution partner in Greece who also covers Bulgaria.

Peramax SA
2nd & 17th street,
VIOPA Ano Liosia - GR13341
Phone +30 210 24 86 891
info@peramax.gr
www.peramax.gr
 
I hope this helps.

Kind regards
Paul 
Customer Service Team
Britax Römer Child Safety EMEA
Britax Excelsior Ltd
1 Churchill Way West
Andover SP10 3UW
United Kingdom
+44 (0)1264 386034

service.uk@britax.com
www.britax-roemer.com

# 96
  • Варна
  • Мнения: 1 475
РОШКО наистина този модел на Be safe е страхотен. Ако ми трябваше за новородено до 4г. сигурно бих се насочила към него.

Само за информация
Този стол е в същата група като Dualfix.
Има варианти от раждането и такива за след 61 см.

# 97
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 266
Здравейте, може ли мнение за този стол?
Скрит текст:

# 98
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Здравейте, може ли мнение за този стол?
Скрит текст:

Не знам дали си давате сметка какво означава 0-36 кг.
Означава, че този стол за кола ще бъде ползван приблизително 12 години.
За този период, вероятно ще си смените колата 1 или 2 пъти.
Пластмасата му ще е загубила еластичността си, останалите материали също ще са амортизирани.
За периода от 12 год., средствата за обезопасяване вероятно ще са претърпяли сериозно развитие и ще осигуряват по - висока безопасност, от тези в момента, докато този "леген" ще е драстично по - зле от колкото в момента на покупката му.

Производителя "испански" и е аналог на "българското" Лорели.
Мястото на кавичките не е сгрешено. Wink

# 99
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 266
То е ясно, че няма да се ползва 12г, след 4-5 г минаваме на подложка. Просто ми се иска стол, който да е удобен за спане и да се ползва обратно на движението.
Тогава какво ще кажете за Cybex Pallas- Fix?

# 100
  • Мнения: 16 872
Вики, последните страници много обсъждахме Сайбекса има и лични впечатления от употреба.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 1 475
То е ясно, че няма да се ползва 12г, след 4-5 г минаваме на подложка. Просто ми се иска стол, който да е удобен за спане и да се ползва обратно на движението.
Тогава какво ще кажете за Cybex Pallas- Fix?

След 4-5 г. на подожка пак не е добре, ако търсите безопасност.
Така наречените подложки нямат странична защита, за главата, раменете, в повечето случаи не могат да коригират височината на колана правилно.


За мен най - добрия вариант е да се мине най  - малко през 2 стола за кола, до 18 кг. (до 105 см.) и след това 15 - 36 кг. (100-150 см.).
Ако се цели безопасност, минимум до 2.5 години обратно на движението, ако може повече, още по - добре.
Разбира се всичко зависи от възрастта на детето, неговото тегло и височина.

# 102
  • Мнения: 5 385
Pallas Fix, доколкото ми е известно, нямат опция за возене обратно на движението. Те са по посока нс движениети и при тях обезопасяването е с възлгавница/щит.
Sirona е серията им за обратно возене.

# 103
  • Мнения: 758
Бихте ли ме насочили как да определя кога да сменя стола? До къде трябва да стига главата спрямо страниците или друг знак? Детето ми е на 3г и 4м, високо е 100см и тежи 14,7кг. В момента ползваме стол 9-18кг, но мисля че трябва скоро да го сменим. Може ли препоръка за столче в следващата категория, което е подходящо и за кола без и със изофикс? Едната ни кола е без изофикс. Благодаря предварително!

# 104
  • Мнения: 1 002
И аз вече се обърках от толкова много модели и цени на столчета.Проблема е ,че нашата кола няма Isofix.Бюджетът ни е до коли 400лв.Бихте ли ми препоръчали някакъв модел?Бебочко е  7,200кг на 6м.

Общи условия

Активация на акаунт