Избор на столче за кола - 4

  • 62 362
  • 836
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 379
Ние утре чакаме да дойде Cybex Sironа S i Size и по-натам ще дам отзиви.
Надявам се, че няма да имаме проблем с Isofix функцията, защото в интернет видях, че на няколко места са се оплакали, за не добро укрепване. Предимно обаче са от Америка тези коментари и не знам дали няма някаква особеност при техните коли, която не се съчетава с европейския Isofix.

# 61
  • София
  • Мнения: 5 456
Ние утре чакаме да дойде Cybex Sironа S i Size и по-натам ще дам отзиви.
Надявам се, че няма да имаме проблем с Isofix функцията, защото в интернет видях, че на няколко места са се оплакали, за не добро укрепване. Предимно обаче са от Америка тези коментари и не знам дали няма някаква особеност при техните коли, която не се съчетава с европейския Isofix.
Можете да проверите тук:
https://cybex-online.com/de-de/car-seats/solutionm/more-info/1#CarCompatibility

# 62
  • Мнения: 5 379
Bubble, проверих в сайта на Cybex и уж са съвместими. Но докато не го сложим и не видя реално как е, ми е леко притеснено. Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 5 456
Bubble, проверих в сайта на Cybex и уж са съвместими. Но докато не го сложим и не видя реално как е, ми е леко притеснено. Simple Smile
Не мисля че ще имате проблем 🙂

# 64
  • Мнения: X
Аз взех столче на сайбекс, като уж доказана марка и гаранция за все пак преминати тестове за безопасност. Според инструкциите на производителя, може да се ползва от 9 кг (прибл. 9ти месец). Столчето е със възглавницата отпред, която се маха при по-големи деца. Няма вариант за монтиране обратно на движението.

Сега какво излиза, че до 3 или 4 годишна възраст да не го ползвам ли? Или на всеки две години да сменям? Абсурд.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 456
Аз взех столче на сайбекс, като уж доказана марка и гаранция за все пак преминати тестове за безопасност. Според инструкциите на производителя, може да се ползва от 9 кг (прибл. 9ти месец). Столчето е със възглавницата отпред, която се маха при по-големи деца. Няма вариант за монтиране обратно на движението.

Сега какво излиза, че до 3 или 4 годишна възраст да не го ползвам ли? Или на всеки две години да сменям? Абсурд.
След достигане на 105 см на детето махате възглавницата и го закопчавате с колана на колата и може да си го ползва още доста време 🙂

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Аз взех столче на сайбекс, като уж доказана марка и гаранция за все пак преминати тестове за безопасност. Според инструкциите на производителя, може да се ползва от 9 кг (прибл. 9ти месец). Столчето е със възглавницата отпред, която се маха при по-големи деца. Няма вариант за монтиране обратно на движението.

Сега какво излиза, че до 3 или 4 годишна възраст да не го ползвам ли? Или на всеки две години да сменям? Абсурд.

По стария стандарт ECE44/04 децата могат да се поставят в посока на движението след 9 кг.
При новия стандарт R129 i-Size това е предвидено да става след 15 месечна възраст.
Според Американската педиатрична асоциация, с оглед на безопасността, децата трябва да бъдат возени обратно на движението, най - малко до 2.5 години, ако е възможно повече.

Вашия стол отговаря на стария стандарт, за това е изписано, че може да се ползва от 9 месеца.
Ако търсите максимална безопасност обаче, трябва да запазите детето обратно на движението възможно най- дълго.
При покупката е трявало да съобразите, че столчето което купувате е само в посока на движението.

# 67
  • Мнения: X
Аз взех столче на сайбекс, като уж доказана марка и гаранция за все пак преминати тестове за безопасност. Според инструкциите на производителя, може да се ползва от 9 кг (прибл. 9ти месец). Столчето е със възглавницата отпред, която се маха при по-големи деца. Няма вариант за монтиране обратно на движението.

Сега какво излиза, че до 3 или 4 годишна възраст да не го ползвам ли? Или на всеки две години да сменям? Абсурд.
След достигане на 105 см на детето махате възглавницата и го закопчавате с колана на колата и може да си го ползва още доста време 🙂

Да, просто някъде по-горе беше постнат линк с информация, че едва след 2 3 годишна възраст (маже да се лъжа за възрастта , но със сигурност не от 9 месеца ) може да се вози детето в посока на движението.

И аз пак съм в колебания дали направих правилния избор, за съжаление срокът ми за връщане изтече.

# 68
  • Мнения: 5 379
Аз взех столче на сайбекс, като уж доказана марка и гаранция за все пак преминати тестове за безопасност. Според инструкциите на производителя, може да се ползва от 9 кг (прибл. 9ти месец). Столчето е със възглавницата отпред, която се маха при по-големи деца. Няма вариант за монтиране обратно на движението.

Сега какво излиза, че до 3 или 4 годишна възраст да не го ползвам ли? Или на всеки две години да сменям? Абсурд.

Ако е купен скоро и не е ползван, може да пробваш да го смениш.
Ние в момента сме в такава процедура и се надавам да мине гладко.
Сменяме  Cybex с възглавница (сигурно подобен на вишия) със Cybex обратен на движението.

# 69
  • Мнения: 120
Ние утре чакаме да дойде Cybex Sironа S i Size и по-натам ще дам отзиви.
Надявам се, че няма да имаме проблем с Isofix функцията, защото в интернет видях, че на няколко места са се оплакали, за не добро укрепване. Предимно обаче са от Америка тези коментари и не знам дали няма някаква особеност при техните коли, която не се съчетава с европейския Isofix.
Rocket ,ще споделиш ли защо предпочете да закупиш cybex sirona s isize, преди М2, Z моделите.
Благодаря ти

# 70
  • Мнения: 2 354
Здравейте. Оглеждам се за ново столче за кола. Сегашното ни е Britax first class, което избрах, благодарение на тази тема.
Синът ми е на 3.5 г, 19 кг, 105 см.
Ще ми се да е нещо бюджетно пак, но сигурно, затова гледам пак към Britax.
Засега съм се спряла на Evolva 1-2-3

# 71
  • Мнения: 4 375
Рошко, изглежда малкото дете е пораснало без да разбера и лятото трябва да купим стол в последната категория, т.е. до 36 кг. Сега е обратно на движението в BeSafe и подглавника е на последното ниво. Детето е 100 см, да кажем че до 104 поне ще го избута в този стол и за следващия ми се иска стол с леко полегнало положение и онази опорна точка между краката. BeSafe  ли е единствения такъв стол или има и други? Аз видях и един Бритакс, но той май няма наклон, не съм сигурна в това. BeSafe IZI flex fix наистина ли пасва на дете 100-104 см? Голямото дете е в Пег перего и на 104 см и беше висок подглавника все още, а уж трябваше да пасва и за това питам.

# 72
  • Мнения: 5 379
Museto, сега чак видях, че си ме питала.
Ами обясниха ми, че S моделите на Cybex са най-новите им и съвпадат с последните стандарти и изисквания.
Иначе, от 2 дена сме със Sirona и определено ми допада повече от Pallas. По подходяща е за сън и сякаш и на детенцето ми е по-удобно в нея.
Сега се чудя дали да взимам SensorSafe, защото аз още дълго ще се возя отзад и не знам дали ще но е нужен, при условие, че аз постоянно го наблюдавам.

ПС: Иначе да кажа, че съм много доволна от Ohoboho. Замениха ни столчетата без проблем, а и само те бяха пуснали промоция за Великден. Столчето ни излезна 690лв. Simple Smile

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Рошко, изглежда малкото дете е пораснало без да разбера и лятото трябва да купим стол в последната категория, т.е. до 36 кг. Сега е обратно на движението в BeSafe и подглавника е на последното ниво. Детето е 100 см, да кажем че до 104 поне ще го избута в този стол и за следващия ми се иска стол с леко полегнало положение и онази опорна точка между краката. BeSafe  ли е единствения такъв стол или има и други? Аз видях и един Бритакс, но той май няма наклон, не съм сигурна в това. BeSafe IZI flex fix наистина ли пасва на дете 100-104 см? Голямото дете е в Пег перего и на 104 см и беше висок подглавника все още, а уж трябваше да пасва и за това питам.

Съвсем точно сте се ориентирали.
Варианта на Britax няма допълнително положение за почивка, само се съобразява с наклона на автомобилната седалка.
При него третата точка между крачетата не се закопчава, а е само на кука, докато при BeSafe iZi Flex Fix тази допълнителна точка е с магнитна закопчалка.
Ако децата са 2, може би интересна възможност при BeSafe iZi Flex Fix е възможността да се отдели страничната защита от вътрешната страна на автомобила, за да се осигури допълнително място между двете седалки.
До колкото ми е известно BeSafe iZi Flex Fix с допълнителна точка между крачетата и допълнителна възможност за регулиране на наклона.
Пасва точно на деца с ръст над 100 см. Satisfied

# 74
  • Мнения: 782
Здравейте. В търсене сме на столче за кола. Допаднаха ни моделите на Lorelli Roto и Chipolino Турнео. Търсим столчето да е подходящо за бебе на 6м и сме се спрели на вариант 0-36. С бюджет до около 300лв сме и предпочитаме изофикс  базата да е включена. Имате ли впечатления за някой от избраните модели, както и ако имате други предложения. За сега клоним към Лорели.

Общи условия

Активация на акаунт