Захранване - въпроси и отговори - тема 10

  • 37 411
  • 761
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 124
Всяка седмица давах различен вид.Не съм гледала кое след кое.Всеки вид за мен се въвежда отделно.
Извара давам с плод и елда или киноа.
След 10ти мес или 1г. може и жълтък и месо, така знам.

# 76
  • Мнения: 15 356
Аз дадох сьомга и скумрия и приключих с рибата,броих я за въведена.
Извара и аз с плодове и елда,особено тази от лидъл,която е кремообразна е супер.

# 77
  • Мнения: X
Здравейте. Не знам дали питането ми е за тази тема. Може ли да се дава адаптирано мляко 2 след десетия месец. Дъщеря ми е на 10 и половина и чак сега разбрах, че млякото 3 е след десетия месец.

# 78
  • Мнения: 7 715
Здравейте. Не знам дали питането ми е за тази тема. Може ли да се дава адаптирано мляко 2 след десетия месец. Дъщеря ми е на 10 и половина и чак сега разбрах, че млякото 3 е след десетия месец.
как го разбра това?
какво мляко даваш?
2 е след 6ти месец, а 3 след годинка

# 79
  • Мнения: X
Здравейте. Не знам дали питането ми е за тази тема. Може ли да се дава адаптирано мляко 2 след десетия месец. Дъщеря ми е на 10 и половина и чак сега разбрах, че млякото 3 е след десетия месец.
как го разбра това?
какво мляко даваш?
2 е след 6ти месец, а 3 след годинка

Случайно видях снимка на Лактана 3 И пише, че  е след 10 месец. Затова се запитах, имало някаква плодова смес вътре.

# 80
  • Мнения: 3 763
Аз давах 2-ри номер до 1г и 4м,защото от нашето АМ 3-ка в България няма.Беше на Нан Органик.

# 81
  • Мнения: 770
Да ви попитам има ли майки, които не успяват да се вместят в препоръчителните часове за хранене? При нас все не се получава да създам някакъв режим. Често заспива преди обяд и се буди чак към 14:00. В такива дни се чудя дали изобщо да давам обяд или да прескоча? Другото е, че като цяло яде по няколко лъжички до 50-60 грама най-много, а останалото е кърма. За 7 месечно става въпрос. Надявам се да няма апетит заради никнене на зъби, но то и това да е как ще се храним докато порасне като на нея има да й израстат още много зъби?

# 82
  • Мнения: 15 356
Аз не гоня час,по принцип яде на около четири часа,но се е случвало и по-голяма пауза.Бих дала обяда аз.

# 83
  • Мнения: 5 440
Да ви попитам има ли майки, които не успяват да се вместят в препоръчителните часове за хранене? При нас все не се получава да създам някакъв режим. Често заспива преди обяд и се буди чак към 14:00. В такива дни се чудя дали изобщо да давам обяд или да прескоча? Другото е, че като цяло яде по няколко лъжички до 50-60 грама най-много, а останалото е кърма. За 7 месечно става въпрос. Надявам се да няма апетит заради никнене на зъби, но то и това да е как ще се храним докато порасне като на нея има да й израстат още много зъби?

Как са часовете на хранене горе-долу?
Кога става и кога ляга детенцето?

# 84
  • Мнения: 11 210
Да ви попитам има ли майки, които не успяват да се вместят в препоръчителните часове за хранене?
Препоръчителни са, а не задължителни. 50-60 грама не е толкова зле за седеммесечно на кърма.

# 85
  • Мнения: 770
Как са часовете на хранене горе-долу?
Кога става и кога ляга детенцето?
Сутрин става между 5:30 и 7:30 часа, като тогава давам кърма. После следва към 10-10:30 часа. После обядът ми се получава между 12 и 14 часа. СЗ предлагам от няколко дни към 17-18 ч и после имам още две кърмения към 21 и 23 часа. Вечер заспива някъде между последните две хранения.

# 86
  • Мнения: 46 587
Да ви попитам има ли майки, които не успяват да се вместят в препоръчителните часове за хранене? При нас все не се получава да създам някакъв режим. Често заспива преди обяд и се буди чак към 14:00. В такива дни се чудя дали изобщо да давам обяд или да прескоча? Другото е, че като цяло яде по няколко лъжички до 50-60 грама най-много, а останалото е кърма. За 7 месечно става въпрос. Надявам се да няма апетит заради никнене на зъби, но то и това да е как ще се храним докато порасне като на нея има да й израстат още много зъби?
Моята дъщеря сама си направи режима. Лягаше в 12-1 ч. през нощта и ставаше в 12-1 на обяд, като в 6 и 9 ч. се будеше за мляко. Обядваше около 30 мин. след ставане, без значение колко е часът.
За 7 м. е 50-60 г + кърма/АМ си е съвсем ок Simple Smile

# 87
  • Мнения: 770
Благодаря, момичета! Окуражихте ме! Принципно се водя най-много по препоръките на д-р Владимирова, а според нея трябва да се замести хранене на тази възраст, иначе рискува дефицити.

# 88
  • София
  • Мнения: 3 531
Може ли да ми препоръчате някакви безглутенови бисквити, които да ползвам за СЗ? Или някаква рецепта? На 5+++ е.
Сега въведох елда, днес почвам оризова каша. Плодове не са въведени още. Първо ще са пуешкото и пилешкото.

# 89
  • Мнения: 5 440
Shanan4e, че нормални са ви часовете за хранене.
Давай си обяда към 14, щом тогава се пада.
Синът ми побякога също обядва по-късно, ако се е успал или дневния му сън е съвпаднал с обедното ядене. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт