Априлски мами 2021 - тема 4

  • 35 332
  • 649
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 386
Здравей, на 3/04, момиченце. Благодаря 🤗

mosca.marina Кога ти е термина? (погледнах, но те няма отбелязана) Simple Smile

Можете ли да ми кажете ориентировъчна цена на услугите им + самото раждане и престой в болницата? Може и на лично да не срамим тук.

Скрит текст:
Да, присъствието на бащата в родилна зала е позволено (на прегледи и консултации - не). Мисля че само те (и евентуално Свети Лазар) допускат бащата в момента и може да види бебето преди изписването.
Чух че от Зебра позволяват присъствието на бащата по време на раждането. Имате ли информация?

jalapeno, аз ще раждам в МБАЛ Света София с д-р Мазнейкова и акушерките от Зебра. Blush

# 16
  • Мнения: 297
Stanislava92, за фраксипарина не се притеснявай, ако тръгне преждевременно раждане. Най-важното е да се предупреди израждащия екип. Те си имат начини. Мисля, че бият някаква инжекция превантивно.
И аз от два дена съм с доста контракции, стягания и болки в корема и кръста и също съм се филмирала. Нека вече раждалите мами да кажат нормално ли е за края на 8 месец и 9 месец след това.

# 17
  • Мнения: 58
Момичета, извинявайте, ако някоя от вас я няма в списъка с термини. Може и да сте го споменавали в предишните теми и аз да съм пропуснала, моля пишете ми на ЛС или тук в темата за термин или пол, ако липсват, и ще ги добавя. Уж се опитвам да следя, но.. Бъдете здрави! 🙏🍀

# 18
  • Мнения: 47
Момичета, някой да имал този проблем - от няколко дни ми се е прищипал седалищен нерв или може би се е възпалил от дясната страна леко, дори не знам каква е разликата, не ми се е случвало до сега. Боли ме  - реално не мога нормално да стъпя на десен крак, куцам. Писах на лекарката, каза че често се случва на бременни и нищо не може да се направи. Ако много боли да пия ношпа или спазмалгон....дали ще мине скоро или чак след раждане?

# 19
  • Мнения: 58
Момичета, някой да имал този проблем - от няколко дни ми се е прищипал седалищен нерв или може би се е възпалил от дясната страна леко, дори не знам каква е разликата, не ми се е случвало до сега. Боли ме  - реално не мога нормално да стъпя на десен крак, куцам. Писах на лекарката, каза че често се случва на бременни и нищо не може да се направи. Ако много боли да пия ношпа или спазмалгон....дали ще мине скоро или чак след раждане?


Аз бях така преди месец-месец и нещо, не можех да ходя. Казаха ми да пия парацетамол. Не знам дали той помогна, но след два дни ми мина. Ужасно е. Наистина не може да се направи нищо, тъй като и самото бебе може би те притиска на определено място. Почивай си повече и разтривай мястото леко, при мен помогна за временно облекчение студен компрес. Дано се оправиш по-бързо!

# 20
  • Мнения: 372
Монче, милата - и аз доста бих се изнервила в подобна ситуация. Предполагам, че от АГ болницата все пак знаят какво могат да предпишат на бременна жена в последните месеци. Ако си се насочила към естествено раждане, е хубаво да се изчисти инфекцията, за да протече всичко по-спокойно. Simple Smile

Stanislava92, аз съм на фракси/клексан и в понеделник говорих с АГ, при който ще раждам. Каза, че няма никакъв проблем, когато и  да съм сложила медикамента.Той има 24ч действие, но най-силен е ефектът първите 12 часа. Само Аспирин протект трябва да се спре 35 седмица /при мен/.

И аз ни желая само здрави бебета, по-близо до термин. Simple Smile)

Първите ми тонове в понеделник също бяха в полулегнало състояние, 15тина минути, от които първата половина малката не спря да рита. Simple Smile Дадоха ми много готина книжка за четене и времето мина много леко. Също ми даваха да се обръщам наляво.

# 21
  • Мнения: 449
И аз го спрях аспирина края на 34 седмица,каквото такова и да тръгне по рано нищо не мога да направя,още съм на терапия за задържане дори,снощи бях на косъм да тръгна,обаче поразмина и заспах. Дано да си изчака датата на секциото ,поне психически съм се подготвила за него.

# 22
  • Мнения: 178
Монче, милата - и аз доста бих се изнервила в подобна ситуация. Предполагам, че от АГ болницата все пак знаят какво могат да предпишат на бременна жена в последните месеци. Ако си се насочила към естествено раждане, е хубаво да се изчисти инфекцията, за да протече всичко по-спокойно. Simple Smile

Stanislava92, аз съм на фракси/клексан и в понеделник говорих с АГ, при който ще раждам. Каза, че няма никакъв проблем, когато и  да съм сложила медикамента.Той има 24ч действие, но най-силен е ефектът първите 12 часа. Само Аспирин протект трябва да се спре 35 седмица /при мен/.

И аз ни желая само здрави бебета, по-близо до термин. Simple Smile)

Първите ми тонове в понеделник също бяха в полулегнало състояние, 15тина минути, от които първата половина малката не спря да рита. Simple Smile Дадоха ми много готина книжка за четене и времето мина много леко. Също ми даваха да се обръщам наляво.
Да,би трябвало да бъдат на ясно. Но ме изнерви самото им пренебрежително отнушение.И съм забелязала ,че напоследък се държат ,доста непрофесионално от тяхна страна.А ,това се води голям аг център на доста добро ниво 🤬

# 23
  • Мнения: 64
Здравейте, в понеделник ми предстои първи запис на тонове (32+4). Може ли малко инфо след записа какво точно се случва? Разчита се от АГ, а преглед прави ли се да се види и бебчо?

# 24
  • Мнения: 426
По спомен и това, което говорихме с лекарката ми, преглед се прави ако нещо по тоновете не е както трябва.

# 25
  • Мнения: 372
Аз минах прегледа, после тонове. Сестрата ги занесе на доктора, без мен, обясни ми после какво значи, каза, че са ОК и ме прати да си ходя. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 211
Благодаря за новата тема ❤. Аз също вчера бях на тонове за първи път. Продължи записа около 15 мин.  Малчо все още си е дребен , но поне върви с едно темпо. Последно ми препоръчаха да раждам в Майчин дом, та ако има мами които ще са там , ако е удобно да споделят при кой лекар ще са . Сигридов ме насочи към Диков , но още не съм се видяла с него.

# 27
  • Мнения: X
Аз съм със всички екстри на бременността.. Думи нямам вече. От 2 седмици съм с болки в кръста, по-точно в ляво и продължава надолу. Ходя като пингвин, едвам се качвам и слизам по стълби, едвам се обръщам в леглото, едвам ставам.. Преди месец ме беше прищипало от другата страна, но мина от самосебе си. Ще попитам за някакво мазило. Мисля че Арниката е подходяща.

# 28
  • Мнения: 40
Здравейте, дами! Да отчета и аз последния преглед в 34+2, бебка е около 2500 гр, плацентата ми е 1-ва степен. Записването на тоновете и на мен ми е много досадно, бебето постоянно мърда и се губят, отделно си имам и контракции, та стоя и аз поне по 40 мин. Моето секцио ще бъде в края на този месец, на следващия преглед другата седмица, ще изберем дата, надявам се да си я дочака. Предният път бебка избърза с един ден и се наложи спешно секцио, аз съответно не бях пазила диета и повръщах доста, не е никак приятно. Та сега, ако всичко е наред ще искам възможно по-ранна дата.

# 29
  • София
  • Мнения: 245
Monche1405 къде се следиш и при кого?

Иначе за мазило - аз ползвах Тендивал (озонотерапия) като ми се схващаше врата вляво (слабо място ми е). Сега мажа мъжа с него, че го боли кръста и го отпуска. Не съм питала АГ може ли, защото на рекламата му дават бременна жена, а и аз мазах врата. Ако искате питайте своите АГ-та за него, на мен лично ми помага много.

Моите тонове също са 20-тина минути и след това нищо не ми казват, само прибират кардиограмата в досието ми. Предполагам ако има проблем само тогава ще го говорим.

И последно да споделя, другата седмица в сряда съм на преглед (ще взимам 45-дневния болничен и се надявам да ми пусне и микробиология и някакви изследвания), но се притеснявам, че трябва да й кажа, че ще я сменям. Взела съм си вече направление от ЛЛ за избор на нов АГ, при който реших, че ще раждам (д-р Кобаков в МБАЛ Света София) и искам да се следя на едно място занапред, въпреки че локацията не ми е много близко - с такси трябва да ходя, защото мъжът работи през деня...

Общи условия

Активация на акаунт