Априлски мами 2021 - тема 4

  • 35 364
  • 649
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 426
Честит празник мили жени, майчета и бъдещи такива! Пожелавам на всички ви здраве, че ние сме силния пол това вече е ясно, единственото, което се иска от нас е да не го забравяме Simple Smile
Нещо смешно от мен- синът ми днес ми каза: Да знаеш, че днес няма да те слушам повече, ако това очакваш, достатъчно е че имаш най- доброто дете всеки ден, а и всеки ден ти казвам, че си най- прекрасната майка. Имаш цвете от мен и чаша, която ще ползвам и аз. Така започна моят ден в 7 часа !

# 46
  • Мнения: 1 446
Честит празник,мили момичета!Бъдете здрави и обичани! Flowers Tulip

Аз имам чувството,че не бебчо вече му е тясно.Из целия ми корем се разпъва,чак ме боли.В почти 34 г.с. съм,утре ще видим колко е пораснал.Честно казано,искам да излиза в първия момент,в който е сигурно,че вече може и всичко ще е наред.
С подготовката съм до никъде,пазарувам дреболии и ги трупам на тавана.Confused

# 47
  • Мнения: 34
Честит празник и от мен, момичета 💐 Бъдете здрави, ценени и много обгрижвани ❤

Аз в събота бях на педикюр. Маникюр ми казаха да не правя преди раждането. А за фризьор още се чудя. С първата бременност 5 дни преди раждането бях на фризьор- боя, подстрижка, както си трябва, и то изсветляване та 6ч откарах. Имах нон стоп контракции, а вечерта преди часа ми беше паднала тапата. Викам си сега с боята на глава ако тръгна да раждам Grinning та малко ме е страх, ама ми се иска "освежаване".
Дрешките са изпрани, остават още някои дребни неща и багажа да подготвя. П.с - 36+3 съм Simple Smile Ноо психически още не съм готова..все ми се иска да чака.

# 48
  • Мнения: 372
Честит празник, дами! Simple Smile

Аз чакам утре количката и кошницата за кола. Simple Smile Дрешки ще пазарувам тази седмица. Никак не съм готова още с покупките, но съм решила да не накупувам твърде много неща преди да се роди малката, само най-важните и от там нататък ще надграждаме от каквото има нужда.
 Взех необходимото за родилното, ще подготвя багажа тази седмица да си е готов, само се чудя в какво - в болницата дават всичко като хавлия, чаршафи, всичко за бебе и ще ми трябват малко неща, предимно на мен, та.. се притеснявам куфар за ръчен багаж дали няма да е много голям багаж и да ме гледат лошо от болницата, обаче ако е сак/раница - не знам ако накрая стигнем до секцио дали ще мога да си го нося спокойно на изписването. Simple Smile

Искам да попитам и тези от вас, които поръчаха next to me легло (примерно на Kinder kraft) отгоре може ли да се постави временно повивалник, както на обикновените кошари на две нива? Още се чудя кой модел да избера, а нямаме удобно място в спалнята за повиване.

# 49
  • Мнения: 1 206
Аз моите неща ги сложих в куфар за ръчен багаж. И на мен ми осигуряват всичко, но все пак взех и една малка и голяма хавлия, като сложих и чехли, помпа, тоалетни принадлежности, преса и други неща си го запълних. Хич не ме интересува кой как ще ме гледа, няма да мъкна сакове, като може да ми е по-удобно 😃.

Повивалник не съм купила засега. Все си мисля, че като порасне малко бебето и започне да се върти ще има опасност да падне от него. Спалнята ни е доста висока и мисля на нея да се случват нещата с подложка отдолу.

# 50
  • Мнения: X
Ние още си ползваме повивалник за сина ни, който е на 1г и 3м. Той е такъв който се слага отгоре на креватчето. Като го сложим на спалнята и почва да бяга, обръща се, тръгва да лази и е ужас. А на повивалника няма къде да бяга.
От днес почвам 34г.с. Кога ми стана толкова тежко изведнъж не знам. Умирам от киселини, болки в кръста, в таза, ходя като идиот, не мога да се наведаа, не мога и да се наям като хората, защото бебето подпира. Много дрешки съм приготвила. Ще оправя сака да ми е готов. Да устискам още 2, 3 седмици за да вляза в 9ти месец и после може да излиза.

# 51
  • Мнения: 64
Честит празник и от мен, момичета! Бъдете здрави и безкрайно щастливи! Heart
Днес тъкмо си оправих багажа за родилното. Бях подготвила куфар за ръчен, но го смених с малко по-голям, за да ми е по-удобно. Сега едната страна е почти празна (само рокля за изписването има), но планирам да сложа обувки, дрешките на бебка и някакви сладки и солени неща да си имам в болницата. Даже може и 1-2 шишета вода да сложа. Ще раждам в Токуда, всичко си е осигурено, дават по 2х500мл вода на ден, но едва ли ще ми стигне ии така. Всичко на едно в куфара за да не мъкна 2 чанти.
Утре съм на преглед да коментираме раждането и с моя късмет силно се надявам бебка да не реши тази вечер да се завърти отново седалищно. (Няма да се изненадам) иначе съм в 36+2

# 52
  • Мнения: X
Joy, може ли да споделиш каква е цената на раждането в Токуда? Аз съм се насочила към Щерев, където родих и първия път. Обаче се притеснявам, ако нещо стане и бебето тръгне по-рано.. Там не израждат преди 36г.с.

# 53
  • Мнения: 64
Да разбира се. Раждането е 1600лв както за  естествено така и за секцио.
А вече престоя ако е в единична е 230лв, а в двойна е 130лв.

# 54
  • ...
  • Мнения: 513
Аз тази нощ почти не спах, не мога да си намеря място. Добре че си работя от вкъщи и планирам да спя следобяда за малко. В понеделник ще ми издадат 45 дневния преди раждане и почвам с подготовката на багажа. Хареса ми идеята за куфара на колелца Simple Smile
дрехи имам за година напред от приятелка, почти всичко съм набавила за бебка само електрически шезлонг/люлка още не съм харесала, а искам да си взема, за да не я уча на ръце. Но то си е до бебе де, знам че може накрая само прах да събира Simple Smile
Слушах една лекция за кърменето вчера и там обясниха, че в 4тия ден подуването на гърдите не е от слизането на кърма, а оток, който би трябвало да спадне на следващия ден. На мен точно това ми се случи при първото раждане, но тогава мислех, че е кърма и че съм си направила проблем с гърдите. Препоръчаха ето такива студени компреси:
https://www.hippoland.net/avent-scf258-02-termopodpl-nki-2-v-1
някой с преки наблюдения върху тях?

# 55
  • Мнения: 64
Joy, може ли да споделиш каква е цената на раждането в Токуда? Аз съм се насочила към Щерев, където родих и първия път. Обаче се притеснявам, ако нещо стане и бебето тръгне по-рано.. Там не израждат преди 36г.с.


Има и един задължителен пакет 700 лева, включващ всички грижи и прегледи за бебето. Това е бланката, която ми дадоха на регистратурата в Токуда

# 56
  • Мнения: 298
И аз гледах същата лекция, а и други на Елена и винаги ги препоръчва. Взех си за всеки случай, ще ги сложа в хладилника и при нужда ще накарам мъжа ми да ми ги донесе. Иначе съм попадала на коментари и че супер действат и че лесно могат да бъдат заменени от обикновени студени компреси или зелеви листа. Вчера обаче научих, че като се позатоплят могат да се ползват за бебчо за колики, така че не съжалявам за покупката.
Снощи и аз не можах да спя, общо взето колкото повече наближава толкова по-трудно спя.. Уж всичко ми е нагласено, единствено ми остана в неделя да си боядисам косата, че после не знам кога ще мога да отида Bowtie ама все пак сън не ме лови.. Аз комплекта за изписване на бебето, а и моите дрехи за изписването съм ги оставила на мъжа ми, дано не се разсее и да не забрави да донесе някое от двете като стане време, че четох доста забавни истории за забравени дрехи в темата за смешно ли е раждането Grinning

# 57
  • Мнения: 178
Как сте ? Аз снощи пак бях по болници,заради малко кървене и нали съм паника..😆Ох ,напоследък изобщо нямам късмет с тия медицински сестри,все ми се падат някакви нервачки😱👿Но за сметка на това ,лекарката беше мноого точна и мила,направи ми обстоен преглед и за сега вс е ок,но аз нещо се притесних и днес съм с ужасно главоболие😞

# 58
  • Мнения: 1 206
Monche, важното е, че всичко е наред. Опитай се да си по-спокойна, че и това оказва влияние.

Аз от днес официално съм в 9-ти месец. Вчера си взех направлението за хоспитализация. Утре съм на преглед и тонове и ще видим как вървят нещата. Иначе засега се чувствам добре, нищо не ме боли, освен разтягането и ритниците 😃.

# 59
  • Мнения: 298
Мен ме е налегнал страшен мързел от вчера. Даже и да сготвя нещо нямам желание, карам го на сухоежбини и снощи на замразена пица Confused Днес ще гледам да събера сили поне за свястна вечеря Flushed
Утре и аз съм на преглед и тонове, стискайте ми палци този път вече да успея да говоря за раждането. В събота влизам в 38ма седмица и ако нямам яснота дотогава, хептен ще ми се скапе настроението.

Общи условия

Активация на акаунт