Шестокласници 2021/2022

  • 42 265
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 8 357
Да си сверя часовника Simple Smile
Снощи в групата на класа цъфна питане дали да не купим елха за класната стая на децата.
Да си призная честно аз се изненадах! За мен децата отдавна са пораснали за такива безумия. Елха купувахме в 1 клас после децата сами си лепяха и изрязваха ако имаха желание. Струва ми се нелепо на деца на 12-13 години да им организираме и украсата.
Не стига,  че за всеки празник събираме пари за всички в училището от класната до касиера. Ми сега и това Simple Smile

Когато детето ми иска да уважи някой учител само иска да купим или направим нещо. Без да се налага ние да го организираме.

Та се зачудих...аз ли съм изостанала или има майки дето нямат достатъчно работа.

Само да вметна Simple Smile класа но е нов от 5 клас са заедно.

# 691
  • Мнения: 2 121
Никога не сме купували елха, беше в частно училище до 4 клас, от пети е в нов клас в ДУ, но и на двете места е носил в стаята украса и те сами си декорираха. Подаръци за класната купувахме до 4 клас, сега не - миналата година бяха онлайн, ще видим тази, може да занесе нещо дребничко.

# 692
  • Мнения: 969
При нас украсяваха тази седмица, но сами се бяха организирали. Само елха не сме купували Simple Smile

# 693
  • Мнения: 21 332
Падна се на моята миналата седмица да е организатор за събиране на пари и да се закупи елхата от нас.
Взехме доста висока и въпреки че децата са си големи вече , пак се радваха.

# 694
  • Мнения: 912
Лошо няма да се украсят децата и да им е красиво и коледно. Хубаво е от самото училище да го организират. Но от друга страна хич не обичам разни майки-натегачки, които явно са без работа и гледат само да изпъкнат.

# 695
  • Мнения: 8 357
Лошо няма да се украсят децата и да им е красиво и коледно. Хубаво е от самото училище да го организират. Но от друга страна хич не обичам разни майки-натегачки, които явно са без работа и гледат само да изпъкнат.
Няма лошо в украста, но децата ( училището) да се организират. Все пак не са ПУК и не са идиоти Simple Smile
Aко на 12 години му обяснявам кое го радва и как се изразява уважени, ще се броя за провален родител!

# 696
  • Варна
  • Мнения: 40

Снощи в групата на класа цъфна питане дали да не купим елха за класната стая на децата.
Актив трупат родителите...
Нашите деца ще разменят подаръци на случаен принцип - за момче или момиче. Дайте идеи за някакви малки подаръчета  около 15 лв.

# 697
  • Мнения: 21 332

Снощи в групата на класа цъфна питане дали да не купим елха за класната стая на децата.
Актив трупат родителите...
Нашите деца ще разменят подаръци на случаен принцип - за момче или момиче. Дайте идеи за някакви малки подаръчета  около 15 лв.
И нашите така.

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 4 570
Нямам мнение за елхите, но съм развила страшна неприязън към всякакво събиране на пари. Буквално ми настръхва косата, като прочета съобщение за събиране. Част от съпротивата ми се дължи на чисто организационния процес - започва една уговорка за чакане на ъгъла на двора на касиерката в еди колко си часа, после уговорки, че не я били видели. Мъжът ми води децата и трябва да му обяснявам на него, той не познава майките и не иска да ги търси и започва една разправия. После се дават предложения за други начини за плащане, настава един досаден хаос дни наред. Пък майката не получила превода - при нас излиза, че е пратен, тя не го вижда. Това се точи дни наред, докато всичко ми се отще. По тази причина тази есен сама купих всички помагала на сина си - поръчвах по интернет, ходих в две книжарници и пак ми беше по-лесно отколкото да се занимавам с други хора. Другите родители  се събираха, разбираха, се, уговаряха се, накрая всичко закъсня. Мерси.
Другата причина е, че често не искам да давам пари за поредната хрумка. Когато мога, директно отказвам, ама не всеки път върви. Ако искам да направя подарък на учител, предпочитам сама да го направя. Дори да ми излезе пет пъти по-скъпо. Най-много обичам майката, която се зъби на учителката, хули я непрекъснато, да тръгне да събира пари за подаръка й. Не го разбирам това лицемерие. И няма да кажа - "Не ми е за петте лева, а въпросът е принципен". Да, точно за петте лева ми е. Аз парите не ги бера по дърветата, че да ги раздавам за щяло и не щяло.

# 699
  • Мнения: 21 332
Аз от толкова събирания на пари през годините,просто реших да давам и така.
Вчера правиха коледни неща и ще има благотворителен базар.
Моята направи това :

# 700
  • Мнения: 8 253
Нямат никаква организация за украси, подаръци и т.н. От понеделник са присъствено, вървят си по план с преподаване, тестове, класни работи...
Няма да имат базар тази година, стоят си клас по клас в класните стаи, минимално движение по коридорите и контакти между класовете.

# 701
  • София
  • Мнения: 4 033
Хоуп, в понеделник госпожата им е казала, че има елха, а те да занесат играчки или някаква украса, който има и има желание. У нас настана драма, че нямаме играчки да занесе, тъй като аз пластмасовите ги изхвърлих преди няколко години, нали уж еко, отпечатък и т.н., а стъклените не си ги давам Simple Smile Но се сетих, че имам останали няколко от друго място и вчера ги занесе. Но госпожата не намерила елхата, големите я били взели, според мен би трябвало да има от някой преден клас някъде из склада им, защото и голямото ми дете имаше елхичка, така че елхи би следвало да има вече оборотни и да не се купуват. Колкото до родителите - щом ги влече да се занимават - ок, супер, честно да си призная съм от мързеливия тип такива и предпочитам да дам пари само и да не го мисля, ама това ли, онова ли, един иска едно, друг - друго, въобще не бих отделила и минутка да убеждавам някой, че едната идея е по-добра от другата.
И при нас ще разменят подаръци, чакам да видя идеите ви за момчета. Колебая се дали да взема новата книга със загадки на Слави, поръчах я за моята щерка за Коледа, която му е върл фен, но знам ли дали ще се хареса.
За базара направи това:
Скрит текст:

# 702
  • Мнения: 1 713
Лисе, красота, много сладко се е получило. И при моето дете ще има коледен базар, още мисли и се чуди.
Тази година имаше истински безумия като предложения за класната - палитра за гримиране, бижута, телефон... За кой път ще й събираме пари, много празници нещо се оказаха... А това, което събираха и купуваха края на миналата година, така си и остана, не е подарено, не е довършено даже. Категорично отказах.

# 703
  • Мнения: 8 357
Е, вече имаме елха Simple Smile
Логично е да идва от децата идеята не от родителите.

И аз само давам пари и не споря...че е безумно.

EliG по-добре може би тактично да разбере. Моя е помолил другио дете да пита, абе завъртяли са работата та реално аз само трябва да дам пари за подаръка.

# 704
  • Мнения: 4 280
При нас няма коледен дух засега и не си отварям устата. Вкъщи ще подреждаме. Пластмасовите играчки играха ролята на пинг-понг топчета, когато малкият беше малък и дърпаше елхата и затова не съм ги изхвърлила, но купувам само стъклени от определен момент.

Общи условия

Активация на акаунт