Шестокласници 2021/2022

  • 41 998
  • 753
  •   1
Отговори
# 750
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Литературата и преразказът са ми болна тема и се лутам още как да действам, а времето върви. Миналата година закъсахме, когато учителката титуляр изчезна и по време на ДО се появи една, за която бях убедена, че не е учител. Тази година стана ясно, че е била студентка. Дойде читава учителка сега. Поне има изисквания. Но досега - вече втора година, никой не е проверил преразказ на моя син. Дават и после така си остават- непроверени. Отделно, че той има проблеми със запомнянето и с изразяването. Досега сам нищо не е успял да напише от начало до край. Като видя как е започнал, се отчайвам и започвам да помагам, защото направо ме е срам да занесе написаното от него в училище. Два пъти им дава сега сбити преразкази, пак не ги е проверила. Но то като е писано вкъщи, кой знае кой е помагал и оценките няма да са реални. Когато все пак им се дава преразказ, ми се струва, че доста са доста трудни текстовете, при положение, че почти не са правили преразкази досега. Единият път беше "Славеят и розата" на Оскар Уайлд,другият - "Косачи". Ами при нас специално е обречена работа това. И тотално се демотивира, като види, че не е способен да се справи.
Но проблемите не са само от учителите, а от самия него- никога не е искал да чете, а в творчеството не го бива изобщо. И продължава да упорства и да не иска да се опитва. Определено има нужда и от чужда помощ, макар че аз бих могла достатъчно да му помагам на този етап. Стига да прояви малко желание.
Какво е теза, не смея и да ви питам. Нито са учили, нито са правили.

По БЕЛ минаха "Художник" за един час и сега са на "Представлението". Взеха минало неопределено време и май следващия урок. По математика не са взели умножението на рационални числа още.

# 751
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Дъщеря ми се справя отлично по БЕЛ.Няма проблеми с преразказите.
На състезанието изкара доста точки..
Но литературата и е любимия предмет .Освен това чете много.,което също има значение.

По математика обаче  с много голям зор изкарва отлични оценки.
Първо-изобщо не харесва математиката.
И второ-разсейва се и работи по-бавно .
 С голямо нежелание.

Но аз не я оставям,защото математика е много важна.
Следя да няма пропуски.

# 752
  • София
  • Мнения: 6 067
desive78, все едно описваш моя ученик. Не може, не иска, трудно вървят
нещата. Класното им беше сбит преразказ на "Косачи". Не смея да си представя какви ги е свършил, оценки още няма. Иначе са до "Принцът и просякът" и деепричастие.

За тезата и аз останах безмълвна. Grinning Нито знам какво е, нито те са учили.

# 753
  • Мнения: 11 818
Заповядайте в новата тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=1400739.new#new

Общи условия

Активация на акаунт