Шестокласници 2021/2022

  • 42 036
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 12 058
Аз за сега не виждам нужда от курсове. Единствено по литература с преразказите и тезите е малко драма. Но ще видим.
До края на 7-ми клас ще са ги ошлайфали, споко.

# 736
  • Мнения: 914
За сега по БЕЛ няма трудности, но литературата ѝ е слабостта. Много чете, обича и да пише приказки и  разкази. Според мен сбитите ѝ преразкази са малко по-обстоятелствени отколкото би трябвало да бъдат, но според госпожата са прилични. Ще видим резултата от класната работа, а и ще се види и на олимпиадата. Иначе тези и преразкази имат често за домашна и според госпожата ѝ в училище доста добре се справя, за мен има още какво да се желае.
Виж за математиката, въпреки че е в математическа гимназия има върху какво да се работи. Разсеяна е и прави тъпи изчислителни грешки, но това не е от днес. От години се бори с това уж и все някъде ще се омаже и ще направи някоя тъпа грешка, която ще смъкне точките. На изпита за МГ се беше събрала и успя да влезе с много хубав резултат, но блеенето и непроверяването продължава и това на фона на всичките състезания, на които е ходила. Вече не знам как се бори това Sad

# 737
  • Мнения: 4 255
При нас дъщеря ми беше по разсеяна по Мат миналата година, но тази година се активизира и даже е с 21 точки на олимпиадата.Иначе по БЕЛ ще видим как ще мине.Мин година се класираха за втори кръг.Тази година просто виждам за месец колко дръпнаха като изразяване, но още трябва за преразказите и тезите.За година ще се оправят нещата.

# 738
  • Мнения: 5 898
На всички им куца. И на мен. Simple Smile Пробвах се да пиша теза. Ами съчувствам им какви глупости ще им се налага да пишат.

А моята има проблем с четенето на условия. Например на контролното по география я питат през кой сезон в Ю. Америка в незнам си кой пояс най-много вали. И тя, гледайки картограмата, отговаря - декември. Изобщо не задълбава. Хубавото, е че целият клас е написал зима, а отговорът всъщност е лято. Та тя поне има някакъв шанс да получи бонус точка. Wink
От подобна глупост има грешки и по мат.

Последна редакция: пт, 07 яну 2022, 20:23 от Fancy

# 739
  • Мнения: 7 114
Днес са правили едно доста забавна класна работа по бел. На олимпиадата ще бъде интересно, ако е нещо подобно за трансформиране.
Аз честно да си призная, не си спомням нас да са ни карали да учим подобни неща или просто са усвоени и обясненията са занулени и е останала практическата част.
Много се радвам, че не съм съвременен ученик.

Последна редакция: сб, 08 яну 2022, 09:46 от рони

# 740
  • Мнения: 4 255
И на мен ми е странно как в 6 клас се изисква толкова много по БЕЛ,но според мен това е заради матурата в 7.Непрекъснато вдигат летвата.При нас са дали сбит преразказ и не е било нещо особено на класното,но не чакам кой знае какво в училището.

# 741
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 844
Дъщеря ми се моли литературата да отпадне изобщо от програмата Sweat Smile
След анализа на "Отечество любезно" и пантеистичния екстаз, отправям същите молби Simple Smile

За лека сверка - до къде са вашите деца по литература? Дъщеря ми последно учиха "Косачи".

# 742
  • Мнения: 5 898
Нашите са до "Под игото". Но май по български вървят по-назад. Сега са до променливо Я. Местоименията така ги затъпкаха, че моята ги сънува.

# 743
  • Мнения: 4 255
По литература стигнаха до Смирненски, по български са до сложните изречения.Почти целият учебник е взет

# 744
  • Мнения: 5 898
Защо бързат толкова?

# 745
  • Мнения: 2 881
На дъщеря ми класното беше умален вариант на НВО. Без преразказ, обаче.

# 746
  • Мнения: 914
По литература стигнаха до Смирненски, по български са до сложните изречения.Почти целият учебник е взет
Уау, вие сте направо шампиони.  Явно след това ще упражнявате.
Нашите наскоро взеха "Художник" и приключиха със звуковите промени. Тази седмица цялата са проверявали домашните от ваканцията, работят по помагалата на Донка Кънева и някой път се събират доста страници за писане, но явно вървят бавно. Освен това материал по повече се предаваше като бяха ДО, като са ПО наваксват с изпитванията, имат по 10+ оценки без класната и всичко е от писмени изпитвания/тестове/контролни, правени присъствено.
А до математика до къде сте, нашите са до Декартова координатна система.

# 747
  • Мнения: 2 075
Нашите са на Принцът и просякът, също вървят бързо.
1 месец накрая ще правят тестове и упражнения по модела на НВО-то.

# 748
  • Мнения: 7 114
По математика би трябвало да са някъде  в координатната система, защото онзи ден си търсеше листата с малки квадратчета. По БЕЛ не знам докъде са, но преди ваканцията като питах заради това, че мислех че са някъде из "Под игото", бяха на "Косачи".
В седми клас основно с форматите на състезанията ще ги ангажират, съдейки по "Гражданското образование" (заместването при свободен час), когато влезлият при тях учител е класен на седмокласници.   

# 749
  • София
  • Мнения: 3 565
По Литература са на Художник, а по БЕ май бяха на деепричастие.
При нас класното е било по модел на НВО  без теза. Има 80.5 от 95т. Вдигнал е точките благодарение на преразказа - 33 от 35. Като ориентир ми се струва добро начало при положение, че хич не е старателен в ученето, но добрата му четивна култура му помага за преразказите.
По математика приключиха рационалните числа. Класното беше преди ваканцията, но той беше болен и му предстои да го прави.

Общи условия

Активация на акаунт