Клуб на храбрата шивачка - 23 тема

  • 47 106
  • 840
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 601
Подкарах оверлога. Пусто за кратко. Измъква се конеца от долния вдевач. Ще му хвана цаката Joyа.
Щастлива съм.

# 121
  • Мнения: 1 862
Валерия, конецът на долния грайфер (плетач) не се е издянал, а скъсал, независимо, че изглежда като издянат. Веднъж писах, че за да вденеш този грайфер на домашен оверлог, трябва да разденеш конците на иглите, или да се опиташ да извадиш техните конци отгоре. Какво се получава на практика? Машината е шила известно време нормално. Къса се конецът на грайфера, но конците на иглите вече са оплетени в него. Ти вдяваш конецът на грайфера, но той не влиза в каналчето си, а е над конците на иглите. При това положение, или конците на иглите се късат, или вече имаш отвратителен шев. Ти се опитваш да оправиш шевът, но независимо какво правиш, той си остава отвратителен. За да си спестиш няколко бели косъма, опитай се да извадиш конците на иглите така, че да не са оплетени в грайфера! Понякога е по-лесно да ги скъсаш, извадиш парчетата от грайфера и наново да ги вденеш. Ако не ти харесва оплетката на шева, снимай зашитото налице и наопаки и ще ти кажа какво да направиш! С тази вдевачка: https://bazar.bg/obiava-32454671/vdevachka-za-shevna-mashina    вдяването е песен, ако имаш проблем със зрението.

Eulalia, намери склад за платове Рандева, Биноври, или магазин на китайката Лин Лин на Илиянци. Питай какъв плат ти трябва и там момите ще ти кажат!

# 122
  • велико търново
  • Мнения: 585
Благодаря ,mlv, подплатата е от тревира- изкуствена материя , а и с ватата реших, че мога и без гладене да мина. За другия калъф ще предвидя и резервите , и разгъвките , и клъцкането.
Здравей те модела който сте показали от сайта Пинтерес е завършен с ръчен украсителни шев. И вероятно е от филц изработен. Вашият вариант е от дънков плат с хастар по ваш избот. Съидинявате страничните шевове без натрупване от опаки. Преди да обърнете пред малката дупка. Чак след това обръщате с много търпение и любов. Затварят отвора с шев. Успех Ви желая!

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Благодаря, YSMIV4ICA. В поредния среднощен проблясък стигнах до решението, което ми предлагаш. Заших ватата по-навътре, така че при крайните тегели да не шия върху нея. Капака го изработих отделно и допълнително го прикрепих, като не му сложих вата, а само една пресована тъкан, за да го държи изпънат. Получи ми се доста по-добре от първия вариант.  Ето го таблета с новата дрешка:,,
Сега виждам, че съм го обръщала с много любов, но малко търпение.

# 124
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Имам една тегоба с оверлога - като шия, горният плат винаги ми се измества малко надолу, както и да го подравнявам. Така като зашия двата вертикални шева на блуза примерно и се получава леко усукване, което ме дразни. Какво да го правя, така че началото на двата плата да си съвпада?

# 125
  • Мнения: 1 107
Мисля по принцип да се измества горния плат и при обикновена машина, за това, когато правиш шев при който трябва да се застъпи някаква "шарка" горния плат слагаш една идея по-нагоре и побутваш съвсеееем леко. Защото зъбците дърпат долния, а ти трябва да побутнеш горния. Вземи за проба раиран плат, разрежи напречно на лентите и се упражнявай да ги зашиеш перфектно, докато схванеш как .

# 126
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Мерси, ще пробвам! На обикновената машина нямам проблем, перфектно се подравняват.
Сега се сещам, че може също да опитам първо прав шев с машината и после да го повторя на оверлога.

# 127
  • Мнения: 1 862
Сервуз, забравих какъв оверлог имаш, но ще ти кажа как шиеш. Хващаш двата изравнени плата, повдигаш предната част на лапичката на крачето и натискаш педалът. Разбира се, че ще изтика единият кат. Всички нови модели оверлози имат диференциален транспорт. Това значи, че може да направи набор и разпъване на долният плат. Погледни регулаторът на диференциалният транспорт да е ТОЧНО НА 1.0! Шиенето с оверлог става като хванеш двата ката плат, ПОВДИГАШ КРАЧЕТО С ЛОСТЧЕТО, напъхваш плата така, че края му да опира точно до ножовете! Пъхаш плата ДО ИГЛИТЕ и пускаш крачето. Така като започне да шие, следващият такт вече зашива платовете без да има изтикване. Въобще не е необходимо да минаваш с права машина предварително. Как да разбереш кога да пипаш диференциалът? Минаваш парче от същият плат. Поставяш го на масата и трябва да е идеално равно, а не на вълни. Ако е на леки вълни, трябва да поставиш диференциала на съвсем леко свиване. Другият начин е да измериш парчето преди шиене и след шиене. И преди и след, трябва да е с еднаква дължина. Пробвай немедленно!

# 128
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Благодаря, електричар! Медион 19077 е оверлогът. Диференциалът го разцъках вече, ших няколко бюстиета и започнах да му хващам цаката. Беше писал на някого за отпускане на конеца на дясната игла, възползвах се и от този съвет и се родих.
Но не позна, че повдигам отпред крачето. Simple Smile С лоста повдигам, но май не слагам плата точно до иглите. Ще пробвам тези дни пак, колкото повече шия, повече ми се шие.

# 129
  • Мнения: 135
Аз имам един лаишки въпрос. Вчера реших да ушия ластици за коса на дъщеря ми, от тези обемните, къдравите. Платът беше разтегливо кадифе. Ами, машината отказа да го шие, тъпчеше на едно място. Едва когато сложих една хартийка отгоре тръгна, но пък заради хартията въобше не виждах къде шия. Та, въпросът е как и с какво се шие кадифе.

# 130
  • Мнения: 1 862
Ами просто хартията трябваше да я поставиш отдолу, а не отгоре. В такива случаи, добре е да имаш краче за двоен транспорт. Има за машини с люлеещ грайфер и 5 мм. зиг заг, а има за хоризонтален, със 7 мм. зиг заг. Става за дебели, много тънки, хлъзгави и капризни платове.

# 131
  • София
  • Мнения: 4 548
Наскоро ших от полар дрешка за кученце. Обикновено шия с плочката и крачето за зигзаг. Тотално отказваше да прави бодове на лигавия полар. Добре че мернах в кутията с принадлежности другата плочка и зъби. Съвсем ги бях забравила. Дупката за иглата там е много малка. Явно иглата натъпква плата в широкия отвор за зигзага и не може да шие. С другата плочка си шиеше перфектно. Добре че не се наложи да шия на зигзаг за зачистване.

# 132
  • Мнения: 135
Наскоро ших от полар дрешка за кученце. Обикновено шия с плочката и крачето за зигзаг. Тотално отказваше да прави бодове на лигавия полар. Добре че мернах в кутията с принадлежности другата плочка и зъби.

Извиянвай невежеството ми, но за каква друга плочка и зъби става въпрос?

# 133
  • София
  • Мнения: 4 548
Ето така изглеждат двете плочки

В момента тази за прав шев е на машината, а тя е прибрана и не мога да я снимам, та втората снимка я преправих от първата. Просто дупката за иглата е малка и кръгла и зъбите са по-малко.

# 134
  • Мнения: 135
Аха, благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт