Клуб на храбрата шивачка - 23 тема

  • 47 103
  • 840
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 6 893
Мислих го този вариант, но трябва да е рошаво с такъв дълъг косъм. Май е микроплюш, в нета виждам одеала с подобна структура.

# 271
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Днес изненадващо разбрах, че едното дете утре трябва да е пчела, а само жълта тениска нямаме вкъщи. Снабдих се в последния момент с жълт плат за тениски и включих оверлога. Обаче при шевовете платът започна да се къса. До утре игнорирам този проблем и стискам палци пчелата да издържи до края на празника, но какво направих и къде сбърках, за да не го правя повече? Прилагам снимки на дупките, шева и готовата продукция.
Скрит текст:


# 272
  • Мнения: 6 893
Поне ще е хубава пчела, цветовете са супер. Simple Smile
На шевната машина ми се е получавало, когато иглата не е подходяща за трико, къса и пуска бримки. Но на оверлога би трябвало иглите да са подходящи, ако са оригиналните. На моя не ми се е получавало до сега.

# 273
  • Мнения: 1 862
Здравей, Сервуз! Когато снимаш, трябва снимка налице и  ясна снимка наопаки на оверлога. Първо тегелът е прекалено гъст, дори за моя вкус. Разреди тегела, да стане поне 3 мм.! Не виждам от снимката добре, но ако беше  снимала ясно тегела наопаки, щях да ти кажа какво да стегнеш, защото виждам, че има нещо хлабаво. Имам чувството, че конците на иглите са много стегнати. Вземаш парче плат, отпускаш стягането на иглите и стягаш, докато изчезнат бримки и стане добре, без да е излишно стегнато. Така шевът ще е разтеглив повече. Като го разредиш малко - още повече. Не знам защо си решила, че чер зиг заг на жълто, за покривен шев е удачно. Не, не е.  Ако нямах покривна машина, бих зачупил с много пара. Ако толкова държиш да има какъвто и да е шев, по-добре е да е със същия цвят и да не е зиг заг. Изглежда някак аматьорски. Не вярвам да се разсърдиш от тази градивна критика.

# 274
  • София
  • Мнения: 5 547
Погледнах снимките и основните 2 проблема когато стават дупки по плата са:
1. Иглата е затъпена, трябвало е да я пробваш предварително на парченце от плата, да видиш и нагласиш уплетката, имаш хлабав конец .
2. Плата е не добро качество, случвало ми се е ако е изгорен при сушенето след багрене, да остават дупки.
При теб ми изглежда проблема да е иглата.

# 275
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Благодаря много за всички критики и ги приемам, виждам и аз, че не са ок нещата! Бях пробвала на парче плат предварително, но не съм видяла, че се къса плата.
Зигзагът наистина много аматьорски излезе, особено на тениската, на отделно парче не ми стоеше толкова тъпо. Жълт конец нямах и реших поне да го вържа с черното, а правият шев ми беше твърде неразтеглив.
Сменям иглата, нагласям затягането и ще има да правя още тениски, докато им схвана цаката.

# 276
  • Мнения: 6 893
А аз помислих, че черният зигзаг е нарочно, нали е костюм на пчела и ми хареса. Simple Smile

# 277
  • Мнения: 276
Здравейте момичета,
Извинявам се, че нахлувам във вашата тема, но имам нужда от съвет.
Дадох официална рокля с фолиеви мъниста/пайети на химическо чистене и днес като отидох да я взема без грам притеснение ме уведомиха, че пайетите са изпадали…и ми ги връчиха в една торбичка Cry
Моля ви кажете ми как да ги залепя отново, за да може да и се порадва още някой на тази рокля…
Има, ли спрейове или лепила за толкова мънички пайетки???

Благодаря предварително!



Роклята:

# 278
  • София
  • Мнения: 3 709
Здравейте! Влизам просто с питане, тъй като не си представям, че няма да дадете най-адекватният отговор. Искам да ушия плътни пердета за една каравана. Проблемът е, че ми е трудно да преценя колко плат ми е необходим. Не искам, а и няма как да са силно набрани в готов вид. Та дължината на всяко перде би била около 65 см, а корнизи са три- два по 180 см и един 190 см. Разглеждам платове онлайн и виждам ширина 180 см., като си представям, че биха влезли две дължини от по 65 см. в моя случай. Моля ви се да ме ориентирате правилно ли го мисля и при това условие ба задачата колко метра плат трябва да взема при ширина на плата от 180 см?
Предварително ви благодаря Simple Smile

# 279
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Здравейте! Влизам просто с питане, тъй като не си представям, че няма да дадете най-адекватният отговор. Искам да ушия плътни пердета за една каравана. Проблемът е, че ми е трудно да преценя колко плат ми е необходим. Не искам, а и няма как да са силно набрани в готов вид. Та дължината на всяко перде би била около 65 см, а корнизи са три- два по 180 см и един 190 см. Разглеждам платове онлайн и виждам ширина 180 см., като си представям, че биха влезли две дължини от по 65 см. в моя случай. Моля ви се да ме ориентирате правилно ли го мисля и при това условие ба задачата колко метра плат трябва да взема при ширина на плата от 180 см?
Предварително ви благодаря Simple Smile

най-лесно - 6 х 85 (90) Simple Smile
4 (2х2)  за корнизите с дължина 1,80, 2 - за корниза с дължина 1,90. второто ще е незабележимо по-малко набрано от другите две.
а са 0,85-090 метра, за да предвидиш подгъвите горе и долу.

всъщност какъв е корниза? тръба, в която се нанизва пердето? или е с кукички?

ако е с кукички може да използваш перделък за набирането и дава плътност горе.
ако е тръба ще трябва да предвидиш повече сантиметри за горния подгъв, за да може да влезе тръбата.
долния е добре да е поне 5см.

# 280
  • София
  • Мнения: 3 709
Кукички са и то едни такива с глава като карфица Simple Smile Това за перделъците го знам Simple Smile Основата ми бяга:)

Значи 540 см. е дължината. Обаче виждам широчина на това, което съм харесала като десен- пише 180 см широко. Ако цепна два пъти по ширината на 2м дължина плат няма ли да изкарам 2 пердета? Леле, Добри, искрено благодаря за търпението!

# 281
  • Мнения: 6 893
Да се обадя и аз, памучните платове има около 5-10% свиваемост по дължината, която също трябва да е предвиди, за да не окъсеят после. И е хубаво платът да се изпере преди ушиване, за да се свие преди шиенето.
А други платове увисват, така, че зависи от плата. Според мен памучен е ок за каравана. Ако е двулицев плат, още по-добре.

Добри, по твоята сметка ще станат на всеки корниз по 2 пердета от 180 см,  а Beeps пише, че не иска и няма как да са много набрани. Според мен, тази ширина 180 не е най-удачната. Примерно от тези платове - 280 ширина, може да се вземат 3 дължини и да се направят по 2 перденца за 180 корнизите и 2, или 3 перденца за 190. Ще остане и за връзки.  Под дължини разбирам с подгъвите, предполагам няма да се свият, или поне не колкото памук.
Ето този микрофибър ми се струва доста добър за целта, с подходяща плетка и има голям избор на цветове.
https://perdeta.net/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5-% … ESC&limit=100
Имат и много други платове за пердета.

Последна редакция: чт, 30 сеп 2021, 11:30 от Diorela

# 282
  • София
  • Мнения: 3 709
Разглеждам платовете на Дук от тефлониран док, примерно това долу, ако помага в сметките. Имаме щори в караваната, та е по-скоро за шукаритет.
http://cacadu-bg.com/index.php?route=product/product&path=65 … mp;product_id=206

# 283
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
биип, можеш да "цепнеш" плата, но така ще ти остане едната половинка от цепнато парче. Simple Smile

ще опитам да го обясня по-подробно Simple Smile
ширината (1,80) разделена на две става дължина.2  по 90 см, от които с подгъв долу и подгъв горе можеш да ги докараш 65 без проблем.
така ще ти трябват около 3,80м.  цепиш го по дължина и стават две пердета.за двата корниза по 1,80.
и още 3,90 за другия, който е 1,90. но отрязаната половинка от втория ще ти остане неизползвана. Simple Smile
би могла да я използваш за тишлайфер някъде по караваната. Simple Smile
общо осем метра. Simple Smile
в другия вариант са 6м и нямаш тишлайфер. Simple Smile
диорела, пердета по 65см май нямат нужда от ленти за връзване. Simple Smile

# 284
  • София
  • Мнения: 3 709
Мани, мани голяма излагация:) Дано на децата математиката и пространственото ориентиране им върви повече, отколкото на мен Simple Smile Много ви благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт